Sliediči

• Česko Strážci (viac)

Mina (Dakota Fanning), 28-ročná umelkyňa, uviazne v rozľahlom, nedotknutom lese v západnom Írsku. Keď nájde úkryt, nevedomky sa dostane do pasce po boku troch cudzincov, ktorých každú noc prenasledujú tajomné tvory. (Continental Film)

Kebabkony

Nápad fajn, ale samotné provedení pokulhávalo hlavně na konci. Atmosféra za mě nulová. Snad jenom při úvodní sekvenci máte lehce strach, protože nevíte, co tu danou osobu nahání a proč. Pak je to jenom běhání sem a tam a finální rozuzlení, co jsou to strážci mi nepřišlo tak zajímavý. Za papucha 6/10 ()

kacir

Keď bola Dakota malé dievčatko bola zlatá, čím je však staršia tým je ohavnejšia..a toto bol ockom zaplatený slabučký horor pre školáčky.. ()

ainadalkaz

Knižnú predlohu som nečítal, takže som neočakával, že sa zo pseudo-hororu vykľuje fantasy somarina - a to mi pokazilo celý dojem o filme. S ohľadom na prostredie som taktiež očakával oveľa lepšiu a hustejšiu atmosféru. Táto predloha by určite fungovala viac ako 8-dielny miniseriál, ale našťastie existuje From, ktorý robí všetko o čo sa snažili tu asi tak stokrát lepšie. ()

rodier

Kdyby to skoncilo tim autobusem, tak je to 5/5. Ale takhle je slusnej horror s mrdka koncem kterej nedava ani za mak smysl 2/5.  Verbale 4/5 ? kurva zacinas meknout. ()

xxmurphyxx

Vcelku fajn mystery jednohubka zabŕdajúca do hororu, ako cigán prstom do kravského lajna. Gore je tu úplne minimálny, nejaké to bububu sa tu nájde, lore je vcelku fajn, aj keď nič, čo by už pred tým niekto nevymyslel a v podstate film ako taký má niečo do seba, dokáže udržať pozornosť, ale v záplave dnešných generických sračiek to ani nie je tak ťažké. Trošku zamrzí, že sa viac nepritvrdilo a osobne aj dosť ľahko odhaliteľný zvrat ohľadne jednej z postáv. S tým sa mohli fakt viac pohrať. Od určitého bodu bolo jasné, ako sa zvyšok filmu bude uberať. ()

J.Mayen odpad!

Chtel jsem dat aspon jednu hvezdu za docela pekne lesni, irske prostredi, pokud se teda film opravdu tocil v Irsku,ale opravdu mam chut tyhle sracce srazit hodnoceni co nejvic to pujde. Jak uz je tu zmineno, nesympaticke postavy, dej temer celou stopaz ve tme, komicke figurky graficky velmi spatne zvladnute a do toho dialogy jak z psychyatricke lececbny. Tohle je totalni fail. ()

blondboss

Podľa môjho názoru je toto dosť podpriemerný horor, ktorý sa síce opiera o temnú atmosféru vybudovanú v štýle Shyamalana, ale dejovo je to dosť nevýrazné a prázdne. Ten príbeh o elfoch v konečnom dôsledku zabíja celý film a nezachráni to ani sympatická Dakota Fanning. Azda som očakával podľa trailerov aj viac a preto mierne sklamanie, ale celkovo takýto koncept nemá veľmi šancu zaujať väčšinového diváka. 45 % ()

Derseus

Velké překvapení, moc jsem od toho nečekal... Atmosféra hustá,  že by se dala krájet (narozdíl od aktuálně vycházejících hororů). Fantasy prvky potěší každého geeka a tajuplnost jako třešnička na dortu. Mít to známější obsazení, tak by to mělo i úspěch, takhle mě oslovila jen Dakota Fanning. ()

Drizzt

Průměrný, ale celkem koukatelný horor. Američanka Mina, které před patnácti lety tragicky zemřela matka, jede na výlet do Irska, kde zabloudí v tajemném lese, kde se ztrácí ztracené duše. V tom lese narazí na skupinku lidí, kteří jsou zde uvězněni v nějaké budově a které každou noc chodí pozorovat Strážci, což je rasa jakýchsi vílích lidí (fey people). Objeví, že budovu postavil jakýsi profesor, který ty vílí tvory zkoumal, a objeví historii dávné války mezi těmi tvory a lidmi. Nakonec se jim podaří utéct, avšak jednoho z těch tvorů propašují s sebou ven do světa lidí. Atmosféru to mělo celkem dobrou, ale dost mi začíná vadit to současné používání barevných filtrů - v tomto případě tmavě modrého a oranžového, stejný problém s barvami měl Longlegs. Pak to produkuje nepřirozené barvy a mně to celkem vadí. ()

HellFireFery

Ishama Shyamalan svého otce nezapře a natáčí filmy v podobném stylu jako její otec. Její prvotina není vůbec špatná, ale dalo se z ní vytěžit mnohem více. Nápad jako takový je zajímavý, ale bohužel vše zůstalo pouze na půli cesty. Dakota hraje jako vždycky skvěle, ale bohužel tu nemá příliš prostoru na to, aby předvedla, co skutečně dokáže. Jako první film této mladičké režisérky je to fajn. S ohlédnutím ke konkurenci je to však jen obyčejný průměr. ()

TesterX

Je mi až upřímně líto, jak tohle dopadlo a to jsem neměl velká očekávání. Filmek totiž zásadně navnadil svojí první čtvrtinou a vysloveně vábil na řemeslný a atmosféricky hutný počin související i s prvními zjeveními husinu nahánějícími strážci. Bohužel v čase se více věnuje imbecilním lidským postavám a postupně upadající horrorovou atmosféru střídá spíše fantasy pohádka na samotném konci řízlá thrillerem (byť twist byl zajímavý). Strážců je pak ve výsledku míň, než by si zasloužili a ještě se změní z hrůzostrašných zjevení na digitální rychle pobíhající příšerky. Shyamalanka to v sobě má, několik scén je zajímavě natočených a atmosféru vygenerovat dokáže hutnou, ale jako celý balík je to neukočírovaný a nesoustředěný. ()

Draconian

Viděno v kině...v prázdném sále. Nutno hne dříci, že dcerka slovutného Šamaljana (Šestý smysl, Vyvolený..) se potatila. Mysteriozní thriller/horor s hromadou tajemna a lidmi, co jsou v neočekávané situaci. Úvod je značně hororový a vlastně víc, než jsem čekal. Pak snímek představí hlavní hrdinku, která má trauma z dětství (jak jinak) a jde se na věc. Úvod je vážně rychlý a mladá Mina jede napříč Irskými lesy. A pokazí se jí auto. Chová se jak, kdyby byla poprvé v lese, ale pomůže ji divná žena, která ji zavede do bunkru s ohromným sklem, jež je vlastně zrcadlem. Už od počátku víte, že něco je v lese. Dle divné ženy, se to chodí dívat k bunkru a ona spolu s dalšími dvěma lidmi se musí ukazovat před zrcadlem...protože na jeho druhé straně se oni dívají...The Watchers (překlad strážci mi nesedí. Nikdo nic nestráží). Mina a ostatní lidé v bunkru jsou v lese uvěznění a je otázkou...jak se dostat pryč a kdou jsou ti "The Watchers". No nechybí několik nelogičností nebo spíš skutečnost, že film to zpočátku vezme trochu fofrem, ale je to vlastěn ku prospěchu věci. Film má spád, pořád se děj posouvá a především parádně pracuje s atmoškou! Ta je dokonalá. Stejně jako zvuky a hudba je také solidní. Příběh dává smysl a je zajímavý. Tvůrci si pohráli s pověstmi a mytologií Irska. Doménou filmu je nápaditá kamera a krom atmosféry, také hororové scény. Některé "obrazy" jsou vážně "creepy", jak se anglicky říká. Film mi prostě padl do vkusu a užil jsem si ho. Není to dokonalé, ale krásně dobrodružně hororové. Mladá Šajmaljanka má talent. 80% ()

Accuphose

Začne to, a řeknete si, bože ten film je vata... sejde z cesty hledat pomoc, přijde do cizího prostředí a na nic se nezeptá, vlastně je to takovej ten typ člověka, co nebude souhlasit s ničím, protože life sucks. No a ono fakt life sucks... protože maminka se má poslouchat. Takže k dramaturgii. S dementama fakt nechcete bejt v jedný chajdě, koncept sice zajímavej, avšak film plnej nesmyslů. Ve finále je to o ničem, obrazně i doslova, a rychle na to zapomenete. Jedna hvězda za originalitu a za hezký titulky. ()

veverysiak

Vyzeralo to, že chlapi to ustoja a vykrešú zo sľubného začiatku a rozbehu celkom milý hororík, lenže sa museli poukazovať, že aj alternatívu zvládnu, a to im mierne dokaličilo hnáty, byť originálny ešte neznamená uznanie a pochopenie, poblednutých filmárikov to ale určite nadchne, takže 35%. ()

Holly_Molly odpad!

Když se do kin může dostat tohle, tak se nelze divit, že na dva dobrý filmy vyjde deset takovejch sraček. Nezáživná zápletka, všechny postavy tupý, nezajímavý a jako bonus se konstantně všechny tváří jak dyliny na facku. O tom, že z těch sta minut stopáže je víc jak půlka nudnej filler plnej flashbacků a úmornýho tlachání postav, který jsou sami o sobě nezajímavý a jsou divákovi celou dobu u prdele, ani nemluvě...Cringe finální proslov u kterýho viditelně trpěl i hlavní "záporák" je už jen takovej bonus.. ()