Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

• Česko Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (viac)

Podľa série kníh C.S. Lewisa The Chronicles of Narnia Film, v ktorom sa predstaví šesťdesiat rás tvorov, zlá biela čarodejnica, čarovné hovoriace bobry, kentauri, jednorožce, minotauri a štyria mladí hrdinovia, vezme divákov na cestu, akú na filmovom plátne ešte nikdy nezažili. 2. svetová vojna - štyri londýnske deti sú poslané do vidieckeho domu istého profesora, aby tak unikli pred hrôzami vojny. Nájdu tam kúzelný šatník, ktorý vedie do mystickej krajiny Narnia, kde vládne zlá čarodejnica. Musia sa spojiť s obrovským levom Aslanom, kráľom Narnie, aby sa pokúsili vrátiť do Narnie jar, porazili čarodejnicu a vyhrali veľkú bitku medzi dobrom a zlom. Film bude pokračovaním dlhej a legendárnej histórie spoločnosti Disney, ktorá divákom neustále predstavuje nadčasové postavy a príbehy, ktoré si podmaňujú celé generácie divákov na celom svete. (oficiálny text distribútora)

MegaBite

Film mi přijde tak trochu jako pro osmi leté dítě, ale kniha, to už je o něčem jiném. Ve většině zfilmovaných knih je to tak, že je tam pár drobností, ktreré si tvůrci upravili, ale v této knize je tam těch drobností mnohem víc. Takže dávám 3 hvězdičky za zfilmovaný děj knihy, ale stejně se mi víc líbí kniha. ()

Hannina

Když si čtu většinu komentářů pod profilem filmu přijde mi, že se tomuhle filmu dost křivdí. Narnie je země, která každému dítěti, které tento film vidí učaruje. Když jsem ho poprvé viděla v kině rozhodně mi na mysl netanul pocit špatného hereckého výkonu, nebo příliš přímočarého děje. Letopisy Narnie byly jako v podstatě první fantasy kniha napsané lehce jednodušším slohem, který je určen dětem. Porovnám-li film s knihou, jde o jedno z nejvěrnějších ztvárnění toho idylického světa, který jsme Lucince, Zuzce, Edmundovi a Petrovi všichni záviděli. Filmová hudba je skvělá a výborně podbarvuje situace od bitvy až po setkání s panem Tumnusem. Prosím, nečekejte bitvu o Helmův žleb a ani ji nechtějte, buďte dětmi a vydejte se ze vzdáleného města Armara do Narnie. ()

Sansnom70

Další skvělý fantasy film, na který se podíváme kdykoliv celá naše rodina. Skvělé masky a děj, který vás nenechá ani chviličku oddechnout, když nevíte dopředu na co se máte těšit a jak to všechno dopadne. Skvěle zpracovaný děj a hrané postavy z počítačově dodělanými. Pokud mohu, tak vám zhlédnutí tohoto filmu mohu jen a jen doporučit a to jak Vám, tak i vašim dětem a vnoučatům. :o) ()

omri

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Každý z nás má svojí první knížku, kterou nenuceně dočetl až do konce. V mém případě to byl právě tento díl Narnie. Proto asi pochopíte, že jeho filmovou adaptaci nemohu ohodnotit plným počtem hvězdiček. Nestěžuji si na herecké výkony neboť nebyly špatné, pouze zde chybí nějaké ty upřesňující záběry. Pro nezkušené diváky může tento díl působit trochu zmateně, neboť přesné vysvětlení vztahů a historie postav jsou popsána v knize Čarodějův učeň. Když zahodím tedy mé subjektivní hodnocení, tak filmová adaptace se velice zdařila. ()

Vila_Malvina

Nádherné, okouzlující, dojemné, přesvědčivé...! Tento film jsem viděla již několikrát a užívám si jej stále více ;) Jsem dosti překvapená, jak chabé hodnocení obdržel. Dětští herci skvělí, zlá Bílá čarodějka perfektní, Aslan nádherně trikově udělán a ona plejáda bájných a pohádkových bytostí jedna radost! Tento film má nadto i docela velký duchovní přesah, ale to tam asi uvidí jen ten, kdo ví.. ;) Zkrátka mě osobně pohladil na srdci velice. A mimochodem: hudba tam je opravdu nádherná. A moje nejoblíbenější a nejkouzelnější část z celého filmu: první setkání malé Lucy s faunem pod starou hořící lampou, jejíž oheň krásně kontrastuje s okolním tiše se snášejícím sněhem... a vzápětí její návštěva v jeho fauním příbytku :D ()

soukyd33

No jasně. Na začátku tu máme hrozně statečné dítě, co se rozbrečí pro každé situaci. Najednou je ale děsně odvážné, a vůbec se nebojí. Pro děti to asi moc nedoporučuji. Důvod: Chodit k cizím lidem domů, není pro děti moc dobrý nápad. 🤔 Pokud ale tohle vynechám, vůbec se to nezmění. Prvních 30 minut je vlastně nuda. 🤔 Poznámka: Ta malá holka mě tam dost štve. Jako aby půlku filmu brečela, to není moc dobrý pro film. 👎 I mezi dětmi je černá ovce rodiny. Jo, a je to úplnej vůl, který za sladkosti zradí i své přátele. Za mě je to blbost. Tohle se opravdu nepovedlo, a herci jsou velmi nesympatický. Herecké výkony špatné, hudba 👍, příběh dobrý, děti hrozný. Poznámka: Pouze ledová královna je tu dobrá. Pro děti to není vhodné, a dospělé to bavit nebude. Co dál? 🤔 Poznámka: Ledové sochy mi připomínají film Souboj titánů s Medusou (ten starší), a kamenné sochy. Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

Sopholojong

Nadherna, ale skutocne uprimne prenadherna hudba... a minimalne bez oscarovej nominacie? CHYBA! Chytlave fantasy dobrodruzstvo zacinajuce zbombardovanym Londynom, pokracujuce zasnezenemi lesmi, brlohmi bobrov, stretnutiami s vlkmi, levom, zlou kralovnou a konciace velkolepymi bitkami a biblickymi prednesmi. Lev Aslan bol pre mna vo svojej dobe hned po Gollumovi druhou najlepsie naanimovanou postavou v hranom filme a v kombinacii s hlbokym voiceom Neesona i najcharizmatickejsou. Ma to kopec much - infantilne dialogy, tahajuci sa uvod na panstve, viditelne CGI kiksy v zaverecnej bitke ci "gay" fauna McAvoya, ale vsetko je to silno odpustitelne, pretoze toto je ultimatne Guilty Pleasure Fantasy. Hned po Panovi prstenov a Hobbitovi tretia najlepsia volba v tomto zanri ever. ()

LucillaP

Viděno několikrát a dojem stále přetrvává. Být mi o dvacet let méně, asi by se mi tohle fantasy líbilo, ale teď už ne. Ústřední čtveřice je celkem nesympatická (první kámen úrazu), film strašně těží (nebo vykrádá?) z Pána prstenů, dialogy jsou slabé a celková atmosféra filmu je nemastná/neslaná. Pozitivum filmu jsou lokace a hudba. Ale to je na tuhle stopáž dost málo. ()

Orion12

Noo, Narnie viděna asi po 7 letech cca a není to takový banger jak když mi bylo 10-11. V tom věku Narnie patřila do mé top 5 (pán prstenu,lví král atd xdd) Třeba jak jsem viděl po 10 letech animovaného lvího krále, tak pořad to ve mně vzbuzovalo nějaké emoce a bavilo mě to. Tohle bylo takové meh... Jako bitva na konci je fajn a animace armády atd je fajn a začátek v sídle a jak se prochází přes skrín je taky fajn ale ten zbytek je nudná výpln. Kdy s postavama nesoucítíte a příběh je prostě nezajímavý, na to že v roce vydání Narnie už bylo trilogie pána prstenů jsou zbroje, zvířata a celkově výprava dost laciné, ale chápu že tohle němělo takový rozpočet jako LOTR. No 6/10. Pořád lepší než Kaspian asi, ikdyž to už jsem taky viděl pár let zpátky. ()

TondaCer

Když jsem byl malý, byla Narnie jeden z mých nejoblíbenějších filmů a podporován okolím, ve kterém děti sdíleli nadšení z tohoto bijáku jsem si myslel, že jde o kult, srovnatelný ze Star Wars či Harry Potterem. Například si pamatuji, jak jsem nemohl uvěřit tomu, že neexistuje lego s touto tématikou. O několik let později jsem se začal zajímat o filmy a zabrousil i na tuhle databázi. Podle úvodu už je asi jasné, jaké hodnocení jsem tu očekával a jak jsem byl překvapený, když jsem uviděl místní hodnocení. Po nějaké době jsem to ale zase pustil z hlavy a čas plynul až do současnosti, kdy se moje rodina rozhodla společně opět vidět všechny díly. První díl je pro mě ten nejnostalgičtější a tak jsem napjatě očekával, jaké to teda je. Inu a musím říct, že jsem spokojený. Jasně, není to pán prstenů, postavy jsou jednoduché, děj přímočarý, ale já mám zkrátka pocit, že tenhle film si ani nesnaží hrát na rozmáchlé fantasy pro dospělé, ale že jde spíše o pohádku pro kluky a právě tenhle žánr film naplňuje dokonale. Navíc technické zpracování je brilantní. Nemůžu úplně posoudit nakolik kamera doopravdy vykrádá Pána prstenů, ale mě se líbila a to samé mohu říct i o výpravě a vizuálních/speciálních efektech. Navíc hudba je naprosto úžasná a když nic, tak český divák se může alespoň kochat domovskou zimní krajinou. Nejspíš tomu dost nadržuji, ale já si prostě ten film užil stejně, jako když jsem byl ještě malej kluk. 95% ()

Pes

Možno keď som ešte cical mlieko z prsa mamky som vnímal svet ináč a nie je to možno ale určite. Teraz s prísnym pohľadom vyspelého psa môžem konštarovať nasledovné: (kniha neprečítaná).  Film je jeden velký maglajs. Pýtam sa že prečo robia čo robia, nelogicky bez nejakých pút a väzieb sa niečo stane a vykoná. Zrazu. Zrazu si kamoš s novou postavou, zrazu si veliteľ a všetci ťa rešpektujú. Na jednej strane je omáčkovanie kktina. Na druhej strane... Keď si zrazu v strede deja je to divné. To je ako spraviť 7 kníh HP do jedného filmu. Myslím, že tento svet nal väčší potenciál a bohužiaľ nepodarilo sa mu osloviť aj iného diváka ako toho, čo si stále kadí do plienok. Efekty slabé, pozadie bijúce do očí. Škoda. Neteším sa na ďalšiu časť. ()

PARTYzan

Tak krasny film, naozaj pekne..:D Tak co sa tyka scen myslim a obrazu..Predsla len viac ako rozpravka, ale zase Pan Prstenov to njeje.:D Nie, Pana Prstenov spominam preto, lebo tak ma to cez film parkrat napadlo.. teda mozno aj preto, ze Tolkien cerpal inspiraciu od autora Narnie, mozno kvoli WETE Workshop,mozno kvoli inym veciam...(ten hrad tej Witch sa podobal na Minas Morgul..:).Ale nieee, ako pekne vizualna rozpravka, nie film, z ktoreho by ste nieco mali aj potom..Charaktery tam boli riadne cool, no aj tie zvery, ale proste ten kentaur bol najlepsi, s tymy dvomi mecami ako Lancelot z Krala Artusa.:) a este ten bobor, ako z tej reklamy na Colgate Herbal, to tam tiez mohli daaat..:D Proste husty chlapik....Njeje to zaden taky film, nad ktorym by ste sa este 2 tyzdne zamyslali, proste je to rozpravka, nini to o tom, ze by tam o nieco slo, ale aby to bolo peknee.:) A bol som na tom s 6 rocnym a 4 rocnym dietatom a tym sa to pacilo..:) ale v kazdom pripade pekneee...lebo aj ja som dietaaa.:D..Malicqeee..A krasna hudba noo.:D A Sneeeeh...(v tejto casti USA sneh nemaju..:(.) ()

jetos

Proč ta kritika???Copak vám všem vadí, když někdo vytvoří slušný film pro děti???Asi ano, je tu plno jedinců, kterým hrozně vadí že film není pro dospělé zajímavý....Dost jste zklamali, jako bvyste to těm nejmenším záviděli.Je mi vás líto... ()

josiah

vynikajici hudba, nicmene pribeh sam je takrka postaveny na hlavu - vubec jsem nepochopil proc se ty deti stali vladci Narnie, kdyz po celou dobu zachranovaly hlavne samy sebe ()

Katz

Vytknout se tomuhle filmu dá hodně, od vykrádání Pána prstenů po chatrný fantasy svět. Ale moje děti jsou unešený a tak si říkám, že to za něco stojí. Literární předloha je určená pro děti a je dobře, že i film je pro ně. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (viac)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (viac)