Vir Das: Landing

Réžia:

Scenár:

Účinkujú:

Vir Das

Vir Das ve svém čtvrtém stand-upovém speciálu pro Netflix zavzpomíná na dětství v Indii a zamyslí se nad tím, proč je nebezpečné se rozčilovat a jak v životě uspět. (Netflix)

ScarPoul

Vir Dasa nemám napozeraného a bol som na neho zvedavý. Neviem, možno jeho predchádzajúce stand upy budú lepšie, ale tento je vyslovene spravený ako určité vysvetlenie k udalostiam, ktoré viedli k tomu, že bol svojou krajinou označený za zradcu. Je v tom viac pokory. Viac vysvetľovania súvislostí a udalostí a skôr ako komediálny výstup mi to príde ako my point of view and how I grow up príhovor. Vtipy fungujú len sporadicky a hoci Vir vyzerá ako fajn chlapík, celé je to také učičíkané, opatrné a výrazne politický korektné ( hoci sa to tvári, že to také nie je). Skúsim si pozrieť ešte nejaký iní jeho stand up a potom sa rozhodnem. Veľmi tomu chýba ľahkosť a údernosť. Pôsobí to napäto, na čo niekoľko krát upozorní aj samotný Vir. ()

rikitiki

Ten chlap je vtipný a nebere si servítky. Ne tím primitivním způsobem, že by byl sprostý, ale tím, že umí přesně trefit citlivé místo. Ne všechny jeho vtipy jsem ale pochopila, možná jako neIndka. ()

warrenur

Dasov stand-up je rozhodne inteligentny, plny hlbsich myslienok a posolstiev. Malicko crowd-worku, co mam rad zasa ja. "...who thought Vir Das is german :), rytierstvo za vrazdy v menej kralovnej v uvode malo tiez svoj point, "it's not stolen-wealth, is Commonwealth" pecka, no place for dead people in Mumbai, nepreclene zlato z hitlerovskeho Nemecka a do indicke v Britanii. Velka cast je z uvodu venovana "The two Indias video", a tomu, co sa rozputalo jeho zverejnenim..."ISIS has way more subscribers than Netflix" uff :) BBC ..that you divided India. :) "Jesus Christ, better magician, than a comedian". Toblerone vtip bol super - "You put a triangle inside a circle". "Jada was the only bold dictator" pecka. Nadherny, ako bic slahajuci, preslov k druhej generacii Indov v Amerike ponosujucich sa hocijakov nad skutocnymi Indami a zivotom v Indii. Super callback na KGB typka z Prazskeho muzea. :) "Get my dad's name out of your f*cking mouth!...slap!" :) Ten s fyzickymi trestami v skolach v Indii a vzorcom, co si vsetci pamataju bol vyborny. "We both are expected to serve angry uncles" od letusky, vyborne. Vysvetlenie a poukazanie na rozdiel medzi patriotmi a nacionalistami, opat, vynikajuce...checkout padom. :) "He was a stan-up till the end" :) "hate is yelled but love is felled"..so from now on, I will carry indian soil with me wherever I go" Velmi pekny zaver. Rozhodne odporucam, ak su obcas nejake vtipy vztiahnute na indicke pomery, velmi dobre su vesvetlene. Po technickej stranke tiez nie je co vytknut. Odporucam. 75% ()