Nýdnol

Konečně se mi poštěstilo vidět tuhle klasiku na filmovém plátně. Nutno říct, že ani po skoro 30ti letech nezestárla a dějem a atmosférou vás sebou táhne až do konce. A to ji mám hodně nakoukanou! Proto tedy přidávám hvězdičku a povyšuji tento klenot mezi ty s absolutním hodnocením. To, že jsem to neudělal už dávno je neomluvitelné a můžu být rád, že jsem to neschytal pulzní puškou. ()

KraLuban

Skvělý akční nářez - nostalgicky vzpomínám na doby, kdy jsme na Vetřelce koukali s kamarády na základce a ani příšerná kvalita dostupných kopií a jednohlasý dabing německého originálu nedokázaly potlačit, jaká to ve své době byla pecka. Přestože tady mariňáci kosí vetřelce po stovkách a víceméně tak popírají fungování ostatních dílů (kde jeden vetřelec dokáže vyhladit celou posádku či v případě Vetřelce 3 celou stanici), zůstává tenhle díl naprostou klasikou. Nejlepší hláška "Vasquezová, spletli si tě někdy s chlapem?" "Ne, a tebe?":). Director´s Cut - splněný fanouškův sen, ačkoliv vystříhané scény nijak neovlivňují děj, je očividné, že takhle to chtěl mít Cameron vymazlené od začátku. 90%. ()

matej.perun

Nedavno som si dal rezisersku verziu Votrelcov v kine, pri znovuuvedeni a je to skvost. Paradny mix medzi nadupanym military-sci-fi a temnym hororom, skvele napisane i zahrane postavy, skvele vygradovane napatie a MEGA hlasky. Ridleyho jednotka je skutocne genialna, no co sa tyka "Alien univerza", Votrelci su skutocny masterpiece. ()

Brumbambule

První díl této série mě nijak extra nenadchl, ale přesto jsem tomuto žánru dala zelenou. A dobře jsem udělala! Druhý díl je pro mé oko mnohem akčnější, vzhledem k časovému rozestupu mezi prvním a druhým dílem jsou efekty mnohem zajímavější a herecké výkony jsou mnohem věrohodnější (samozřejmě ne proto, že jsem se v tomto roce narodila :-) ). Ripleyová v podání Sigourney Weaver je nedílnou součástí každého dílu. Tento díl jsem si oblíbila hlavně kvůli malé Newt a protože velmi sympatizuji s vojínkou Vasquezovou. Posádka srší vtipem, relativně slušnou inteligencí a velkým odhodláním k boji s mimozemskými ještěry. Vetřelci mají podle mého názoru tu nejlepší atmosféru a z celé série bych nejradši umřela právě v tomto dílu :-) ()

Wartord

Ten konec, kdy ta mrcha vyleze z výtahu, potom se záhadným způsobem přepraví v nákladním prostoru a potom doplatí na to, že podcení obyčejný hydraulický loader. A nakonec okamžik, kdy Ripley otevře vrata do vesmíru a pět minut to saje vzduch, to celý film shazuje dost. Speciální edice to naštěstí kompenzuje... ()

Danny.cz

Dost bylo skrývání ve stínech, tentokrát do toho jdou obě strany naplno. Vtahující akce, výborné efekty a především typicky Cameronovské scény, na které se nezapomíná. Hlavní výhodou Alienů je však absence hlavní chyby většiny sequelů - není to znovu to samé. - 90% ()

Armat-M41A

Dlouho jsem přemýšlel jakým slovem vyjádřit tento kousek. Neskutečné? Dokonalé? Masakr? Nakonec myslím že slovo legendární bude tím správným. Vetřelci jsou prostě cool a krásné na tom je, že tento snímek s každým rokem zraje jako víno. Ne mnoho filmů se může považovat za klasiku žánru ale pokud jde o tyhle potvůrky pod taktovkou Jamese Camerona, tak mají své místo v mém top 10, stejně jako jednička. Scott vs. Cameron. Napětí vs. akce. Oba díly jsou skvělé ale milovat může člověk jen jeden. A já mám raději divošky, proto volím akci. ()

Tezuka

Tak jestli jsem jedničce snížil hodnocení za nedostatek nějakého výrazného vnitřního zaujetí, i když film jako takový byl dobrý, tak dvojku budu hodnotit s bradou až na podlaze. Už od té chvilky, co objevili tu roztomilou holčičku (Carrie Henn) celou špinavou a vystrašenou na planetě, kde všichni ostatní zemřeli, ty emoce a osobní empatie začaly působit jako ta kyselina Vetřelců :D. Posledních 30 minut byl takový dechberoucí festival akce a napětí, že by se dalo řezat nožem do železa. Každou sekundu jste ve strachu, aby se Ripleyové a té holčičce Newt nic nestalo, nejhorší chvíle pro mě asi byla když ta bestie tu holčičku chňapla, protože jsem si myslel, že její život je už zpečetěn, ale v Sigourney Weaver se již od první chvíle probudil takový mateřský instinkt a za cenu vlastního života neváhala vlétnout do toho jejich včelího roje, kde nakonec Newt zachránila včas před přisátím čerstvě vylíhnuté potvory a posléze plamenometem vypálila zbytek vajec. To samozřejmě rozohnilo královnu roje a v závěrečné scéně, kdy už to vypadalo, že se bezpečně z planety dostanou se najednou objevila na palubě vesmírné lodi a nervy začaly zase pracovat, naštěstí to dobře dopadlo, a když Ripleyovou holčička na závěr objala a řekla ji "maminko", tak to byla pro mě úžasná sladká tečka tohoto megafilmu. V některých záležitostech jsou fakt 80. léta nezapomenutelná a tohle se určitě zařadí mezi ty speciality. ()

Bohulib

Velmi kvalitní pokračování Vetřelce, ale osobně mám radši komornější provedení. Pokud můžete, vyhněte se českému dabingu, který je příšerný. ()

leonskennedy

Super pokračování tentokrát je to hodně akce a super hlášky hlavně od Hudsona(skvělej Bill Paxton).Jinak klasika z jedničky jen mnohem víc vetřelců,potěsí i další herci hlavně Biehn a Henriksen. ()

Hixx

Je mi veľkou cťou a potešením hodnotiť tento hoci pomerne starší film, ktorý sa už dnes dá považovať za klasiku scifi žánru. Jednotka bola úžasna a nastavila vysokú laťku, ktorú bolo určite ťažko prekonať, no mr.Cameron to dokázal a tak pre mnohých alien fanúšikov je dvojka najlepšia zo série. Ripleyova podruhé s bandou neohrozených spacemarines, ktorý su si tak istý tým že ich nemá čo prekvapiť, až do chvíle keď zažijú prví kontakt s kreaturami od majstra H.R.GIGERA. Je to vizuálna pastva pre oči plná napätia, akcie a humorných vsuviek vystresovaného Hudsona typu : Hudson : co budeme dělat ? Burke : založíme si ohníček a zaspívame pár písniček... Ak ste scifi fanúšik tak toto je klenot ktorý musíte vidieť. ()

Nataniel73

Po všetkých stránkach veľmi vydarený akčný horor. Postapokalyptická výprava na vzdialenej planéte v pekne surovom prostredí a so správnou mrazivou atmosférou. James Cameron je pre mňa najlepší režisér, ktorý svoje umenie už nejedenkrát dokázal. Votrelci mi svojou akčnosťou, na tú dobu skvelými technickými efektami a neustálym strachom o prežitie vcelku pripomínajú ďalší Cameronov veľkofilm Terminátor 2. Na oboch týchto klenotoch svetovej kinematografie som ako dieťa vyrastal a tak je nostalgia silná. Ako vždy bezchybná Weaver, skvelý robot Bishop a pre mňa aj veľké prekvapenie v podobe dievčaťa Rebecy alias Newt. Tá malá to zahrala presvedčivo a po zuby ozbrojené vojenské komando taktiež. Vesmírna príšera tu dostáva ďaleko väčší priestor ako v prvom dieli a pre mňa osobne je práve druhé pokračovanie ságy tým najlepším. Je tu hneď niekoľko silných scénok (Newt vo vode a za ňou Votrelec, Votrelec vo výťahu a Ripleyovej strach v očiach, či roztrhanie Bishopa na niekoľko častí, ktorý je stále duchaprítomný a malú Newt zachytí). Sú tu aj vtipné momenty (neustále sa sťažujúci vojak) a trochu naivný záver pri vypúšťaní Votrelkyne do vesmíru by Ripleyová určite zamrzla a neudržala sa na rebríku. Sú to však stále veľmi slušné 4* a 85%. Jeden z TOP 100 filmov a pre fanúšika hororového sci fi absolútna povinnosť. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015