Saltburn

Student Oliver Quick (Barry Keoghan), který se snaží vydobýt si své místo na Oxfordu, se nechá vtáhnout do světa okouzlujícího a aristokratického Felixe Cattona (Jacob Elordi). Ten ho pozve na Saltburn, rozlehlé sídlo jeho výstřední rodiny, kde prožijí nezapomenutelné léto. (Prime Video)

lineker

Někdy prostě stačí starou vyšeptanou děvku obléci do nejkrásnějších pláten, nastříkat na ni nejdražší parfémy a můžete si užít dvě hodiny nádherného filmového orgasmu. Díky za to. ()

Marek.Jancar

Přesně jak už zde někdo psal: film je dobře natočený, velmi dobré herecké výkony, ale je předvídatelný skoro od samého začátku. Ani jednotlivé zločiny mě už pak ničím nepřekvapovaly. Co trochu překvapilo byla syrovost a nechutnost. Umpřímně nechápu tu režisérčinu nenávist, kterou musí cítit k airstokracii. ()

MovieTom

Snímek, který vás od začátku spíše tahá za nos a tvůrci až postupem času šikovně poodhalují další a další střípky z velmi komplexní skládanky, která se pomalu přetavuje v až něco velmi temného a děsivého. Konec kdy dopadne poslední dílek a vám s hrůzou v očích dojde že přesně sem to od začátku směřovalo a postupně do sebe jen vše zapadalo je k nezaplacení. 9/10 ()

FawayitanaXX

Tak za mě o ničem. Na začátku se dozvíme, ze Ollie, hlavni postava a Felix, rch díte, zijici v panstvi Saltburn, že se spřátelili, pak skip na konec školního roku a Felix zve Ollieho, kvuli rodinnym problémům Ollieho na Saltburn. Jejich pratelství tam neni vůbec vykresleno, tak to vypada, ze ho po par srazech random poslal k sobe domu na leto bydlet. Tak se v podstate nic neodehraje, nuda a par nechutnosti, pri kterych jsem mel chut tp vypnout. Zaver, asi poslednuch oatbact minut jsou fakt dobry. Jinak not worth it... ()

dominikker odpad!

Wow. Tak tohle byla pí*ovina takového kalibru, až mě to donutilo podívanou předčasně ukončit, zvednout zadek z gauče a v ten samý večer ohodnotit téměř všech top 200 filmů na ČSFD pěti hvězdičkami a přelouskat za 20 sekund s pomocí ChatGPT vědomostní test, jen abych nakonec zjistil, že na svůj debut budu muset počkat do dalšího dne. A dneska jsem, chválabohu bez dalších zádrhelů, tady a chtěl jsem říct jen to, že je mi na blití z této moderní touhy normalizovat snímky byť možná nadaných jedinců, kteří se nebojí sáhnout do všech koutů své zvrácené fantazie a přenést to do vizuálu s herci, pro něž je jejich digitální stopa a kulturní odkaz naprosto ukradený. Nakonec bych jen dodal, že i "odpad" je pro tuhle frašku pochvala a tahle recenze pouze potvrzuje, že se bábě z Londona povedlo to, o co jí v rámci své pasivní PR kampaně šlo. ()

zykami

Jeden z nejlepších filmů roku. Barry Keoghan je přesně ten kladný hrdina, kterého si zamilujete a v průběhu filmu se vaše sympatie zcela změní v údiv a odsouzení. Geniální scénář se spoustou skvělých nápadů. Závěrečná píseň? Nejlepší finále ever. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims