Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

CZRohlik

Vizuálně neskutečně podmanivý dílo, který ale krom toho nemá moc co nabídnout... Scénář prostě pokulhává, celou zápletku odhadnete tak nějak od půlky filmu a má to sice pár fajn myšlenek, ale film je dál nějak moc do hloubky nerozebírá. Abych zase jen nenadával tak ještě jednou musím vyzdvihnout ten vzhled, kterej je prostě fenomenální a často jsem zapomínal, že sleduju českej film. Podařený záběry doplňuje snad ještě lepší hudba, která fakt dobře doplňuje celkovou atmosféru a ten způsob, kterým na nás ten svět (ta budoucnost) působí. Ale jak říkám, krom toho... nic moc (šlo si toho všimnout už jen na základě toho, že nás furt zásobovali záběrama na budovy... jakože hezký, ale 4x natáhlej záběr na budovu fakt vidět nemusím xd). nevím jestli je to herečkou, která je prostě strašný prkno nebo scénářem, ale hlavní postava mi k srdíčku teda taky nepřirostla. Postrádala jakýkoliv charisma nebo aspoň důvod proč ju mít radši než kohokoliv jinýho v tomhle filmu. Celkově mi v tom filmu chybí nějaký emoce... Na druhou stranu jsem zase rád, že filmy jako tyhle vznikají (i když nejsou perfektní), a že se česká kinematografie rozhoupala a vytváří zase něco kvalitnějšího než jsou babovřesky... 6,5...10! ()

jungewolf

Velice dobré sci-fi (a pak že je neumíme točit .... . Velice dobrá byla (dosud málo známá) A.Mohylová v hlavní ženské roli Em Trochinowské. **Natáčelo se mj. v obci Krnsko v okr.Mladá Boleslav (Stránovský viadukt) nebo v Újezdu p/Troskami. Dále - VIZ Zajímavost 4 . ()

Daniel2003

Že bude tenhle film budit kontroverze, mi bylo jasné, ale až takový brečení intelektuálů jsem nečekal. Narozdíl od většiny mě trailer moc nechytl. Ano, vizuálem uchvátil, ale herectví mi přišlo ryze "novočeské" (ve zlém slova smyslu). Film jako takový mě ale odpálil. Ne revolucí ve scénáristice, ne revolucí v režii, ani v hudbě či efektech. Ne... Film ve světovém měřítku revoluční není. V českém a dost možná evropském, už ale ano. Scénář je jednoduchý, ale velmi chytrý, odměňuje pozorného diváka a precizně opisuje ty nejlepší hollywoodské postupy. Režie je chirurgicky přesná a díky dechberoucím trikům a výborné hudbě tady máme opravdu mistrovský počin. I to herectví je tu velmi solidní. Vlastně jediný, ke kterému bych měl výtku, je Václav Neužil, který za mě prostě přehrával a nebyl přirozený. Viděl jsem jeho, ne postavu. Ale třeba tomu nerozumím. 9/10 ()

infernet

Sice je to přiznaná vykrádačka všech známých zahraničních sci-fi filmů (Equilibrium, Minority Report, Já, robot, Gattaca, Ostrov a dalo by se asi pokračovat), ale nevadí, je těžké vytvořit něco, co by bylo naprosto originální a nikomu nic nepřipomínalo. Na české poměry výborný snímek, co má koule, snesitelnou hlavní hrdinku a skvělou hudbu. A architekt se opravdu vyřádil :-) Taky potěšily detaily, např. pistole s digitálním počítáním nábojů, vybavení bytu atd. Bylo vidět, že s tvorbou světa v roce 2041 si někdo dal opravdu práci. S příběhem trochu méně, ale co už... Několikrát mě při sledování napadlo, jak by asi film mohl vypadat, kdyby na něj tvůrci měli takový balík, jako měl Jákl na zmršeného Žižku. ()

Juraxin

Po dlhej dobe som bol v kine na českom filme, ktorý mi skutočne vyrazil dych. čo ma prijemne prekvapilo. Lebo musím sa priznať že na českú pripadne slovenskú filmografiu som zanevrel už dávno. Lebo ako to bežne býva Česko i Slovensko nás zahlcujú stupenými komédiami a rozprávkami, čo nie je vskutku šálka moje kávy. Ale našťastie bod obnovy je úplne iný, je omnoho originálnejší a fascinujúci projekt, po ktorom svieti malé svetielko na konci tunela že slovenské či české filmy môžu mať konečne popularitu nie len u staršej generácie ale aj u mladej. Jasné že film nie je sto percentný a má svoje muchy. Ako je hlavne lacný, obyčajný príbeh, ktorý dokážete predvídať do posledných detailov. Ale napriek tomu musím priznať že natočiť takýto film je z českej produkcie veľká odvaha, za čo si minimálne zaslúžia môj obdiv. Lebo napriek slabšiemu príbehu je bod obnovy jeden veľký česky klenot s úžasným vizuálom, ktorý si určite zaslúži vašu podporu v kine. A preto dúfam že česká pripadne slovenská kinemografia nám takýchto filmov prinesie ešte viac 9/10. ()

Quentin10

Za velmi dlouhou dobu české kinematografie výborný film, na který bych šel klidně znovu do kina. Výborné herecké obsazení v čele s naší plzeňskou divadelní herečkou Adreou Mohylovou. Super nápad a výborné zpracování. Rozhodně doporučuji všema deseti! ()

RobinPM100

V hlavní rołi Scarlett Johansen z Wishe 😆 Skvělá kamera, tím to končí, zmatenej děj naprosto nedávající smysl, proč by se celá společnost kvůli pár mordům musela každejch 48 hodin zálohovat? V roce 2041, že bysme už uměli v jakymsi roztoku zas oživit všechny mrtvoly? Tak to si tvůrci hodně fanděj 😆 Soundtrack - takřka nulovej, ultra minimalistickej, chtělo to nějaký pořádný cyberpunkový synťáky a arpegiátory, celé to působí jak "cringe", chce to bejt strašně chytrý a seriózní a je to úplně zmatený a úsměvný, ale snaha se cení, příště najmout aspoň nějaký chytrý scénáristy 😄 ()

AndrewNewman

Asi tak 70% štylizácie vizuálu je číra dokonalosť. Samozrejme na stredoeurópske pomery. Po hereckej stránke je to taktiež nadštandard, postavy sú uveriteľné a obsadenie na čele s blonďavou detektívkou veľmi dobré. Kameňom úrazu je zbytočne prekombinovaný dej. Motivácia postáv k ich činom je diskutabilná a ani moment, v ktorom postava Milana Ondríka odhalí plot twist vám to nevynahradí. Avšak teší ma to, že sa tvorcovia z našich končín snažia o pokrokové filmárske kúsky, určite ich to nestálo 5 korún a zaslúžia si úspech. ()

garry

Ubohý scénář, motivace postav, nihilistické moralistické ezo plácání, herecké výkony nula. Hlavní hrdinka jako herečka nemá žádnou mimiku a intonaci jako Emma Smetana. Jen ta nadstandardní výprava je fakt dobrá. Jaké to je když herci vědí, že hrají v propadáku? ()

mata77

Do tohoto nenápadného filmu je vloženého naozaj veľa úsilia a to už na prvý pohľad. Mnoho detailov navodenú atmosféru posúva na vysoký level a hlavne v prvej polovici som bola fakt nadšená. Skvelá výprava a zasadenie scén, poctivá filmárčina a skúsení herci, proste radosť pozerať. Dokonca môžem vyzdvihnúť niekoľko zaujímavých myšlienok, vyslovených v súvislosti s námetom. Mám pocit, že prvky thrilleru sú vo filme asi najvýraznejšie a to teda určite od začiatku, až do konca, zároveň ale dej kontruje ukecanou drámou. Čo mi chýbalo k onému plnému pocitu spokojnosti, je absencia zvratu, niečo prudšie a možno aj trochu šokujúce, čo by nahradilo melancholickú linku vo finále. ()

tsatsiki

S potěšením můžu říct, že jsme natočili film na světové úrovni.Opravdu to vypadá jak levnější americký film, za který by se ovšem nemuseli stydět.Herecky to je zvládnuté, příběh je zajímavý, vše možné digitální vychytávky též, ale občas mě to začalo nudit. Rozhodně oceňuji dobrou hudbu, která dokreslovala atmosféru a nápad.Taky musím pochválit kameramana, nebyly to tupě statické záběry, ale hrál si s kamerou. Za mě 65%, ale potěšilo mě, že dokážeme v Česku udělat něco světového, z čeho nekřičí naše čecháčkovství a nedáváme tím filmem najevo, že jsme Češi.Dávame tím najevo,že i Češi točí filmy na světové úrovni.Škoda, že jich nevzniká víc. ()

JasonV

Audiovizuálne stránka je ohromujúca a nemá ďaleko k Hollywoodu (nikdy som si nepomyslel, že môže v Čechách vzniknúť film na úrovni nového Blade Runnera). Škoda len že dej trochu zaostáva. Zápletka je v globále v podstate jednoduchá detektívka, v detailoch naopak príliš prekombinovaná. Na druhej strane divákovu pozornosť spoľahlivo udrží celé takmer dve hodiny, takže v sumáre sa jedná o veľmi kvalitné sci-fi a pri chabej filmovej nádielke, možno dokonca sci-fi roku 2013. ()

elpin

České scifi, to jsem byl hooodně zvědavý. A není to vůbec špatné! Je vidět že tam není ten velký hollywoodský budget, ale i tak to působí velmi věrohodně a všechny ty technologické hračky mají nápad. Takový mix mezi Blade Runner, Altered Carbon a Cyberpunk 2077. Určitě to stojí za shlédnutí. ()

Rychloskot odpad!

Extrémně nudné, neoriginální, vedené podle základní příručky "západní" sci-fi detektivky. Je to ten typ filmu, co má 2 hodiny, protože když někomu řeknete "na kolena", tak napřed zašroubuje barel a pak si pomalu klekne. Dialogy prkenné, postsynchron nepovedený, hlavní herečka neumí hrát, digitální filtr filmu moc nesluší. Ocitáme se ve světě necelých dvacet let ode dneška a ve futuristické praze není jediná stopa po starých technologiích. Děj je bez logiky, motivace postav je nepochopitelná, z ničeho není pochopitelné proč se snaží hrdinka hlavně ukrýt před systémem, proč Hádek hlavně nechce na policii, proč by měl chtít Rohan hlavního podezřelého, hlavně co nejrychleji zabít, všechno rozkrýváme až na konci, kdy se vše otočí a přijde nečekaná pointa, že za vším stojí do té doby naprosto nepodezřelý Karel Dobrý. Ve futuristické Praze 20 let po současnosti není jediná stopa po současné technologii, hlavní hrdinka filozofuje o právu žít a tu a tam někomu prostřelí hlavu. Film byl prošpikovaný náznaky, které inteligentní dospělý divák pochopí nebo nad nimi přemýšlí a v mnoha případech trvalo téměř celý film, než jsme se k nim vrátili a vysvětlili je pro blbé diváky. Jeden případ za všechny - Prohlášení, že se hlavní podezřelý snažil oběť zachránit třeba hlavní hrdinka naprosto odignorovala, aby se to stalo na konci šokujícím odhalením.  Je hezké, že si češi zkusili efekty a nenatočili zase film Macháček p***á Kerekes. Ale scénáristi zůstali na úrovni Kriminálky Anděl. Tak snad příště ()

Sefik

Rok 2041 je celkem blízko a pokud si naší chciválcí nebudou hrát na vojáky s ruským ohněm, snad se ho i dožijeme. A co nás čeká? Nejenom záloha fotek jako dnes, ale i záloha nás samých! A následná obnova kolikrát bude třeba. Pokud budeme chtít něco v rámci našeho státu schválit, požádáme Evropskou federaci, u naší policice bude automaticky přicmrndovat Europol. Jak patolízalsky eurohujerovské! K policii budou dále brána zejména odporně vypadající a extrémně nesympatická stvoření, zdánlivě připomínající ženy a pokud náhodou budeme vyšetřování, scénář je jasný - policie podezřelému tyká, on naopak vyká, jak prosté. A když už jsem policajtka, zásadně nesmím respektovat nastavená pravidla a hlavně, hlavně musím mít neustále nasraný výraz, který všem říká ano, mám stále robertka zaseklýho v řiti. Pokud si budu chtít v Česku slovně ulevit, bude již v novodobém slovníku spisovného jazyka zcela běžné slovo "fak". Nápisy budou zase pro změnu v angličtině, i když nevím pro koho, když již dnes je většina národa jazykově zcela nevybavená. Je toho více, co nás může čekat, ale uvidíme, snad to tak hrozné nakonec nebude :-) Jednu hvězdu dávám za vizuál a efekty, těch se u Hřebejků, Svěráků a podobných nedočkáme. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky