Votrelec: Romulus

• Česko Vetřelec: Romulus (viac)

Dej filmu sa odohráva medzi udalosťami prvého filmu Votrelec (1979) a druhého filmu Votrelci (1986) v temnom vesmíre, kde pri čistení útrob opustenej vesmírnej stanice sa skupina mladých vesmírnych kolonizátorov stretáva tvárou v tvár s najdesivejšou formou života vo vesmíre s Votrelcom, ktorý v klaustrofobickom priestore vesmírnej lode začína hon na svoje obete. (Cinemart SK)

Rudolf.Benes

Vítejte ve vesmírné době kamenné,v těžařské kolonií kde je jen samý analog a bezdomovci s hokejovou výstrojí, oprýskaný přibližovadla a dveře co nejdou otevřít (a když už jdou,tak samozřejmě blbě). Šedivý a těžký skafandry, pulsní pušky a "chudák Eš". =Myslím, že navození atmosféry 80"th ek vyšlo náramně,to do takové míry, že jsem chtěl prásknknout do televize protože mě zrní a ztrácí signál.= Hororové pojetí příběhu je extrémní s doprovodem hudební linky kde mnozí z nás zaznamenali i jakou si omluvu za "zpackaný" PROMETHEUS.    No, já šel na Vetřelce v první řadě hlavně pro odpovědi, protože debat na téma od kud,kdo vlastně a jak, už bylo na netu mraky ale žádná kloudná a hlavně logická a uvěřitená.Mno...ale,.. jediné co jsem se na "čtyři Dé ix ku" dozvěděl je, že mě bolí záda a jak smrdí Vetřelec. Hodnotit samotný film jako horor,tak dám 80/100 ale hodnotit Vetřelce jako takového,dám 40/100 a jsem opět v pr*eli.. SPOJLER: takže za "výrobu" vetřelce teď může EŠ?! Tak to už se nám to pěkně zamotává a rozmotat to může snad jen osmé, deváté nebo šest set padesáté pokračování, nebudeme li počítat sedmnáctý prequel.Ale to už budu nejspíš i já někde na cestě po mléčné dráze. ()

jarmil8

Od Alvareze jsem čekal víc, než jen pietní poctu předchozím filmům. Je to zručný řemeslník, nenudil jsem se, ale také tam není mnoho zapamatovatelného natož originálního, občas už je to spíš trapné lezení fanouškům do zadnice (Get away from her, you bitch!). Vyniká postava Andyho a pak snad jedna scéna s krví, a to je trošku málo. To digitální oživování mrtvých herců/postav opravdu nefunguje ani tady. ()

FiliBauchma

Alien kontra teenage-vyvražďovačka. Marketingový ťah s dobrým úmyslom a láskyplnou prípravou. Ridley Scott vie ako predstaviť svoj krutý vesmírny Universe novému publiku a Alvarez sa po úspešnom reštarte Evil Dead musel zdať ako dokonalá voľba na pôst režiséra. A vlastne hej, Fede sa možno stále nezbavil určitých neefektívnych trademarkov typických jeho tvorbe (zdanlivá nesmrteľnosť postáv, ignorácia možného a nereálneho, prehnaná sentimentálnosť...) ale nakoľko tvorí teraz uznávanú vesmírnu ságu velikána Scotta (a nie v určitých kruhoch obľúbenú vyvražďovačku špecializovanú na samoúčelné násilie šialenca Raimiho), musel sa aj on držať na uzde. Čo je na jednej strane škoda (gore a bodycount sa tým samozrejme znížili), ale na strane druhej, ma film začal mierne vytáčať až v poslednej pólhoďke (približne od preletu pomedzi kyselinu), kedy sa logický vlak vykoľajil a dal si spiatočku. Dovtedy však Romulus predstavoval dokonalý príspevok do Alien vesmíru so všetkým čo by poriadny Alien movie mal mať (atmosférický útok facehuggerov (dovolím si povedať že najlepší zo série), efektný nástup Xenomorphov, nový druh Aliena, prítomnosť androida a zopár filozofických otázok ohľadom AI a miesta ľudskej rasy vo vesmíre, bonus k tomu (ako to pri obživovaní starých značiek býva) slávne cameo a ďalšie rozšírenie sveta. Suma sumárum, pre fanúšikov série, kvalitný prírastok, a pre súčasných nováčikov netknutých kultami, slušné odpanenie. A pre ľudí, ktorý chodia na filmy aby hľadali logické faily, stratená vesmírna stanica s piatimi kryokomorami. ()

Orion12

Jako člověk, který nikdy neviděl žádného Vetřelce, jen zná něco málo o vetřelcích atd, jsem si to neskutečně užil. Nepochopíte třeba všechny narážky, ale nepotřebujete znát ostatní filmy. Prostředí stanice naháněčky a místami až odporné scény mě udržely v sedačce neustále napjatého. Solidní horror, zajímavé postavy, zajimavé prostředí a nápady. Ten konec s mutantem trošku neuspokojivý. Nejlepší část filmu je polovina. 7/10 ()

Marcecek

No teda, celkovo nárez, akčne hororový, prvá polovica si nič nezadá s legendárnou jednotkou, ľakačky a celkovo atmosféra tu fungujú, scény v tmavých stiesnených priestoroch vám nedajú sedieť v kľude. V druhej polovici alebo poslednej tretine, ako chcete, pochopíte prečo bol film prezentovaný ako jednotka zmiešaná s dvojkou, film zakčnie, snaží sa prezentovať novú Ripleyovú, ale taká presvedčivá nieje, robí celkom nelogické rozhodnutia a celkovo asi som už nabažený záchranami na poslednú chvíľu, aj keď určite nezajde do nejakej príbehovej brakovitosti. Po prvej časti som mal nutkanie dať 5 hviezd, ale nakoniec som sa priklonil k 4. Je to super akčný hororový snímok s v dobrom slova zmysle nechutnými scénami, ktoré by som určite nezakazoval len do 12 rokov ako v niektorých kinách, nezanechá pachuť, režisér sa s touto frančízou popasoval viac ako dobre, ale kráľom zostávajú prvé 2 diely, i keď by bolo asi naivné si myslieť, že tomu bude inak. Každopádne jednoznačné odporúčanie, jednoznačne v kine a v prvej polovici pozor na popcorn, aby ste si ho nevysypali. ()

Monditrade

Absolutní nádhera to sledovat. Člověk to hltá a hltá a jen se bojí kdy bude konec... doufajíc že to bude pořád pokračovat... návrat k počátkům Vetřelce !!!! ()

flyer.nick

Přesně takhle by vypadal Vetřelec, kdyby ho natočili dneska. Bylo to super, skvělý vizuál, sympatičtí herci, nezprasené efekty a taky návaznost na jedničku. Jen to občas bylo až moc tahané, ztrácelo to místy jinak svižné tempo a taky to občas nedávalo moc smysl. Rozhodně se to ale nemá za co stydět a Alvarez si drží svůj čtyřhvězdičkový standard. ()

babuška

No já jsem zklamán, a to moc, moje nejoblíbenější série a potvůrka, dostala dalšího brášku, a já který si tu potvůrku nechal vykérovat, tak přijde genderovka, nebo né,  neboť to na mně působilo tak , že scénaristi, vzali předchozí filmy a splácali je jako kočička s pejskem dort, chce se mi zvracet, jo a jen tak na závěr, android v prvním filmu se jmenuje ASCH(EŠ), tak je to i v origin jazyce ()

KraLuban

Jako by tenhle film psaly dva zcela odlišné týmy scénáristů - jeden s intrukcemi "držte se maximálně klasiky" a jeden s instrukcemi "vypněte mozek a derte tam ty největší možné s*ačky". Zatímco klasická část je opravdu fajn, ta druhá fakt vyžaduje vypnout také mozek a tyhle pasáže protrpět. Film je ve výsledku v nejlepším případě průměrný a popírá logiku předchozích vetřelců - scéna se zapnutím beztíže, útok androida, rychlost vývoje alienů...je toho hodně. Škoda. ()

Aprok

Ve finále i ten Prometheus je lepší než tohle nechápu takovej hype na Roma Alieni tu byli jako komparzisti(modelky) vypadali nádherně ale to od nich bylo vše !! jeden zářez měl Alien kdyby radši udělali to že by Big Chap přežil a všechny by pak pozabíjel bylo by to jako viz. jednička tak by se mi to líbilo tisíckrát víc něž co předvedli v Romu na filmu byli nejlepší postavy Facehugeri,Andy,Ash(Rook) a Big Chap kterej tam vysí jak v deleted scen z jedničky jako ukřizovaný Ježíš a zase na konci Scottovina s porodem omg jako ultra fan Alien,Aliens si tohle zaslouží max 55% ()

redsparrow

Laciné lekací béčko na efekt s blboučkým scénářem, druhořadými, plochými herci a nulovou myšlenkou. Nepláču boomersky nad "pošlapáním odkazu" celé ságy, ani nemám nic proti dětským hercům, pokud nehrají v něčem tak protivně prvoplánovém, hodícím se maximálně k zevlování u tv večer před spaním. Když už to chtěl být jen prvoplánový dětský horor, chtělo to aspoň minimální práci se strachem, napětím a tempem nebo aspoň logikou chování. Místo toho šablona ve stylu: jdem někam — lekačka — krev a střeva — jdem jinam. Přešlapování a čumění na sebe tam, kde měl být zděšený útěk nebo jiná uvěřitelná reakce. Měl jsem pocit že koukám na rychlé šípy a to jejich neustálé zachraňování kámošů za cenu smrti úplně všech mě ke konci už slušně sralo. Jediné, čemu byla věnována trochu péče, bylo CGI, ale jestli to někomu stačí, prosím, od konformního nekritikého stáda tady mě vlastně 75 % nepřekvapuje. POMO to vystihl přesně — Alien vs Predátor :) ()

testaudience

1 hviezda za praktické efekty 2 hviezda za skvelé kulisy Všetko ostatné (: Plus bonus mutant na konci ktorý ma fakt velmi rozosmial . Atmosferú to malo skvelú , detský hrdinovia nezaujali . A detský android samoúčel len pre film . Alvarézov štýl filmov nemám moc v láske , všetko vsádza na uškriekanosť scén v ktorých figuruje len ten otravný zvuk bez štipky napätia . Dúfam už dajú alien ságe pokoj . ()

acrylic

Příjemné překvapení, hlavní postavy sice tak nějak o ničem , ale celkovou atmosféru a efekty hodnotím kladně. Škoda naprosto zbytečného finále. To už bylo navíc. Přesto 4* ()

Ayax odpad!

Takéto sklamanie som teda nečakal. Už nech nechajú túto ságu na pokoji. Predtým kráľovná kládla vajcia, teraz to strieka z vagíny kyselinu (okrem iného aj HCL) a rodí zrazu votrelca... Na budúce tam budú snáď motýľov mať.... A behá tam o 50 rokov mladšia Sigourney.... A na konci si nájde aj jej vohoz. Hoci už dávno loď mala zhorieť či tresknúť o kamienok... Dúfam, že to Sigourney nevidela. A ešte citujem Enšpígla: ,,Tohle se opravdu hodí asi jen do bazaru s ojetým zbožím nebo na stánek do tržnice, ale já radši filmy z tuzexu." ()

PunisherEDNA

Právě jsem dokoukal Alien: Romulus a nemůžu se z toho vzpamatovat. Upřímně, Fede Álvarez mě doslova dostal. Tenhle film je přesně to, co jsem od série Alien potřeboval, a ani jsem to netušil. Od první minuty mě to přikovalo k obrazovce a nepustilo, jako by mi ten film promlouval přímo do duše. Álvarez v Romulus dokonale zachytil atmosféru toho, co mě na Alien sérii vždy fascinovalo – klaustrofobie, napětí, a ta děsivá nejistota. Je to pocta Scottovi a Cameronovi, ale přitom něco naprosto nového. Měl jsem pocit, jako by to byl film natočený přesně pro mě, pro fanouška, který vyrůstal s touto sérií a potřeboval cítit tu starou hrůzu a nové vzrušení. Zatímco mě naprosto pohltily dechberoucí vizuály a nervydrásající akce, byl to ten osobní pocit, který mě zasáhl nejvíc. Je to mistrovské dílo, které oslavuje vše, co jsem na Alien miloval, a zároveň mi dává něco víc. Tohle je nejlepší Alien film od dob Aliens, a vím, že na tenhle zážitek nikdy nezapomenu. ()

bobisix

Vetřelce 1 jsem jako dítě viděl na videu u sousedů a byl to velký zážitek, Vetřelce 2 jsem jako dítě viděl v kině a byl to nezapomenutelný zážitek. Na třetí film jsem se moc těšil, je sice slabší než předchozí dva filmy, ale i tak se na to dalo koukat. Další vetřelčí pokusy už vnímám jen okrajově. Trošku jsem doufal, že tento film bude inovativní a pokusí se o něco nového (ala Prey), ale z mého pohledu se nic inovativního nepovedlo. Uměl bych si skvěle představit film dějově posazený mezi první a druhý film a boji mezi vetřelci a kolonizátory. To by jistě fungovalo. To pečlivě budované napětí, které znám z prvních dvou filmů, ten pocit, kdy člověk sedí se zaťatými pěstmi a očima "pomáhá" filmovým postavám, aby už konečně utekly, zde prostě není. Jediná postava, která alespoň trošku upoutala moji pozornost byl android, ale ani ten nedokázal zachránit tu emoční nudu, která ze všech postav přímo číšela. Ze všech vetřelčích filmů tento asi už nikdy nemusím vidět znovu. Za mě bohužel velké zklamání... ()

sniperx70

Návrat k podstatě Vetřelce. Hutná atmosféra, pro mě lepší než Ridleyho filosofování, zda bylo první vejce nebo slepice. Ale mohlo to být ještě lepší, snad příště. ()

Lukkyn

Konečně po pseudopokusech jako Prometheus a Covenant opět mega nášup vetřelčího slizu!!!Je vidět, že dvě generace mohou skvěle kooperovat a výsledkem je slušná zábava. Fede Alvarez vysekl hlubokou poklonu předchozím dílům , přinesl inovace (scéna s gravitací , facehuggeři) a tak nějak se mu povedlo přiblížit se mladšímu publiku . To ne vždy klapne Indy by mohl vyprávět.  Víc hororových lekaček dodalo vetřelci větší šťávu . Ve světě vetřelce je prostě těžké zaujmout něčím novým , ale tady se to povedlo na jedničku !!!! ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

19.08.2024

Dominance na tržebním vrcholu po spanilé krasojízdě končí. Nový hororový snímek Vetřelec: Romulus od Fede Alvareze (Smrt ve tmě), jenž pochválil i otec série Ridley Scott, překonal všechna očekávání… (viac)

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024