Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Ivec

Ako inak, ak nie v dobrom okomentovať "zdravo" zranitelného a predsa drsného Arnolda. Vlastne keby len jeho.... ale všetky postavy v tomto unikáte. Efektne báječný, dejovo pútavý, akčne strhujúci biják - zaslúžene nazývaný klasikou. U mňa jedna z najlepších postáv, akú kedy Arnold stvárnil a v tomto tvrdení mi asi dajú viacerí za pravdu. A samozrejme - soundtrack.... super-špica-bombové! ()

natalanka

Trošku jsem si musela zvyknout na jiného terminátora, ale nakonec bychom ho doma chtěli mít všichni. Opravdu pěkná změna. A T-1000 to teda bylo něco. Skvělý výkon charizmatického a chladného Roberta Patricka. Jeho zvednutý prst těsně před likvidací jasně vyjadřující: " tak to teda ne ", bylo docela šprýmařské gesto, které se ujalo i u nás doma. Skvělé efekty. Pěkné a logické navázání. Vyjadřuji nadšení. :-)) ()

HChinaski

Terminátora jsem si poprvé koupil na VHSce s tragickým dabingem někde na tržnici. Od té doby ho miluju a dodnes se divím nad nadčasovostí, kterou James Cameron tomuto filmu vnuknul. Arnold tomu v nejlepší formě nakládá jak může a myslím si, že dodnes spousta delegátu Republikánské strany má pot na prdeli, když si na stranickém mítinku dovolí s panem Guvernérem o něčem polemizovat. Terminátor stanovil nové měřítko pro všechny ostatní akční filmy a Cameronovi to s tím nastavováním měřítek už asi zůstalo. Jeden z nejpreciznějších režisérů všech dob stvořil pomník akčním filmům, etabloval Arnolda Schwarzeneggera jako nejskvělejšího představitele tohoto žánru a pro naši generaci vytvořil dílo, ke kterému se budeme vždy rádi vracet. ()

Hookah

Tenhle film je nejlepší film, co kdy jsem v životě viděl. Doporučuju to všem fanouškům Arnolda Schwarcenegggera, a i tak je prostě dobrej. Nemá chybu ()

Ernie_13

T2 je jeden z mala (ak nie jedine) pokracovanie uspesnej jednicky, kde mozme povedat, ze dvojka je este lepsia ako jednicka. Ma to vsetko co poriadny film ma mat. A neodpustim si, ale Arnold Schwazenegger a Robert Patrick boli dokonaly vo svojich postavach. ()

kubas369

Kdybych chtěl být stručný a charakterizovat tento snímek jedním slovem tak nejvhodnější by asi bylo extaze a to naprostá a dokonalá. Na druhý díl lze chrlit jen superlativa: jeden z nejlepších sci-fi Thrillerů, nejlepší film James Camerona ( Avatar muže jít s klidným srdcem k šípku na Terminátora nemá ani z daleka) lepší už podle mě ani nenatočí, protože tohle se bude překonávat dost těžce a samozřejmě nejlepší film Arniho a tak bych mohl pokračovat prakticky až do půlnoci ale nebudu protože by to nikdo nečet. ()

gicous

T2 je splněný sen každého akčního fanouška. Obsahuje všechno, co takový sen má mít - jedny z nejlepších akčních scén, které kdy byly natočeny, velké finále, které trvá někde od poloviny filmu a přiková vás do sedadla, Schwarzeneggera v té nejlepší formě, efekty, které v té době neměly obdoby. T2 není nijak originální, není ani lepší než jednička, je to prostě zábava v té nejčiřejší podobě, je to ten nejlepší blockbuster, který kdy byl natočen. T2 je fenomén, který ovlivnil mainstreamovou kinematografii jako žádný jiný film a spolu s Vetřelci a prvním Terminátorem se řadí mezi tři nejlepší filmy Jamese Camerona. ()

Peter-1307

I`ll be back. No tak teda sa skutočne vrátil. A o nič menej skvostnejšie ako bol prvý diel. Práve naopak. Táto trilógia len dokazuje, že nie všetky pokračovania musia byť horšie diel za dielom, ale naopak, že pokračovanie môže byť ešte lepšie. Skvelý T800 v podaní Arnolda Schwarzenegerra skutočne nemá chybu. A ten uragán akcií a hudobného podmazu. Tak to je bomba. A "vodíková". Skutočne "pure" čistá, predstavujúca viac ako dvojhodinovú zábavu s nadupanými akciami, s vizuálnými efektami, ktoré tak presvedčivo dopĺňa hudobný podmaz. Film, ktorý zostane navždy na hviezdnom Olympe sci-fi action movies. ()

vaclaw

Cameron dostal větší rozpočet a patřičně si ho užil. Vynikající akční sci-fi s opět vynikajícím Arniem (ačkoliv v poloze z jedničky ho mám radši). Další Jamesův příspěvek do pokladnice světového filmu. ()

greymon

Vždycky jsem si myslel, že první film je nejlepší a pokračování je o něco horší. Ale tady jsem se přesvědčil, že Terminátor 2 je o něco lepší než první díl Terminátora. James Cameron mě přesvědčil, že pokračování filmu nemusí být nejhorší. Abych pravdu řek Terminátor 2 je lepší než Terminátor 1. Nemohu přesně říci proč, ale je to tak. Terminátor 2 se povedl ze všech pokračování nejvíc. Možná lepším propracováním, vetší akci a mnohých jiných detailů. Na filmu Terminátor 2, se mi nejvíc líbí konec, který se Jamesu Cameronovi opravdu povedl. (Skvělé akční sci-fi) ()

rob_troy

Arnolde, ty točit prostě umíš ( s výjimkou Batman a Robin u něhož se mi spíš chtělo zvracet trapností ). Naprostá kultovní akčárna. Miluju tenhle díl. Podle mě nejlepší díl Terminátora vůbec. ()

Nessos

Jednoznačně lepší, než T1. Vynikající akční scifi v neuvěřitelně působivém vizuálním kabátku (z roku 1991!!!) s Arnoldem a spoustou zbraní. ()

Olafsson

Lepší než jednička... Úžasné triky (na svou dobu)... Arnie jako klaďas perfektní... namakaná Linda lepší než v jedničce... Robert Patrick jako T1000 exceluje... Akční sci-fi řežba s Arnoldem v jeho nejlepší roli... AMEN ()

Ludo444

James Cameron dokáže z hercov vytrieskať maximum. Taký Edward Furlong je asi hajzlík už od prírody, ale Porsche-Terminator v podaní Roberta Patricka sa v kultovosti zaradil o jednu nábojnicu a mikročip za Arnoldovu T-101. Tomu filmu nechýba snáď nič. ()

Stejšn

Film, který nezestárnul (narozdíl od jedničky). Cameron v nejlepší formě. Štěstí je, že Schwarzenegger nemusí moc hrát, protože hrát prostě neumí. Tady ale představuje robota a proto mu role sedla. Prodloužená verze obsahuje pár nepodstatných, ale přesto hodně zajímavých scén. Robert Patrick jako T-1000 je prostě perfektní. ()

x_silver

Jedno se tomuto filmu musí nechat. Na začátek devadesátých let perfektní triky. To je asi tak vše. Ještě možná pár akčních scén, ale nejlépe vystižený příbeh robotů a lidí je v Matrixu. Kdyby nebyl Matrix, tento film by zaujímal jeho místo v mé TOP10. Nedivím se ostatním. Arnold si zaslouží obdiv, ale pro mě je lepší Keanu a Laurence. 60% ()

HEED

K tomu filmu už nemám co napsat, zná ho snad celá planeta, zalekli by se snad i marťani z marsu. Efekty, akce, a opravdu velké koule hlavního záporáka Roberta Patrika, který má chuť si to rozdat s nejslavnějším hromotlukem. Arnieho hlášky se používají dodnes i v laciných post-pubertálních komedíích. Je to můj nejoblíbenější film od mého dvanáctého roku. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)