Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Stoctyrec124

Když jsem viděl trailer tak jsem si říkal paráda. Konečně se někdo nebál a udělal Český scífko co vypadá docela světově. Musím uznat, že vizuálně ten film je krásný, je tam i velice zajímavá myšlenka. To že člověka po nehodě nebo vraždě obnoví a vrátí k životu je strašně skvělý nápad. Ten film sice nebyl dějově tak skvělý jako vizuálně ale to nevadí. Stejně musím pochválit všechny za skvělou práci, zaslouží si to. A až někdo bude zkoušet znovu točit detektivní Sci-fi tak to alespoň může udělat dokonalý, protože už se má od čeho odrazit. ()

PlaCzech

Lidi prosím, jděte na to do kina. Po velmi dlouhé době mi přijde, že jsme vytvořili film, za který se nemusíme stydět. Byl jsem na film v den premiéry a sál byl poloprázdný. Hrozně bych tomu přál velký úspěch, aby se české studia nebály přijít s něčím odvážnějším než zaběhlé žánry. Nebudu opakovat to co tu píšou všichni ostatní, jo, vypadá to hezky a příběh je docela předvídatelný. Efektů zas ale ve filmu není tolik co by člověk mohl čekat z trailerů, mnoho scén se nachází v soudobých interiérech. Ale i přes tyhlety "šetřící" manévry je zde spousta drobností v designu ( svítící oblečení, reklamy, noviny, displeje auta, a mnoho dalších), které si klidně mohli odpustit, ale neodpustili a film díky tomu vypadá docela uvěřitelně. Jediné co mi přišlo trochu úsměvné byly policejní škodovky s plastovými poklicemi.  Moc doufám že si to na sebe vydělá a panu režisérovi Hlozovi (Hlohovi? Pardon) hluboce smekám protože ukočírovat tohle muselo dát obrovskou práci. Škoda jen těch konečných titulků, celý film má moc příjemný soundtrack a na konce hodíte český rap. ()

freededa

Půl roku jsem plánoval, že na tohle zajdu do kina a doufal, že to bude stát za to. A vůbec jsem se nezklamal. Nejsem fanda Českých filmů poslední dekády, ale tady jsme konečně vyšli z komforní zóny tuctových našich veseloher a filmů ze života a natočili něco co má potenciál. Za mne skvělej Cyberpunk film u kterého si řikáte sakra proč jsem šel na film s dabingem? Pač nevěřite, že jste na Českém filmu... ()

Kral.Prdlin

Bod obnovy, věcička, díky které si uložíte svojí paměť a pokud zemřete, můžete být díky tomu oživeni. Agentka Em vyšetřuje případ dvojité vraždy, kde byly data obou mrtvých smazány. Během vyšetřování zjistí, že zde jde o víc, než jen o vraždu. Já opravdu upřímně doufám, že to na sebe vydělá, protože to má opravdu hodně plusů. Vizualizace je zde provedena naprosto perfektně, na to, že tu nebyl nějaký gigantický rozpočet. Film je plný spousty zajímavými detaily a nápady. Herecké obsazení skvěle sedí, ale ono to má i úžasný příběh. Důležité je říct, že hlavním žánrem je zde krimi se sci-fi prvky a světem. Upřímně jsem nadšen a doufám, že toto bylo první nakopnutí do českého sci-fi žánru, který tu téměř není. Nečekal jsem to takhle dobrý. 5 hvězd si to určitě zaslouží! ()

werxix

Po hodně dlouhé době jsem zas hrdej na český film! Kdyby tam nebyly známé české obličeje, tak je to zfleku jak Dánská nebo i US produkce. Výborné Sci-fi. Jak několikrát zazní ve fimu: Skvělá práce! ()

Draconian

Hodně pěkná sci-fi detektivka nebo chcete-li kyberpunk. Příběh byl vlastně prostý a podobný mohl fanoušek žánru už vidět jinde. Přesto byl funkční a bavil. Vizuál je vynikající a nebojím se říci, že je světový. Film není přeplácaný, přesto působí futuristicky. Matěj Hádek zahrál luxusně a potěšil i Neužil či Mohylová v hlavní roli (zatím neokoukaná tvář a hlavní roli zvládla velmi dobře). Co mi brání v maximálním hodnocení? No film má občas místa, kdy působí poněkud unyle. Dialogy byly povětšinou naprosto v pořádku, ale v některých místech skřípaly. Samotné téma (možnost mít v záloze "druhý" život) není nic nového a celkově snímek zcela očividně čerpá z klasik žánru. Není to vyloženě špatně, však jsem to vlastně i očekával...přesto je to někdy až moc do očí bijící. A taková menší výtka je za futuristické budovy. Jsou parádní...jenže sorry, za dvacet let to tu nikdo nepostaví:-))) jinak ale znovu opakuji, vizuálně je to paráda. Já jsem s filme moc spokojený. Sci-fi kriminálka jak má být. Vlastně je docela obyčejná, a i proto úplně stoprocentně nestrhla. Přesto jsem za Bod obnovy nesmírně rád a tvůrcům držím palce. Poslední roky se občas v našem rybníčku objeví nějaký ten odvážnější snímek a Bod obnovy má nakročeno, aby byl dobře přijat i za hranicemi. Protože tohle je vážně dobré. Není to zásadní nebo nijak geniální sci-fi, ale je kvalitní. 75% ()

YouKnowWho

Tohle, že je český film? Tomu se mi ani nechce věřit. Po dvou dekádách podprůměrných uhozených komedií a zoufale marné snahy se alespoň přiblížit evropskému průměru tu konečne vznikl film, který nám můžou závidět i velká západní studia. Příběh není nijak převratný, prakticky jde o klasickou kriminálku, kde sledujeme sympatickou hlavní hrdinku, jak vyšetřuje vraždu předního vědce a jeho ženy. Ale ten vizuál je dechberoucí, na české poměry až neuvěřitelný. Nápadité futuristické budovy, auta, hologramy, uniformy a spousta dalších maličkostí. Je na tom opravdu vidět, že si s tím tvůrci dali spoustu práce a nejedná se jen o další rychlokvašku, která uspokojí maximálně ženy ve středním až pokročilém věku. Konečně tu je unikát, který ve mě vyvolává naději, že se do popředí české kinematografie dostane mladší generace tvůrců a podobných projektů bude jen a jen přibývat. Proto jim a zároveň i sami sobě držme palce. ()

stnly

Vizuálně podmanivá kombinace známé Prahy se strukturami budoucnosti. Ocel a sklo, do absurdní výšky vytažené a zakroucené, třeba za Národním divadlem. Brutalistní stavby, jen se ubralo na betonu, přidalo na skle a oceli. Ještě více přestřelilo měřítko. V bližším pohledu také na výbornou. Modifikovaný Citroën XM, jako retro-futuristický, kyberpunkový vůz. Moderní Škodovky přelité inteligentními displeji a špičkově zvládnutým interiérovým UI. Konzole bodu obnovy jak 90-kový walkman. Industrial design na jedničku. Andrea Mohylová, agentka Em Trochinowská je neokoukaná, velmi charismatická postava. Detektiv s vlastním, vnitřním kodexem hodnot. Neužil, Dobrý, Hádek, skvěle obsazené a zahrané. Jedinou výtkou jsou lehce nedopilované dialogy. Doslovné, leckde by stačilo naznačit. V závěru tolik nedovysvětlovat. Scénář ještě lehoulince zaiterovat. Detektivní zápletka mi přišla příjemná, nosná. Vítám, že se drží při zemi a nepředhazuje extrémní kataklizma a záchranu světa. Ve výsledku velmi, velmi spokojen. Odcházel jsem s pusou dokořán. Film mi zůstal ležet v hlavě. Rozhodně ho chci vidět znovu a znovu. ()

CAR0DEJ

"Prosím, preklasifikujte to, toto je absolútna vražda, ..." ...ale nie českého filmu. Naozaj veľmi solídne sci-fi od našich "bratov". Ten vibe, či poctu, ktorú to skladá klasikám ako sú Bladerunner, či Ja, Robot tam je jasne vidieť (aj počuť), ale zase treba byť úprimný. Škoda proste nie je Audi TT, takže pri niektorých, hlavne akčných scénach to svoj tieň neprekročilo, ale ten scenár je naozaj dobrý v svojej uveriteľnosti rôznych technologických vychytávok, napriek tomu, že tá základná idea nie je bohvieako technologicky rozvitá, avšak do tej síce klišé detektívnej linky bola zapasovaná naozaj vhodne. Naozaj good job, well played. ()

BlackAdder87

Český film, který obstojí v mezinárodním měřítku a strčí do kapsy i projekty pracující s mnohonásobně vyšším rozpočtem. Už tohle samo o sobě zní jako sci-fi.  A tohle sci-fi se opravdu hodně povedlo. Není to sice dokonalé, ale rozhodně nadprůměrné a mezi českými filmy z poslední doby jako perla v hromadě hnoje. ()

HNTR

Konečně došlo na něco, co v našich vodách nemá obdoby… Bod Obnovy je skvělá změna oproti všem těm trapným čecháčkovským komediím. I když je film plný kliše ze zahraničních filmů. Cgi je na profi úrovni a když už nestačí budget, film se přesune do lokací, kde nejsou technologie potřeba. Klobouk dolů a pokračujeme prosím. ()

kokos.o

Film Bod obnovy představuje zajímavý kousek české kinematografie a přináší do českého filmového prostředí něco, co tu dosud chybělo. I přesto, že má své nedostatky, je to krok správným směrem. Jednou z největších předností filmu je jeho originální myšlenka digitální zálohy své osoby, kterou cením a rád se nad ní zamýšlím. Jedním z mála záporů filmu je zpracování vizuální stránky. Film se odehrává v budoucnosti, ačkoliv jsou automobily vybaveny nejnovější technologií a jedná se o elektromobily, jejich vizuální podoba připomíná spíše vozy z devadesátých let. Tento kontrast může být trochu rušivý a větší péči o detaily by filmu prospěla. Dalším nedostatkem jsou některé táhlé pasáže ve filmu, které by mohly být zkráceny, aby se zamezilo ztrátě pozornosti diváků. Celkově lze konstatovat, že i přes určité nedostatky se film vydařil a přináší do české kinematografie něco nového a zajímavého. Je to pozitivní krok směrem k rozmanitějšímu filmovému repertoáru u nás, a doufejme, že tento trend bude pokračovat. Celkové hodnocení: 7/10  Art: 7/10    Akce: 6/10    Vtip: 3/10    Napětí: 8/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 8/10    2D    10/2023 ()

tomino28

Na začátek musím napsat bohužel. Bohužel, protože příběh, děj a tempo - to všechno je zaměnitelné a nijak zvlášť mě to nestrhlo. Potud škoda. Ale na druhou stranu je toto sci-fi světové! Audiovizuální stránkou snadno zaměnitelné za standardní hollywoodský počin. Za to patří tvůrcům obrovská pochvala a smekám svůj imaginární klobouk za to, že se jim s omezenými prostředky v českých luzích a hájích povedlo dosáhnout toho, že Bod Obnovy vypadá a zní světově. Tečka. V tomto případě nemá vůbec smysl začínat hodnocení ve stylu "na český film dobré...". Ne, ono by to obstálo kdekoliv. A už za tento samotný fakt zaslouží tvůrci velký respekt. Více takovýchto odvážných počinů od českých filmařů! ()

janinka123

Na pět hvězd to asi nebylo, ale já mám upřímnou radost, že se čeští filmaři přestávají bát dělat filmy, které nezapadají do mainstreamu "sportovních/romantických komedií", kterých bylo opravdu už dost. Velmi dobré herecké obsazení a celkem kvalitní efekty tento film zvedají na úroveň zahraniční produkce. ()

david141474

Když jsem to v Karlových Varech nestihl, tak jsem si řekl, ž si na to zajdu až v Brně až to budou dávat a tak se taky stalo. Říkal jsme si, že když to viděl i prezident, tak to opravdu muselo být něco extra. Taky, že bylo, protože sci-fi se v české kinematografii jen tak nevidí. Tohle je určitě zlomový bod, kdy se čeští režiséři, kteří do teď dělali nevtipný komedie, vzpamatují a začnou dělat něco, co se v Česku jen tak nevidí. Film byl solidní a taky to byl jeden z mála českých filmů, který mě letos opravdu zajímají. Co si budem, děj byl solidní. Zvrat filmu byl zahranej velice bravurně. Soundtrack byl dobrej, do jednotlivých scén se opravdu hodil. Herecký výkony byly kvalitní a já si ty rozhovory užíval. Závěrečná scéna u pohřbu je natočena kvalitně a vy nevíte zda máte soucítit s jednou stranou nebo s tou druhou, tohle je aspoň dobře napsanej scénář! 8/10 Revoluční film toto! (Olympia - 4.10.2023) ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky