Zatmenie

• Česko Zatmění (viac)

Konverzačný thriller s nádychom cynickej komédie, v ktorom zohráva dôležitú úlohu jediná autonehoda. Pre žiadneho jej účastníka nie je fatálna, možno preto k nej nikto nevolá políciu. V nepríjemnej situácii sa na pozadí temnej lesnej kulisy odhaľujú charaktery všetkých zúčastnených. A navyše sa začína stmievať... Traja muži rozpumpujú na hrane zimy mrazivú drámu, ktorá ukáže svetu tú najchladnejšiu možnú tvár. (Continental film)

Lachtaan

Nečekaně povedená filmová skládačka, která v mixu komedie a thrilleru dávkuje na poli příjemné stopáže jednotlivé puzzlíky přesně tak, abyste se nezačali nudit a zároveň zdatně pochopili, o co tu vlastně kráčí, jak všecko zapadá dohromady a k čemu to nejspíš bude směřovat. Film mi už během produkce vyskakoval na FB, asi mi tím dával najevo, že já jej minout nemám. A je velmi dobře, že se tak nestalo. Štáfek ve své prozatím nejlepší roli. [viděno v Kulturní dům Chlumčany 11.4.2023] ()

Soweek

Kubík po dvou dobrých princeznách tentokrát šlápnul hodně vedle. Tvůrci se netají tím, že inspiraci brali v tarantinovském stylu, ovšem nehledě na to, jak je to celé natočené, to s Tarantinem nemá absolutně nic společného. Jedná se spíše o rádobyvtipný krimi thriller, který je celý založen na zpřeházeném útržkovém vyprávění. Snaha by se měla cenit, ovšem ne v tomto případě. Scénář je bohužel děravější než mámin cedník, produkční hodnoty krutě nízké a celkový dojem ještě znehodnocuje praveliká nepravděpodobnost celé situace, která působí komicky, ovšem ne v dobrém slova smyslu. ()

FrankSusta

Hele, je to fajn. Začátek takový jako vlastně i docela vtipný, prostředek takový trochu mdlý, vizuálně úchvatný závěr v lese se všemi hrami světel. Coby komedie mě to úplně nebavilo, jakmile to ale hodilo vážnější notu, zájem si to získalo. A chvilku jsem uvažoval o trochu vyšší známce. Štáfek si to neuvěřitelně dává, ale za Janem Zadražilem (který mimochodem vypadá trochu jako náš profesor - což rozhodně není ani trochu zle míněno) zůstává lehce pozadu. A fejkovej Hopper (tenhle Hopper) jede. Je to prostě ok. 5,5/10 ()

jefff

Zatmění je svěží objev v české kinematografii a konečně něco jiného něž stupidní romkomy, které jsou snad stále horší a častější. Jenom škoda, že komediální část vůbec nefungovala. Ta thrillerová kupodivu docela jo a ze Zatmění je docela slušná příběhová jízda se zajímavou zápletkou i dobrým rozuzlením. Úplně mi nesedl Zadražil, který ve vyhrocených chvílích přehrával a nesedělo mi to do atmosféry. Jackuliak hrál slušně, ale také to nebylo úplně ono a toho drsňáka jsem mu věřil tak napůl. Škoda, že větší prostor nedostali Čuba s Polákem. Naopak Carda je jako herec hrozně marnej. ()

blondboss

Nápad natočiť vtipnú konverzačku založenú na jednej autonehode je určite fajn, len škoda, že v tomto prípade to nevyšlo. Jedná sa tu totiž o nudne spracovaný snímok, ktorý navyše až chaoticky a klišoidne končí, takže za mňa jedna veľká nevyužitá príležitosť. Jackuliak vo svojej roli stopercentný. 40 % ()

• Natáčení bylo částečně napájeno mobilní fotovoltaickou elektrárnou od Energetického Holdingu Malina. (amic)
  • Natáčení částečně probíhalo na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity. (Krabroz)
  • Při scéně v autoservisu otevírá Jakub (Jakub Štáfek) skříňku, ve které je nalepen plakát k filmu Vyšehrad: Fylm (2022) s Jakubem Štáfkem. Scenárista Jc Kovář to vymyslel během natáčení jako překvapení pro Jakuba Štáfka. (Ctidarjan)