Uhlazený profesor se úspěšně vydává za nájemného zabijáka. Jednou se ale zamiluje do klientky a spustí tak celou lavinu problémů. (Netflix)

H4ku11

Chémia medzi hlavnou dvojicou bola super, na Adriu je radosť pozerať sa nielen pre jej herectvo, Glen je herecký superchameleón, dej bol originálny a predsa ma to nebavilo dostatočne, aby som to zvládol pozrieť na jeden raz. ()

TheSpearCZ

Divácky velmi otevřená a pozitivní feel-good "akční komedie", která celá stojí na velkém charismatu ústřední dvojice, především Glen Powell tady dokazuje, že umí hrát a poslední dobou si vybírá snímky, které je radost sledovat. Na první pohled rádoby složitý scénář, který je tady ale skvěle zvládnut a budu se opakovat, ale opravdu se jedná o divácky velmi otevřený a vděčný film pro všechny kategorie a tak by to mělo být. Čisté 4* ()

Flopik

Ako písali už viacerí, presne takto si predstavujem pohodový film od netflixu, s vynikajúcou hlavnou dvojkou. Glena mám čim ďalej viac rád, hrá skutočne skvelo a táto úloha kde má meniť charaktere mu šla na výbornú. Čo sa týka Adrie, tak tú mám v hľadáčiku už dlhšie a je to neskutočne krásna žena. Teším sa na jej ďalšie filmy. V žánri rozhodne chýba romantický, nakoľko o tom je väčšina filmu. Akčné ani v najmenšom, takže po zbadaní žánrov môže dôjsť k omylu. Pozerá sa nato skvelo, ubehne to veľmi rýchlo a chémia medzi dvojkou je ušitá na mieru. Na plný ísť nemôžem, to by som sa potreboval viac zasmiať ale inak veľká spokojnosť. ()

Muel

| Netflix | Linklater sa s tým mohol vyhrať o trocha viac, predsa je tá zápletka tak banálna, že až, ale ten film aj tak nejakým spôsobom funguje. Či už je to Glenom Powellom, ktorý je tu super, alebo chémiou medzi dvomi hlavnými postavami, alebo záverečnou konfrontáciou s mobilom, geniálna scéna, zľahka najlepšia vo filme. Hlásim spokojnosť, aj keď som si po ohlasoch z Benátok myslel, že film bude mierne komplexnejší a celkovo artovejší. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

MiniMinion

Vrah naoko je příjemný, zábavný a davově dostupný snímek pohybující se na hranici několika žánrů. Linklaterova režie je jako obvykle skvělá, stejně tak i jeho scénář, který tentokrát napsal se svým dlouholetým kolaborantem a hvězdou filmu Glenem Powellem. Dobré tempo a energie, pár zvratů z nichž některé jsou možná očekávané, ale i tak fungují, a film poměrně utíká i před téměř dvouhodinovou stopáž. Powell je čerstvě vyšlá filmová hvězda a velice se mi líbí, jaké projekty si vybírá. Zvládá romantické komedie (mládeži přístupné i nepřístupné), skvěle zvládá akci a blockbustery ale nemá zájem o superhrdiny a odmítl dokonce i příští Jurský svět, a nyní ukazuje, že je více než schopen spoluvytvořit oddechovou ale i tak chytrou a místy až černou komedii. Skvěle zde zvládá ztvárnit dvě identity jednoho člověka, a navíc má příležitost zahrát si na minutku či dvě několik různých až karikaturních postaviček, a je prostě skvělý. Po jeho boku se objevuje Adria Arjona a ačkoliv je její role časově menší, její výkon není o nic slabší, ba dokonce skoro naopak. Ve všech polohách působí naprosto přirozeně, v jednu chvíli je milá a nevinná a než si to člověk uvědomí, ona přepne a je jedovatá a nebezpečně sexy. Je škoda, že se Vrah naoko nedostal do kin, tak mu alespoň dejte šanci na Netflixu, je to fajn film který vás možná překvapí. ()

Fifer

Na Linklatera, mého oblíbence, mám vyšší nároky. Příjemně se na to kouká, ale scénář je děravý jako cedník. A i když budu ignorovat nesmysly (plot holes), tak z toho prostě není víc než vztahovka o jednom zamilovaným falešným vrahovi. A to je na Richarda trochu málo. He can do so much better. ()

warrenur

Slabsi priemer, Kym linia fake-oveho vraha podla toho skutocneho a zrychleny vypocet zatknutych ludi boli vtipne, neskor, uz pri romantickej linii akoby z kniziek romantickeho braku uz tak funny neboli. Zvlast preto, ze sa dala vztahovka chutnuckeho paru predvidat. 45% ()

BOURQUE

Dobre rozohraný true-based príbeh, na čele s Glenom Powelom, ktorý si svoju rolu užíva naplno a ukazuje tú časť jeho hereckého repertoáru, ktorú sme ešte nevideli. Dialógy podobne ako aj scény miestami sú viac predpovedateľné akými by mali byť, ale servírované takým Linklaterovským štýlom, ktorý je akceptovateľný. Chémia medzi Powelom a Arjonou je miestami omnoho lepšia, ako v prípade so Sydney Sweeney. Škoda za ten urýchlený a pomerne dosť nevypracovaný záver, ktorý výsledok u mňa znižuje na silnú trojku. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Kopi1

Poutavé a originální. Nakonec dávám 4 hvězdy a ne 3, film jsem si totiž užil a bavil mě. Jo ten konec je divnej, že to takhle prošlo, ale zas tolik mě to netrápí. Glen mě zde překvapil svými rolemi, zvládnul je velmi dobře a Adria taky. První polovina je rozhodně lepší a zábavnější, poté klasicky romantika a docela dobře se to zamotalo. Celkově si myslím, že scénář byl dobrý (na Netflix tedy určitě), jenom škoda, že nedoladili více ten konec, jinak si myslím, že by film mohl mít klidně 80% tady. ()

AnanAss

Když je člověk workoholik a jedna práce je mu málo, proč by si tedy profesor nemohl, po přednáškách na škole, přivydělávat jako volavka u policajtů. Aneb Jak jsem poznal vaši matku zabaleno v ostřejší romantické konverzačce, beroucí si inspiraci ze starých noirovek, která se však zbytečně dlouho rozjíždí. A to i přesto, že scénáristicky a dialogově je to fajn… ale co naplat, když to začne dostávat spád až v závěrečné půlhodince. Arjona je kočka, Powell mi přišel konečně jako sympaťák a spolu tvoří dobrou dvojku, ale přeci jen jsem po některých nadšených prvních ohlasech čekal více. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Rockerman

Hezká, romantická, neubližná krimikomedie s neotřelým nápadem a pěkně vykombinovaným příběhem. Není to žádná "řachanda" a právě to je její předností, protože komické situace nejsou prvoplánové. Moc hezké dialogy mezi nimiž vyniká ten, který vedou Gary a Madison přes mobil, tam jsem se chechtal nahlas. Více takových a méně rádoby komedií bez vtipu. ()

Chewy

Věčně svádějící dezert Adria, stále více objevující se sympaťák Powell jako stereotypní karikatura nájemných vrahů ve fajn netradičním námětu, který se vůbec nevyužije. Tedy pro vývoj děje a postavy naštěstí ano, ale ne tak, aby to odpovídalo místnímu žánrovému vymezení. Do jisté míry a svým způsobem svěží feel-good romanťárna bez vtipu, která si takový hype nezasloužila. I s jinými očekáváními jsem to zvládl bez újmy, 6/10, 3*. ()

pepa3rd

Skvělý nápad, skvěle zahraný a skvěle napsané dialogy. Sice pomalejší rozjezd, ale asi v polovině filmu to dostává spád a rozhodně není nouze o překvapení. Pro mě bohužel v rámci toho přišel trošku nečekaný morální šok a asi bych potřeboval aby jisté postavy byly vykresleny víc jako padouši :) . To je důvod absence 4. hvězdy. 70 % ()

Kalimero13

No ty bláho. "Blbá romantická komedie" a takový komplexní scénář zapadající do sebe v každém detailu? Takové vybroušené dialogy? Tak dobře zahraní a sympatičtí herci? Možná vám tento film nebude ležet v hlavě jako jiné hluboké kousky, ale v rámci své kategorie to snad ani nemůže být lepší? Pokud má mít romcom šanci na plné hodnocení, tak kdy jindy, než teď?  Neuvěřitelně jsem se bavil. ()

Hellierer

Morálně pochybná, pekelně zábavná a skvostně sexy romantika. A jasný vítěz duelu letošních/loňských romantik s Glennem Powellem. Možná bych uvítal, kdyby se šlo trochu více do psychologie postav a fenoménu fascinace nad vrahy a jejich přitažlivosti, ale klidně to oželím. Tady je na prvním místě diváckost a zábava. Chemie mezi ústřední dvojicí omamná, černý humor odzbrojující a stopáž na dnešní poměry vlastně docela střídmá. Užito se vším všudy a Linklater evidentně zvládne každý žánr. ()