Nejúspěšnější německý snímek roku 1997 překvapí neotřelým využitím moderních filmových klišé, humorem a originální symbiózou hned několika žánrů. Hrdiny jsou dva muži, umírající na rakovinu, kteří se rozhodnou, že si "osladí" a "opepří" poslední dny, které jim zbývají, cestou k moři. Snímek, zřetelně inspirovaný tvorbou Quentina Tarantina, je navíc plný filmových odkazů. Navzdory četným přestřelkám a honičkám tu není ani kapka krve a ani jeden zavražděný, i když smrt obchází velice blízko. (oficiálny text distribútora)

Gilmak

Film, kde rčení carpe diem nabírá nového významu. Tak svižný, příjemný, krásný, vtipný a zároveň smutný film se jen tak nevidí, a je nemožné, že vznikl v Německu, kde nemají vůbec žádný smysl pro humor. Ale zde excelentní. Na konci bych jen změnil to, že bych tam dal originál. ()

Dalajlada

Naprosto dokonalý film o umírání. Kombinace cynismu a komedie je v tomto případě velice slušně podána. Pdychologický dopad tohoto filmu je hluboký. ()

AtemuLukas

Asi nejlepší černá komedie, kterou jsem kdy viděl. Dva úplně rozdílní muži se sejdou v nemocnici, kde se dozví jejich smrtelné choroby a nakonec se rozhodnou strávit zbytek času po svém. Film určitě nadchne každého milovníka černého humoru. Film kombinuje myšlenku výhledu na nevyhnutelnou tragédií s kontrastem dvou absolutně odlišných mužů, kteří vnímají svět každý úplně jinak. Díky tomu se vzájemně doplňuji a přebírají některé názory toho druhého. K tomu připočtěte mafiány, kteří jsou jim v patách a máte zábavu zajištěnou. Za mě masterpiece. Dávám 10/10 ()