Saw X

• USA Saw X (viac)

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí. (Forum Film SK)

Matt_Farrell

Celkom dobré to bolo, ale chýbalo tomu určité kúzlo. Táto časť bola trochu romantická až filozofická. John Kramer tu vyzerá skoro ako hrdina, ktorý bojuje proti zlu. Trochu zvrátené, ale dalo sa vydržať. ()

johankazarku

Ako už bolo spomenuté rozhodne lepšie ako predchádzajúca časť. Viac brutálne , viac nechutné a krvavé pasce. Už to ale dávno nie je klasický SAW. Aj napriek tomu za mňa spokojnosť. ()

dlouheBidlo

Vyčpělé. Ohrané. Zcela bez nápadu. Osobně jsem viděl myslím dvojku, byla sice nechutná ale zajímavá. Pak nějakou snad šestku, to už bylo jenom nechutné. A tohle? Mám obavu, že se hromada perverzáků u toho ani neukojí a je nebezpečí, že vyrazí do ulic pitvat nevinné oběti. ()

Jansuper

Musím uznat, že sem velice nadšený, to sem opravdu vůbec nečekal, sem taky velice překvapený, skutečně vůbec nechápu proč z těch 79 % nebo 81% dokonce, které saw X původně měl, spadl na těch 69%, jak je to vůbec možné, jak to vůbec dokázaly, že z takhle dlouhý a vyždímaný hororový série, která sem si myslel že už je úplně v koncích, dokázaly udělat takový skvělý skoro perfektní saw film, za to dávám opravdu hodně velké plus, sem rád že se vyprdli na to co bylo v minulém díle, a vrátily se ke starším kořenům saw, a hlavně se saw filmem, kde je skoro celý film vidět John Kramer,  skutečně zajímavý pěkný příběh, pasti sou velice pěkné a brutální, konečně zase saw film, kde konečně někdo po dlouhé době přežil past, napětí je tu tři čtvrtiny filmu, atmosféra je výborná, hudba je skvělá, a fakt epický konec, plný zvratů, který byl velmi napínavý, byl sem velmi zvědav jak to dopadne. Reálně se saw X stalo mým nejoblíbenějším saw dílem, ze všech mě bavilo nejvíc a přišlo mi nejlepší ze všech dílů saw, dokonce mi přišlo eště lepší než první saw z roku 2004 ()

lolita23

Naprostá pecka, John Kramer proste opet nezklamal. A na konci detektiv … no musi byt pokracovani. Fakt vsechny dily se povedli. Tohle bylo fakt skvělý.🌹🥰❤️ ()

Marcecek

Videl som len prvé 3 diely série Saw, druhý a tretí si takmer nepamätám, prvý považujem za kultový premakaný drsný hororový triler. Som si povedal, prečo nepreskočiť ďalšie sračkoidné časti, súdziac dľa kritík a nepozrieť si zrovna naopak lepšie hodnotenú desiatku, ktorá teda dejovo zasahuje medzi geniálnu jednotku a priemernejšiu dvojku, aj keď teda je to asi jedno, dá sa to brať ako samostatný film a ždímanie značky. Keďže viem o čom séria Saw je, tak sklamaný úplne niesom, dostal som "premakané" pasce, neviem kde nato tvorcovia chodia, veľa medicínskych prešľapov, to s tým mozgom a črevami, a v pozadí to hecovanie, chvíľkami som myslel, že sa pozerám na Saw paródiu. Zo začiatku príbehu chcú tvorcovia ukázať tú civilnejšiu a ľudskejšiu tvár Jigsawa, že vlastne on je tá obeť, a treba všetkým zlým ľuďom dopriať hru, urež si nohu, lebo ti urežeme hlavu, toto je Jigsawova spravodlivosť trvajúca už 10 dielov. Logicky, v 10. diely akejkoľvek takto úzko zameranej série nemôžete čakať ani náznak originality, keď to tvorcovia nedokázali už v nejakom treťom pokračovaní. Je to priemer, pozerateľný priemer s jednoduchým scenárom, snažiaci sa byť aspoň teda v úvode originálny, chce ukázať, že je aj väčšie zlo ako samotný brutálny anjel spravodlivosti. Značka očividne ešte funguje, čo je chvályhodné, ale človek by mal aj vedieť povedať kedy prestať a teraz si myslím, je najvyšší čas. ()

draxxi

John Kramer zas a znova... vzdy o krok napred.... Kam tohle muze pokracovat...? No hlavne zapomenout na devitku, a nechame se prekvapit... 5/6/2024 64% ()

Miroslav.Zac

Výroční díl Saw nabízí opět slušnou porci nechutného násilí, stejně jako další střípek z Jigsawovy minulosti, to je ale tak všechno. Film, který vznikl jen proto, aby zase trochu víc vyždímal známou značku, už prostě nikoho jiného, než ortodoxního fandu série nenadchne. ()

flyer.nick

Je to lepší, než všechny poslední díly dohromady a samozřejmě asi milionkrát lepší než Spirála. Hodně to čerpá z jedničky a odkazů na ni je tam taky nepočítaně. Pořád to ale promyšleností a překvapivostí jedničce nesahá ani po kotníky a v určitý moment to začne být předvídatelné, protože se znovu opakují stejné principy jako už několikrát. Jinak ale asi jedno z nejlepších pokračování, štvala mne asi jen Amanda, která prostě v padesáti nebude vypadat jako třicítka ani s tunou make-upu. ()

Chipp006

Tak jo, tohle bylo hodně najs! Myslel jsem si, že Spiral posunula laťku opravdu vysoko ve smyslu "Je to SAW, ale vypadá to jako normální film", ale desítka to ještě předčila! Film se rozjíždí pomalu a více než 30 minut máme možnost sledovat narativ Johna Kramera (opět famózně zahraného Tobinem Bellem), který má zde asi největší Screen Time ze všech dílů série SAW. Tvůrci se ale pochopitelně chtějí zavděčit i skalním fandům, kteří do kina úplně nepřišli sledovat drama o zradě a pomstě. Na scénu tedy přichází řada parádních pastiček a velmi solidní GORE (někdy až znepokojivý). Jediné, co mi úplně nesedlo byl konec, kde nepřišlo takové tu SUPER WOW, ale jen decentí wowík, nad čímž jsem nestihl dlouho přemýšlet, jelikož na úplný závěr přišli tvůrci se super překvápkem, které mě velmi potěšilo. Pokud na film tedy půjde zarytý fanda této série s člověkem, který má rád horory, drama a nevadí mu gore (či zakrývat si občas oči a uši), spokojeni budou oba, v čemž film nejde ve stopách SAW 2-7, ale vrací se tím k jedničce (případně k Jigsaw a Spiral). Jediné procenta tedy ubírám za (za mě) ne úplně povedené finále, ale celkově se jedná o velmi povedený kousek! Hodnocení: 85 % ()

VojtaHradec

BEZ SPOILERŮ - SAW 1-9 jsem viděl teprve nedávno a zamiloval jsme si to a tenhle film je úplně jiná liga je brutálnější a osobnější a také více napínavější tento film je (zatím) nejlepší film celé série a velmi ho doporučuji john kramer se prostě nedá ()

Kelinej

Film se povedl, necelé dvě hodiny v kině mi uběhly jako nic. Tentokrát má SAW i příběh - se zvraty, gradací, vším, co k tomu patří. Jeho zásluhou jsem propadl bezmeznému fandění hlavní postavě, což v předchozích dílech nefungovalo. Chvílemi jsem sice přivíral oči, ale pak se zase těšil na další nářez. Veškeré nelogičnosti odpouštím, stačí, že jsem dobře bavil profesionální filmařinou (včetně výborných hereckých výkonů). ()

batuzekk

Návrat ke kořenům... Poslední díly byly spíše odvarem... Toto, byť to není původní saw, se tomu ale velmi blíží. Možná už tomu chybí jen J. W. režie?... ()

D3NJI

Jakožto fanoušek série musím smeknout klobouk nad tímhle filmem. Má to grády jako předešlé díly s Tobinem Bellem. Plno drastických okamžiků, hustá atmosféra a super triky. Mínus za chabý pokus omladit Amandu, ale dá se to překousnout. Jsem potěšen víc než jsem očekával. ()

modrapapaja

Sérii SAW mám velmi rád, ale po 6. díle měli přestat. Ti herci jsou už katastrofálně staří! Hapruje tak časová linie. Naprostý kontrast - nechá se jednoduše podvést a pak pár během týdnů zorganizuje tak neuvěřitelně náročnou akci - s rakovinou - a s vizáží starce nad hrobem? Kdy pak organizoval SAW 2 + 3? Vůbec tam hapruje víc věcí - kde je Gordon, když se o něj v tu dobu měl starat? Kdy chytil Hoffmana? Prostě to časově nemůže vyjít. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023