Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Thane

Mno. Jako rikal jsem si ze by me docela zajimalo jestli nektere ty casti maji aspon nejakou oporu ve skutecnosti ale zas ne tolik abych to byl ochotnej zjistovat. Ale hlavne to teda byla hrozna nuda. Nevidím jedinej duvod se na to nekdy podivat znova. ()

serbero

Tento film je ako jednoduchá príručka ako sa stať psychopat alebo mierny deviant. Neodporúčam sledovať pre slabšie povahy, lebo niektoré scény sú dosť nechutne ba priam až odpudive. Keby som bol psychicky narušený človek, tak dám 5* a vychválim film do neba. No keďže som milovník filmu tak budem hodnotiť film ako taký. Herečky výkon Caligulu - výborný. Dúfam, že hercovi neprekapčalo z toho a neostal v role do konca života. Ostatné postavy nevýrazné, no asi to bolo zámerom tvorcov. Nápad natočiť niečo tak odpudive a zasadiť dej do staroveku, kde v Ríme vládla dekadencia - brilantne. Čo sa týka výpravy, tak to tu nieje, všetko sa odohráva v interiéroch, no asi aj to bolo zámerom tvorcov, natočiť to formou divadelnej hry. Strih, kamera priemer. Film by si aj zaslúžil 4* a v tej dobe musel urobiť veľký rozruch svojou kontroverznosťou, no mne sa nepáčil hlavne, kvôli tým nechutným scénam a preto 1* uberiem. ()

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (viac)