Carl Brashear (Cuba Gooding Jr.) sa narodil ako syn chudobného černošského roľníka na americkom juhu. Jeho otec Mac (Carl Lumbly) nechce, aby syn celý život trpel núdzou ako on, ale naopak, aby sa vzdelal a niečo dosiahol. Najväčšiu perspektívu v 40. rokoch minulého storočia mu mohla poskytnúť iba armáda, rasová nerovnosť však vládla aj v nej. Carl sa dá naverbovať k námorníctvu, stane sa najskôr kuchárom, potom sa osvedčí ako záchranný plavec, ale jeho sen je stať sa potápačom. Na každom kroku sa stretáva s otvorenými rasistickými predsudkami. Napriek tomu sa ako prvý černoch dostal do elitnej školy pre potápačov – záchranárov v Bayonne neďaleko New Yorku. Nie je bojovníkom v poli, ale expertom záchranárom. Jeho nadriadený veliteľ Billy Sunday (Robert De Niro), známy drsný muž, však nie je z Carlovej prítomnosti v jednotke nadšený, dáva mu to poriadne pocítiť a šikanuje ho. Carl sa však nevzdáva a sám sa aj vzdeláva. Hoci je preukázateľne najlepší, odopierajú mu odmeny, chcú ho dokonca utopiť, ale Carl prekoná všetky príkoria a stane sa prvým černošským veliteľom potápačov. Neskôr sa ešte raz ocitne tvárou v tvár diskriminácii, keď príde o nohu a majú ho prepustiť zo služby. Tentoraz mu však pomôže práve bývalý veliteľ Sandy, ktorý presvedčí sudcu, že Carl môže službu vykonávať aj naďalej. Medzi mužmi sa zrodí vzácne priateľstvo... (TV JOJ)

Hepy13

Hezký příběh prvního "barevného" záchraného plavce u amerického námořnictva, který musel čelit rasové nenávisti snad ze všech stran. Cuba Gooding Jr. mě velmi mile překvapil tím jak se zhostil své role, neméně dobrý je také "buzerující" Rober De Niro, ten by dokázal zahrát snad cokoliv. Přesně takto si představuji kvalitní životopisný film se vším všudy. ()

Grafito

Nejhorší film v jakým jsem kdy viděl hrát Roberta de Nira.. film se dá použít snad jedině jako agitka americkýho námořnictva.. za předpokladu, že se bude promítat na prvním stupni základních škol.. ()

allebra

Také nechápu mnohá nízká hodnocení, mně se film líbil. Navíc je to podle skutečné události a Robert De Niro i Cuba Gooding Jr. hráli výborně! ()

Rathalos

Wau,uplne super zivotopisna drama podla skutocnej udalosti,kde Robert De Niro a Cuba Gooding Jr. podali excelentne herecke vykony a ten koniec bol fakt velmi pekny,az ma to dojalo,vyborny film...:-) ()

Hapretor

Normálka. Zabaví, nenaštve - neni to stupidní, je to dobře zahraný. Nepouštět v pozdních hodinách - možné riziko usnutí. Musim přiznat, že C. Goodinga fakt nemusim, ale musim uznat, že herec je dobrej. A postava, co hrál? Sakra, ten musel mít náturu - nohu si nechat uříznout, místo nechat uzdravit. Film, který ukazuje, čeho je člověk schopen, když něco opravdu chce. Tomuhle já řikám oddanost svému "povolání". ()

Luk Skywalker

Tento film by měl být v červeném hodnocení, jako většina podobně laděných, takže nechápu proč je tento jiný. Kromě trochu slabé 20 minutovky před soudem, je film vyvážený. Obě hlavní postavy hrají dobře, asi jsem slepý a ty zjevné nedostatky zdejších nízkých hodnotitelů prostě nevidím. Jistě něco je přikrášlené, ale znázornění rasismu, který v té době byl je realistické. Prostě více než dobrý film. ()

Krchy

Začíná i pokračuje to dobře, ale je to tak o půl hodiny delší, než by být mělo. Škoda, na to, že jsem čekal klasické politickokorektní svinstvo o tom, kterak hrdinný a uvědomělý černoch otevře oči těm hodným bílým, zatímco nakope prdele těm zlým, to docela ušlo. I když jak tak vzpomínám, tak ono to vlastně bylo přesně to, co jsem čekal - no každopádně mi z toho šoufl nebylo, takže beru na milost. ()

BOURQUE

Nechápem prečo väčšina hodnotí tento film ako podpriemerný. Mne osobne sa tento film páčil. Síce má slabšie momenty, ale jasné zobrazenie samotného príbehu a problematiky sa režisérovi podarilo splniť. Vďaka R. De Nirovi a C. Gooding Jr. (po dlhšom čase nadpriemer) sa na tento film budem spomínať v dobrom. PS. Ch. Theron is still hot!! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Haide

Tenhle film se mi doopravdy nelíbí, ale vzhledem k tomu, že když jsem ho nedávno, několik let po shlédnutí, viděla v TV programu, ihned jsem si vzpomněla, co že je to vlastně zač, zřejmě na něm něco bude... ()

Maximus356

Jak může někdo říct, že tohle nemá šťávu ? Nechápu. Dle mého názoru je to naprosto skvělý film. Jako jeden z mála dokáže namotivovat člověka a ukázat mu, že se dá zvládnout všechno, jen se musí chtít. Herecké výkony si mi líbily a C. Gooding Jr je frajer. A kdo mi řekne, že mu nafandil a nedržel ho těch 12 kroků na svých křídlech, ten lže :-) ()

Lucas87

To by asi nebyla ta slavná USA, kdyby nebyl rasismus a patriotismus, ovšem příběh je motivující, a dokazuje, že když se chce tak se cíle dosáhne i přes hromadů idiotů. Nejvíce zajímavá mi přišla scéna s tou ponorkou a taky souhlasím, že hodnocení tento film docela degraduje ačkoliv to není pro mě 5* ()