Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Figu

Dlouho! Opravdu dlouho jsem věřil, že Arnold má pod kůží šroubky, matky, hadičky, že se musí promazávat vazelínou, či WéDéčkem a že je to pod lidským obalem krásnej stříbrnej stroj. Dvojka všech dvojek, film všech filmů, Cameronův klenot, Arnoldova životní role a spousty peněz okolo toho (kor Arnieho honorář)!!! To je T2!!! Nejlepší scifárna všech dob!!! Film v podstatě nestárne, triky jsou do dneška moderní a člověk čumí jak kokot, když se pak koukne a řekne si - "cože? Tenhle film je fakt z devadesátýhoprvního??? Fakt přes dvacet let starej???"... Takže znovu - Schwarzenegger a Cameron spolu s nejlepším Sci-fi akčňákem všech dob!!! To je Terminátor 2 a jeho soudný den!!! Hasta la vista, baby!!! 100% ()

kaposlav

Tak toto je jedna z mojich srdcoviek. Žáner a rola ako uliata pre Arnolda. Tu nie je asi fakt čo kritizovať a v dobe premiéri to bola absolútna špička svojho žánru a vlastne ostala až do teraz. Asi jediný film, ktorý som videl celý v štyroch jazykoch. Najviac v nemčine (10-15 krát), čo som mal nahraté z nemeckej TV stanice na VHS (ešte tú kazetu mám :)), ale aj v originál angličtine (1 krát), po slovensky (2-3 krát) a v českom jazyku (5-6 krát v dvoch rôznych jazykových stopách aj s verziou 154 minút). ()

Necron

Na remasteringu a 3D konverzi do 4K pracovalo pres rok vice nez 1000 lidi, naklady presahly 6 milionu USD. Uz tak skvely akcni sci-fi film byl doveden jeste dal k dokonalosti. Po recenzi od Kamila Fily jsem cekal hodne, ale zazitek jeste predcil ocekavani - kamera je fantasticka, ve 3D verzi jeste umocnena. ()

Garson

Po dlouhé době jsem se zas podíval na film v televizi a přežil jsem ten milión reklam.Terminátor 2,film ve kterém James Cameron upozorňuje na vzpouru umělé inteligence která by měla v budoucnu ohrozit lidstvo.Ne to není ten pravý strašák.Mám větší obavu z ekologických katastrof v důsledku přelidnění.V roce 1991 kdy se natáčel Terminátor 2 bylo na planetě 5,3 miliardy lidí a dnes o 27 let později už je to skoro 7,5 miliardy lidí.James Cameron je super režisér,expert na katastrofické filmy jako byl Titanic,Avatar,ale...Stále ještě nenatočil film který bude obsahovat skutečnou zkázu lidstva... ()

Rocky88

Tohle je srdeční záležitost. Cameron stvořil nejlepší scifárnu všech dob, které se každý bude klanět, i když zrovna bude vrcholit válka se stroji...Ze všech herců James vymačkal úplné maximum (hlavně to co dostal z Arnolda je obdivuhodné, hrozivý pokrový výraz Roberta Patricka je pak třešnička na dortu). Příběh je neskutečně temný a strhující, akční sekvence nepřekonatelné, vizuální efekty i v tuto dobu působí naprosto realisticky. Ještě bych se zde chtěl zmínit o hudbě, která je neuvěřitelně primitivní (se střídaj snad 3 tóny furt dokola), ale neskutečně úderná. T2 patří neodmyslitelně do mé TOP10 a nikdy z ní nevypadne. Ledaže by Skynet napadl ČSFD. ()

Jino

James Cameron dokázal překonat svého prvního Terminátora a to skutku světovým, průlomovým (v efektech) dílkem, které se poprávu stává jak tady pode mnou golfista píše nejlepším akčním sci-fi. Doporučuju shlédnout prodlouženou verzi, stojí to za to. ()

cariada

Asi jeden z nejlepších akčních scifi filmů historie. Tohle mělo jedinečné efekty a svého času i nejdražší rozpočet. Co k tomu víc dodávat asi nic snad jen zmínka o hudbě Guns N' Roses -You could be mine. Stěžejný scéna pro mě je ,kdy se Sára zasní na dětském hřišti a vidí vizi atomového výbuchu ,ta scéna mě naprosto uchvátila hořící děti a vlna ,která vše ničí a pohlcuje. ()

Petoss1

Vizuálne okúzľujúce, fyzicky napínavé, psychicky nenáročné takto by sa dal označiť jeden z najlepších filmov všetkých čias. Cameron je Zeus a Arnold Apolón a spolu si užívajú nadpozemský život pretože za to, čo stvorili im ďakujem a celý môj život je vďaka nim lepší. 95% ()

MrPierc

Film, který se pro mne stal nejlepším filmem v robotické scifi. Fantastické nové triky, který v té době neobsahoval žádný film. Znělka z filmu je jednou z nejznámějších filmových skladeb + hláška: Hasta la vista BABY! Výborná Linda Hamilton, která má vizi o budoucnosti a je kvůli tomu zavřena v blázinci, synek zlodějíček a 2 naprogramovaní roboti, kteří si lezou na nervy. Všichni víme o čem je ten film, ale málo kdo si uvědomuje, že to není zase tak vzdálená budoucnost. A je jen otázka času, než vědci vymyslí umělou inteligenci, která se začne sama učit, ale bez lidských ohledů a zákonů. Arnold si tímto filmem (celou trilogií) zajistil nesmrtelnost ve filmové kinematografii - vždyť film Terminátor (1984) zařadila knihovna amerického Kongresu ve Washingtonu mezi díla s kulturním, historickým a estetickým významem. * Joe Morton zde předvedl jednu z nejlepších vedlejších rolí, co jsem kdy viděl! Uvědomělý vědec, který chápe význam svého výtvoru! ()

Adaamos21

Diamant vybroušený k dokonalosti. Přiznávám se, že jsem z těch, kteří na konci uronili slzu...I cannot self terminate. Opět musím jako u prvního filmu podotknout, že vidět T2 můžu jen v originálním znění nebo s původním kinodabingem a jeho geniálním překladem, nesvázaným žádnou korektností a s hlasem Jiřího Zavřela jako Terminátora. ()

O´Neill

Jeden z nejúspěšnějších a NEJLEPŠÍCH sci-fi do dnešní doby. Ačkoliv film má již skoro 20 let, je pořád na ZATRACENĚ vysoké úrovni, a upřímně - co z akčních scifi ho překoná? Perfektní efekty, nezapomenutelná hudba spolu se skvělými výkony. Prostě Cameron představil film který má váhu, a u mě se stal klenotem. ///---///Úprava: Dnešním dnem jsem skouknul po bůhví které, ale mě to nikdy neomrzí.. Tentokráte v nejlepší verzi jaká je na trhu, remastrované a prodloužené verzi Terminator 2: Judgment Day, 1080p, Sunshine Edition, na 7.1 kině a LCD TV 50''. A nutno říct, že zvuk je OPRAVDU EXCELENTNÍ, a to samé se dá říct i o kvalitě. Opravdu tato Sunshine edition je skvělá, a film na mě udělal ještě větší dojem (jestli to vůbec ještě jde :))! ()

Attta

Skvělý akční film, který si poctivě vybudoval horní příčku filmů svého žánru. Arnold v nejlepších letech a v nejlepší formě s vynikajícím scifi příběhem vytvořili legendu mezi legendami. Skvělá hudba a nostaligcké vzpomínky na děctví u termínátora mě nenechali moc místa na výběr a dávám jednoznačně 5 hvězd. ()

MCZ

Je super zjistit, že film má koule i po letech a pro druhého Terminátora tohle platí od prvního záběru. Poprvé jsem také viděl režisérský sestřih, který je velmi dobrý, byť v porovnání s Aliens DC se nejedná o takovou must-see záležitost, protože i bez těch přidaných scén film dobře funguje (což se právě o Aliens úplně říct nedá). Je sice trochu divné chválit režiséra za to, že dalším střihem nezkazí své dílo, ale vezmu-li v potaz, že to někteří jiní (neuvěřitelně často a s neuvěřitelným zanícením) dělají, jak příšerný je naštěstí nezařazený alternativní konec (schválně si ho najděte na YouTube a klidně rovnou přiberte i alternativní konec Titanicu) a hlavně film, který Cameron natočil naposledy, nezbývá mi než konstatovat, že i kdyby do konce svého života točil jen další kočičí omalovánky, ani v mých očích mu to už neodpáře statut jednoho z nejlepších režisérů kvalitní akční zábavy dvacátého století. 9/10 ()

peto12

Tento Terminátor sa mi už dosť páči preto, lebo T-800 tu hrá dobrého, hodného robota. Prekonal aj samozrejme prvý diel Terminátora. Tento film poznám od r. 1997, keď mi to kamarát nahral poprvýkrát zo stanice ORF1. Najviac sa mi páčia aj filmové hlášky: hastalavista baby, ill be back, čo patrí k Arniemu. K tomu ešte ešte tieto 3 mp3 sú výborné: Guitars cadillacs, Bad to the bone a samozrejme you could be mine. ()

BarryLyndon

Tady není o čem, dost možná nejlepší akční film všech dob? Ten správnej koktejl akce, humoru, napětí a osudovost asi líp namíchat nešel. 10/10 ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)