Súperi

• Česko Rivalové (viac)

Patrick (Josh O´Connor) a Art (Mike Faist) sa spriatelili vďaka spoločnej vášni k tenisu a počas dospievania sa stali nerozlučnými priateľmi. Keď však do ich životov vstúpi nadaná tenistka Tashi (Zendaya), ich vzťah sa zmení. Z kamarátov sa stanú súperi v láske, ale aj na tenisovom kurte. Jednému sa darí viac, druhému menej – v športe aj v láske to tak niekedy chodí... Keď sa však majú po rokoch stretnúť v zápase na známom turnaji Challenger, všetko sa môže zmeniť. Ktorý zo súperov sa stane víťazom? (Continental film)

VelkyMrB

Nuda střídá nudu a následuje nuda v doprovodu bombastického akčního soundtracku. Škoda jen, že se tam v doprovodu hudby nic neděje. Upřímně slečnu Zendayu nemusím a v tomhle filmu byla na přezdržku. Film se odehrává kolem jednoho tenisového zápasu, který je prošpikovaný flashbacky. A to fakt masivně. Spoiler!: Nejhorší byla za mě scéna, kdy Patrick naznačil, že se vyspal s Tashii. To bylo nekonečný. Být to ještě trochu delší, začal bych pokřikovat na plátno "tak už to ukaž!" ()

diax3

Nejdřív je to o výhře. Pak je to o tom, že jeden už vyhrál.  I když prohrál. Pak se ukáže, že ta výhra neni tak úplně jistá. Že na tý další prohře záleží, protože na tý první nikdy záležet nepřestalo. Pak je to o handlování o prohru. Cheaty a výhra s prohrou dohromady. A nakonec vás zazdí slowmotion kapajícího potu a tenisových míčků odrážejících se od antuky nebo výpletu + otázka, kdo a co vlastně celou dobu hraje. Herci skvělí, něco to ve mně probudilo (jako hlad po odpovědi, co nikdy nepřišla - jak to tak v životě bejvá), nicméně na zadek jsem z toho nespadla. ()

Beyoung

Jestli chcete zažít, jak hravě se dá uchopit sportovní tématika, vřele doporučuju. Zápletka se 'švédskou trojkou' mě prostě bavila a v momentě, kdy jsem si říkala, že už nic lepšího asi nepřijde, tvůrci vytasili další překvapení. Film vystupuje z řady, aniž by ztratil lehkost. Kamera úspěšně cílí na stěžejní momenty, které si máte vychutnat, a elektronický soundtrack Nine Inch Nails prožitek ještě zesílí. Tuhle svižnou dvouhodinovku Guadagnino namíchal jen s minimem herců a se skromnými kulisami. Když ke konci závěrečných titulků čtete 'Challengers', nechce se vám z kina. ()

Mukade

Lol, what a bullshit idiotský úplný záver............... a ja som ho pochopil.......... ,ale vonkoncom sa mi nepáčil. Nebyť tých posledných sekúnd (a mať to nejaký psychologicky realistický, aj keď tým pre pána režiséra asi nudný záver, chcel som tomu pôvodne dať 4**) ()

funkyman

Eroticky soft film s elektro hudbou .. s hlbokym presahom do nicoho...uz len chybalo, mozno v pokracovani..aby digitalne umele neboli len tenisove vymeny a scenar ..ale aj samotny herci..."akoze brutalne cool"..ale najviac "akoze" menej "brutalne" a vobec nie  "cool" ...a samozrejme to bude mimoriadne uspesne ... po cesky ..nesteroidna ptakovina ... ()

Mauricius.

Film pro mě působil jako zklamání. Odehrává se v tenisovém prostředí, kde se vlastně o nic nehraje. Při sledování tohoto snímku utíkal čas neskutečně pomalu, tomu taky pomohlo jak byl koncipován scénář, díky kterého nemám chuť koukat na další filmy se Zendayou. ()

Polux

7/10 | Po téhle švédské tenisové trojce je jedna věc jistá. Dokud bude mít Zendaya ve svých smlouvách klauzule o tom, že se na place neukáže bez spodního prádla, budou všechny její milostné scény s polonahými hereckými kolegy/němi vypadat nadmíru žhavě, protože Zendaya, ovšem jaksi … trestuhodně nedotaženě:-). | Naštěstí v případě Guadagninova nejnovějšího počinu je veškeré ne/pikantní laškování mezi postavami jen taková třešnička na dortu (komediální romance je ve filmu jen stopové množství), stejně tak příběhové ukotvení do tenisového prostředí by se dalo nazvat pouze polevou (prvky sportovního dramatu film sice disponuje, ale nikterak výrazně). Hlavní ingredienci Guadagninova receptu představuje hutné vztahové/rodinné drama ústředního milostného trojúhelníku v průběhu času, ve kterém se ke slovu dostanou zejména charakterové vady, toxické chování, chorobné ambice, citové závislosti a jiné podobné (divácky vděčné) atributy. | A ke slovu se dostávají v podobě několika úderných dialogových přestřelek v dramaticky vypjatých konfrontačních scénách, které mají díky castingu (Zendaya znovu dokazuje, že kromě hezké tvářičky disponuje i hereckým talentem, dvojka O'Connor a Faist je na tom stejně) slušný tah na branku, přičemž tepající OST dodává názorovým výměnám ještě silnější náboj. Bohužel se tak ovšem děje v nechronologicky strukturovaném vyprávění, které je jednak matoucí a jednak v závěru postrádá nějaké významnější příběhové překvapení, které by tento koncept ospravedlňovalo, protože prakticky celý děj je pojatý jako flashback, tudíž jak to nakonec dopadne je zřejmé od samého počátku. Náplastí na to pak je audiovizuálně opulentní zápasové finále, doprovázené efektní kamerovou exhibicí (škoda, že podobných hrátek s pov záběry a snímáním scény skrze zem není ve filmu více). | PeZet ()

theapod

Film je dobrý, tedy za tři. Zendaya film pozdvihuje o hvězdičku. Hudba i kamera dostali zajímavé zpracování. Zejména pak záběry v závěru filmu. Naopak film ponižuje nudný scénář. ()

Metuje

Velmi slušné tři hvězdičky, skoro čtyři. Do čtvrté hvězdy chybělo hlubší vysvětlení vztahů hlavní trojice, tvůrci se navzdory tiktokovým trendům velmi báli jít do odvážnějších scén, ať už s oblečením nebo bez. Co bylo ještě horší, tak ten příšerný artovoumělecký nekonkrétní konec. Naprosto skvělá je tady kamera, kdy se v době všemožných úhlů záběrů podařilo najít zase originální způsob snímání děje, při pohledech na odpalujícího tenistu jsem tak zavíral oči, kvůli letícímu míčku :) Zendaya byla spíš na druhé koleji, zajímavé výkony podali oba její chovanci. ()

mrtvej_pes

Svádivě živočišné, výborná kamera a hudba. Technicky to je skoro pro fanoušky Lynche, takhle dobře uchopené melodrama s nadhledem jsem snad naposledy viděl v Blue Velvet. Točit to jiný režisér, mohlo to být béčko, které vysílají v devět na Primě. Kýčovitý aspekt filmu byl geniálně uchopen a to z toho dělá velice "fresh" záležitost. ()

sarulefilm

Sledování filmu mě vyčerpalo víc než jakýkoliv jiný film. Scény jdou z akce do akce, nikdy není čas na to vydechnout a nekonečné přeskakování časových linií je tak zmatené, že jsem začátky scén ani nevnímala, protože jsem se je nejdřív snažila postupně seřadit. Hudba začne hrát úplně nesmyslně uprostřed konverzační scény, takže to působí jako video na TikToku. Kameraman se nedržel a využil všechny formy záběrů od slowmo po POV záběr, občas jsem se bavila jeho krealitivou a občas to bylo až moc. Co se týče postav nevím, kdo z nich byl horší, jejich chování se nedalo obhájit a bylo nelogické v řadě scén. Kamarádka to popsala jako zfilmování fan fikce a to je zřejmě nejlepší popis, je to účelně blbý, i Zendaya se nesnaží hrát dobře. Je to film pro lidi co se nevydrží dívat dvě hodiny na obrazovku a musí pořád kontrolovat mobil. ()

Kajschmentke

Úžasný film, který sice postrádá geniální námět, ale nadchne mistrovským scénářem, úžasným soundtrackem, skvělým střihem, samozřejmě výbornou režií a v neposlední řadě i parádními hereckými výkony. Nebylo jednoduché přijmout lyriku vyprávění, které se může ze začátku zdát trochu chaotické a trochu moc intimní, až trapné, ale jak jsem se přes to přenesl, všechno začalo krásně zapadat a já jsem si užil bezchybně vytvořené dílo. Poselství filmu je jednoduché a divák ho dlouho před koncem prohlédne, ovšem to ničemu nevadí, jelikož vývoj je poutavý až do konce a přestože člověk tak nějak ví, co se stane, na napětí to nic neubírá. Po prvním shlédnutí mám z filmu skvělý pocit a nebojím se ho označit za první dobrý film od Poor Things a jeden z nejlepších tohoto roku. ()

Renegade217

Za mě všech pět. Do poslední minuty sem váhal, jestli na to mám teda jít. Trochu sem se bál, jestli nebude ve filmu až zbytečně moc zbytečných explicitně sexuálních scén, jak mi přijde, že poslední dobou občas bývá. Navíc Zendaya. Nesleduju moc filmů s aktuálníma Hollywoodskejma hvězdama. Nakonec sem šel a udělal sem dobře. Vlastně všechno v tom filmu mi přišlo tak akorát. Všechno mělo dějový opodstatnění a nic nějak na sílu nevyčnívalo. Z postav sem vlastně nadšenej. Líbily se mi všechny charaktery a u každýho z nich si dokážu odvodit souvislosti v chování. Většinou. A ani mi Tashi nepřišla jako nějak extrémně vypočítavá mrcha. Rozuměl sem jí. To mám rád. Tenisový scény originální, kamera a střih svěží, hudba seděla perfektně. Pod povrchem se navíc daly vysledovat tři samostatný příběhy. Nečekaně civilní překvapení v moderním hávu. ()

LukasTravnik odpad!

Alespoň mohl někdo hercům ukázat, jak se drží raketa, ale i když upustím od toho, že tenis hraju od čtyř let a jsem trenér, tak jsem zaražený, jak nesmyslný příběh tohle mělo. Nakonec to byla kombinace bolesti ze sledování rádobi tenisových záběrů s místy prázdnými dialogy postav, kde chvíli přehrávali a chvíli zase vedli naprosto nepředstavitelné dialogy. Pořád nechápu, co se snažil autor příběhem říct, aby hráč okolo třiceti říkal, že nechce běhat na kurtě do čtyřiceti a chce skončit, by nikdy neřekl žádný profesionál obvzlášť, pokud má na kontě těch X titulů, jako jedna z hlavních postav a i zároveň by se netrápil s hráčem 271. Takže čistě z tenisové stránky mi tohle dílo absolutně nedávalo smysl. ()

0liverT3kel

Už je to nejaký čas, čo som videl film tak dobre štruktúrovaný a zostrihaný. Jednoznačne prekonal moje očakávania. Aj keď nemáte radi tenis, tento film vás chytí pretože je to presvedčivá, vzrušujúca jazda s fantastickými výkonmi a majstrovskou réžiou. Zložité vzťahy medzi tromi postavami sú fascinujúce na pozeranie a sú ešte lepšie vďaka fantastickým výkonom, kedy ani pri najmenšiom nemáte pocit, že by to ústredná trojica len hrala. Ak sa ponoríte za povrch, tento film má väčší význam, ako sa zdá. Myslíte na túžbu po úspechu, sláve, bohatstve alebo jednoducho na lásku? A to je základným pilierom tohto filmu... ()

jara12

Luca Guadagnino předvádí svůj talent ve filmu Rivalové, kde sledujeme soupeření tenistů Arta a Patricka a jejich vztahy s bývalou šampionkou Tashi. Film nabízí živé postavy, strhující záběry z tenisového kurtu a skvělý soundtrack od Trenta Reznora a Atticuse Rosse. Dynamika vztahů přispívá k rozmanitosti filmu, a i finále zůstává v duchu zbytku, prohlubujíc charaktery postav prostřednictvím flashbacků. Guadagnino umí bavit i provokovat publikum, čímž se Rivalové stávají vzácným klenotem v současném mainstreamu. ()

Elisan

FIlm kde si budete moct odpočinou u skleničky vína a přitom dělat jiné aktivity, opravdu nečekejte. V snímku se prolíná tolik dějových linií, že jakmile se otočíte jinam, tak absolutně ztrácíte pointu filmu. Neskutečně mě bavily záběry s kamerou, kde jsem pozorovala neskutečnou kreativitu, která mě nadchnula. Příběh není ničím moc výjimečný, ale i tak v průběhu filmu se někdy popadáte za hlavu co to vlastně sledujete. Herecké výkony byly dobré, ale čekala jsem kapičku více. Hudba mě zase na druhou stranu překvapila, protože výborně vykreslovala situaci. Film je spíše průměrný a asi bych znova vidět nepotřebovala. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)