Nočné kúpanie

• Česko Noční koupání (viac)

Hrdinami filmu Nočné plávanie sú Wallerovci, rodina, ktorá sa práve nasťahovala do domu s veľkým bazénom na pokojnom predmestí. Možnosť pravidelne rehabilitovať vo vode bola hlavným dôvodom, prečo si toto miesto vybrali za svoj domov. Otec Ray je bývalý úspešný hráč baseballu, ktorého kariéru prerušila nepríjemná degeneratívna choroba. Ray sa nevzdáva a verí, že pravidelné cvičenie môže viesť k zázračnému vyliečeniu. Jeho manželka Eve a dve dospievajúce deti si takisto bazén na záhrade naplno užívajú. Ale keďže idylka v hororenikdy netrvá dlho, čoskoro vyjde na povrch jeho tajomstvo. Dom, do ktorého sa nasťahovali, má desivú minulosť a Wallerovci sa čoskoro stanú jej súčasťou. Všetko, čoho sa bojíte, sa skrýva pod povrchom a čaká na správnu chvíľu. Čaká na muža, ktorý dostane úžasný nápad ísť si uprostred noci zaplávať. Naposledy v živote! (Cinemart SK)

gogo77

3/10 ... vyborne spracovany trailer na adaptaciu kratkeho horroroveho pribehu ...avsak spracovanie na celeovecerny horror bolo uplne zbytocne.... rodina slavneho bejzbaloveho hraca ktory trpi tazkou chorobou sa prestahuje do noveho domu s nadhernym geotermalne vyhrievanym bazenom ... a samozrejme sa zacnu diat cudne veci ... ocinkovi sa v zazracnej vode mimoriadne polepsi ako keby bola voda zo zazracnej studnicky plniacej zelania ... no voda sa pyta svoju dan .... zaciatok naozaj velmi dobry postupne vsak dospejete namiesto horroru k socialnej drame a priserky z hlbiny su ako zo zle kreslenej rozpravocky ()

RustinParr

Film o posadnutom bazéne znie celkom zaujímavo, zároveň odpudivo no vyhýbal som sa tomu ako som len mohol. No nakoniec ma zlý duchovia z vody chytili a prinútili ma pozerať "Nočné Kúpanie". Za prvé, nechápem logiku američanov ktorí sa rozhodnú že o druhej ráno postavia z postele, oblečú sa do plaviek a šup sa čľapkať do studenej vody. Príbeh sleduje pre mňa nesympatickú rodinku, prekvapivo bielu, ktorá sa nasťahuje do nového domu. Celkom originálny začiatok, *žmurk*. Keď vám nápad posadnutého domu príde príliš omletý, posadnite bazén. Otec rodiny je vážne chorý no voda ho zázračne vylieči a stane sa veľmi motivovaným a drzým mužom. Rodinka sa rozhodne usporiadať oslavu pri bazéne pretože to je asi to najlepšie čo môžete urobiť keď vidíte niekoľko duchov ktorý si bez problémov plávajú s vami a bezdôvodne vás ťahajú za nohy do hĺbky. Podľa mňa vás utopiť nechcú, to určite nie. Otecko počas párty omylom utopí dieťa pretože ochutná trocha špinavšiu vodu ktorá práve vyšla z filtra. Rodinka panikári, strachuje a dozvedá sa o histórii bazéna. Zistia to že niekedy na mieste novo-kúpeného domu stal prameň s vlastným vedomím. Na konci sa to všetko odohrá celkom rýchlo, voda sa začne správať živo, bazén má hĺbku vyše 500 metrov a naši hlavní hrdinovia sa dokážu dotknúť dna bez nádychu. Film celkovo slúži ako stráta času s pár peknými momentmi no jedná sa o priemerný main-stream rodinný film. Kamera pekná, atmosféra občas zaveje k nám no rýchlo sa aj odveje a jednoducho sa tam toho nedeje príliš veľa takže upozorňujem že divák aj počas tej krátkej stopáže môže zaspať. HODNOTENIE: 4/10 ()

flyer.nick

Bazén postavený na starém indiánském pohřebišti, nebo na čem, to tu ještě nebylo. Jinak to je ale prostě 3:15 zemřeš v bazénu skřížené s Kruhem bez šmrncu, děsivá atmosféra se moc nebuduje, problémy se moc neřeší, příčiny se nijak nehledají a bubák znovu vyhrává. ()

jara12

Noční koupání, režijní debut od Bryce McGuira, je hororové drama o bývalém baseballovém hráči s roztroušenou sklerózou, který objevuje temné tajemství svého bazénu. Film kombinuje rodinné drama s nadpřirozeným prvkem, ale strádá nejasnou a neuspokojivou vysvětlivkou zla ve vodách bazénu. Pomalu se vyvíjející hrozby a digitální efekty narušují atmosféru, zatímco finální rozuzlení zůstává mdlé. Film nabízí pár působivých momentů, ale celkově zůstává ve vodách průměrnosti, nespolehlivě balancujíc mezi rodinným dramatem a hororem. ()

VojtaHradec

Tento film jsem dlouho očekával. Tento film má hodně jumscareu a pro milovníka hororů je to dostačující má to všechno co mi stačilo si film užít a to zajímaví příběh, zajímavé postavy, zajímavé prostředí filmu a napínavé scény dávám 5/5 ()

Hexx

Trapné, nudné, nefungující. Natočit horor tam, kde natočit prostě nejde, musí být zákonitě ve výsledku blamáž. Nedokoukáno. ()

lubosco

No tak toto som nedopozeral. Ono to nebolo že vyslovene zlé, myslel som že pôjde o nejaký bazénový endemit, ktorý vylieza z odtoku, alebo zo skimmeru, ale hlboko som sa mýlil. Ono to samotná voda mala nejaký halucinogénny vplyv na bazénuchtivých, lebo (takmer) každý kúpajúci trpel vidinami, prípadne ho ťahalo ku dnu. Načal ma Shrekovi podobný prelud asi v polke filmu a dorazila ma urevaná aziatka produkujúca čierne slzy, ktoré vlastne charakterizovali ono prekliatie vody v bazéne. Tá čierna voda sa už potom objavila kdekade a teda som usúdil, že to skončí odhalením nejakej priblblej kliatby. Škoda, lebo atmosféra bola budovaná slušne, no už aj názov oklamal. ()

Aceboris

Už samotný názov je dosť zavádzajúci, keďže veľa vecí sa deje aj počas dňa. Ani neviem čo som mal očakávať, vraždiaci bazén sám o sebe predstavuje dosť veľké riziko nudy. Mladá rodinka, ktorá nemá veľa peňazí hľadá niečo kde by sa usadili. Do rany im padne krásny dom s bazénom ako stvorený pre Raya otca rodiny, ktorý žiaľ musel ukončiť svoju úspešnú kariéru, pretože mi zistili degeneratívne ochorenie, ktoré sa zhoršuje každým dňom. A tu to začína, každý to má zrátané pokiaľ sa rozhodne si zaplávať len Reya nejak ignoruje a nechá ho na pokoji. Dokonca plávaním sa jeho zdravotný stav výrazne zlepší. Nebolo to najhoršie, ale od strašidelnosti to malo dosť ďaleko a nepohlo ani to, že to zlo z bazéna sa presúvalo do fontány, do pohára s vodou a iné špeciality. Za mňa slabučké na jedno pozretie. 4/10 ()

Dakota1978

Neotřelá základní dějová linka mohla být fajn, ale bohužel její zpracování, především pak scénář se nevydařil. Nebylo to ničím zajímavé, chytlavé a ani "aha efekt" se nedostavil. Rodinné drama nevěrohodné, herci se snažili, kamera příjemná, ale to nestačilo. Nevyužitý potenciál, slabší 3 *. Těšil jsem se a bohužel... ()