Súperi

• Česko Rivalové (viac)

Patrick (Josh O´Connor) a Art (Mike Faist) sa spriatelili vďaka spoločnej vášni k tenisu a počas dospievania sa stali nerozlučnými priateľmi. Keď však do ich životov vstúpi nadaná tenistka Tashi (Zendaya), ich vzťah sa zmení. Z kamarátov sa stanú súperi v láske, ale aj na tenisovom kurte. Jednému sa darí viac, druhému menej – v športe aj v láske to tak niekedy chodí... Keď sa však majú po rokoch stretnúť v zápase na známom turnaji Challenger, všetko sa môže zmeniť. Ktorý zo súperov sa stane víťazom? (Continental film)

timush

On ľúbi ju, on ľúbi oboch a ona ľúbi tenis. Tento ATP (Art, Tashi, Patrick) trojuholník rozohráva miestami horúcu, miestami manipulatívnu spleť hier, hrátok, intríg. Medzi láskou a nenávisťou je tenká hranica. Chces sa hrať, tak poď! Luca Guadagnino perfektne prepojil vzťahový film so športovým aj keď tenis je tu skôr druhoradý. Vtesnal sa tu však istý náhľad do zákulisia tenisu. Hudba výborne podčiarkuje atmosféru, niekedy až zachraňuje scény. Life is a game! ()

ambra

Až se jednou lidi budou vracet k zásadním filmům 20. let, tenhle mezi nimi určitě nebude chybět. Josh a Mike překvapivě o ždibec přehrávají Zendayu. Soundtrack! Režie!!! ()

jirikzaboj

Raketa, nejen ta tenisová! Luca je vizionář nejvyššího kalibru a tak řemeslně nápaditý a vizuálně vábivý snímek jsem neviděl opravdu dlouho. Melodrama milostného trojúhelníku překlenutého do dramatického sportu dokázal odvyprávět mistrovsky a pouhé pohledy, či gesta během závěrečného kulervoucího matche úžasně podtrhují komplikovanost vztahů a zároveň tíhu lásky ke sportu. Tohle bude letos v moji topce ()

Zappo

Dlho očakávaný film na ktorý som sa tešil. Zendaya hrať očividne vie. Na rolu tenistky resp. trénerky tenisu sa perfektne hodí. Milostný trojuholník medzi dvomi (bývalými) najlepšími kamošmi a slečnou nerozhodnou. Josh O'Connor, ktorý stvárnil Patricka to zahral o dosť lepšie ako jeho filmový sok Art, teda Mike Faist. Časové skoky o niekoľko rokov mi miestami pripadali mätúce, možno tých skokov v časovej osi bolo priveľa (na mňa). Ale čo mi doslova vadilo a kvôli čomu som aj strhol jeden bod z hodnotenia filmu je HUDBA. Nepoznám týpkov, ktorí mali na starosti hudbu počas filmu ale do emotívných scén s diskusiou vložiť techno je dosť úlet ale dá sa povedať, že som sa aspoň s priateľkou zabavil na tom (ako veľmi sa nám to tam nehodilo). Z celkového hľadiska ma film veľmi bavil, dalo sa na ňom aj zasmiať a hlavne mňa osobne športové filmy zaujímajú takže hodnotím pozitívne a to 3/5 (s výberom vhodnejšej hudby 4/5) alebo 7/10. ()

DonMorello

Naprosto skvělý film, který vás pohltí nejen skvělými hereckými výkony, ale především skvělým soundtrackem. A že to je ze sportovního prostředí se nebojte, je to přístupné pro všechny. ()

nodirectionh

Dvě hvězdy se mi zdají docela fér. Dokoukal jsem to dokonce, řekl jsem si "to byla sračka", ale na druhou stranu tam bylo několik dobrých momentů. Největší problém jsem měl s postavami, protože jsem nedokázal fandit nikomu z nich. Art byl taky parchant, o Zeigovi nemluvě. Zendaya mě z nich štvala snad nejvíc, protože to byla manipulativní mrcha. Škoda,  že se o ní kluci od začátku prali, místo toho aby se na ni společně vykašlali a mohli být stále dobrý parťáci na čtyřhru (ne-li něco víc...).Dále hudba byla nic moc, taková postmoderní z nouze ctnost a v klíčových scénách podle mě spíš uškodila a režisér měl spíš nechat mluvit scénu za sebe. Ve výsledku tu nic inovativního za mě nenastalo - pokřivený milostný trojúhelník a téma ze kterého šlo vytřískat určitě víc a celkově to kvalitou bylo jako každý druhý devadesátiminutový film od Netflixu (až na to, že má stopáž přes dvě hodiny!!). Jestli ale hledáte film na odpoledne s přítelkyní, která se na film podívá kvůli Zendaye a na po skončení řekne "to bylo hezký", tak je to film přesně pro vás. ()

tragikomik

Ale fuj. Netflix produkce? Jedna hvězda za sportovní tématiku. Pominuli vše ostatní, co je špatně, Zendaya se do role tenistky brutálně nehodí. ()

lubosco

Kvalitne natočená športová a vzťahová dráma. Kraľuje tomu Zendaya, ktorá polomanipulatívnyn spôsobom hrá "tenisovú" partiu s oboma zvyšnými stranami vzťahového trojuholníka. Rivalstvo aktérov je parádne rozoberané prelínaním rôznych časových období a vrcholí duelom na kurte s nie úplne jasným záverom. Poskytne aj pohľad do zákulisia vrcholového tenisu, čo je samo o sebe zaujímavé, inak takéto vzťahovky nemusím. Zendaya sa aspoň menej mračí ako v Duna sérii. ()

Ondris96

Vážně dementně sestříhaná slatanina nezáživné trojice lidí a hudba k filmu je další klišé nehodící se k tenisu. Když už se něco děje, tak to zadupou do země slowmotionem nebo střihem někde úplně jinde. Pointa filmu je, že Zendaya je běhna bez šperky respekt ()

s173nc3r

Tenisové prostředí byla jen kulisa - klidně to mohlo být o šachách. Děj se zcvrkl jen na úšklebky a potutelné úsměvy dvou hrdinů jeden na druhého. Nevím nic o vztazích mezi bisexuály/homosexuály, ale jak je to vykresleno v tomto filmu se mi zdá daleko od reality. Ale třeba to tak bývá, nebo v tom je skrytý význam co jsem nenašel. Každopádně se mi na to moc pěkně nedívalo. Na Zendayu se mi pěkně dívalo. ()

Dr.Miku

Idk. I really liked it. Očami diváka, ktorý chcel aspoň nejakú zápletku a nejaky hetero-ish vzťah. Na to to Stačilo. Za mňa najväčšie plus hudba od Reznora a Rossa. Rezonuje vo mne stále. ()

Metastazina

Tenis je naprosto nudný a zbytečný sport. Change my mind. A i přesto jsem si to pustila. Ano, přestože mi tenis absolutně netankuje. Asi to bylo zčásti protože tam hraje Zendaya a zčásti protože mě fascinuje to žluté chlupaté na tenisáku. Mé utrpení při sledování bylo naprosto srovnatelné jako při rvaní rakety do řiti…..tím širším koncem napřed. Obojí trvá jako zasraná věčnost a cítíte se potom rozmrdaně přesně jako Marsellus. Obskurní chování hlavních postav předčily snad už jen naprosto natahované scény finálního zápasu. Jako koukat asi 15 minut na slow motion, jak z dvou antipatických kreténů stříká pot na všechny světové strany není můj šálek kávy. Tohle by rozhodně ani Rafael Nedal. ()

Playsirka

Skvělí trailer doprovázený i skvělím plakátem i propagací. Ale kvalitně už to taková paráda nebyla. Nechápu jaký editovací tým tam dali, ale musel to být velki budget tým, protože takovéhle výkony by dokázal i průměrný editor na youtubu. Scénky na sebe moc nenavazají, protože někdy máme scénku uprostřed zápasu, pak návrat do minuosti, a pak další scénka je úplně na začátku zápasu. Obsazení však byo dobré. Ale neukázali nám dost důležité části příběhu jako napříkad proč se Zweig nestal úspěšným. Místo toho nám ukážou, že už má jen 70 dolarů a to upřímně koho zajímá. Podle mě dost nadceňovaný film, ale i přesto všechno doporučuji si zájít na film. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)