Sliediči

• Česko Strážci (viac)

Mina (Dakota Fanning), 28-ročná umelkyňa, uviazne v rozľahlom, nedotknutom lese v západnom Írsku. Keď nájde úkryt, nevedomky sa dostane do pasce po boku troch cudzincov, ktorých každú noc prenasledujú tajomné tvory. (Continental Film)

Miroslav.Zac

Při sledování filmu jsem si pořád říkal, že buď Ishana vážně podědila talent po otci, nebo se tatík angažoval v jejím filmu víc, než je zdrávo. Nicméně jakkoliv byla zhruba první více než polovina filmu zajímavá a napínavá (tak jako svého času Vesnice), ta druhá celou snahu zabil a udělal z ní naprosto průměrný film o ničem (tak jako svého času Vesnice). Budu doufat, že holčina půjde svojí cestou a vykašle se na knížecí rady svého otce, jehož do upadající kariéru už nic nezachrání. ()

BarbarellaHa odpad!

🤣🤣🤣Cože? Začalo to jako druhá role toho týpka s dlouhejma bílejma vlasama z Pachu krve, co měl luk a šípy, pak to byla divná paní a pak hodně zkryplenej Jeepers Creepers, ale ani v Pachu krve ani v Jepeers Creepers nikoho nenapadlo jít na ty vražedný xichty dobrým slovem, to až Dakota jim řekla :"Jsi jenom malý šeredný strašidýlko, co zabíjí lidi, určitě je vás víc, neboj se, zrůdičko!" a hle.....kletba prolomena, zrůdička odlétá vstříc svému osudu, je to zázrak jak sviň! toliko ke vznešenému oři........a týhle totální hovadině! Kdo se na to bude dobrovolně koukat, je uplnej smradlavej pukavec! P.S.: Kdo je fakt ichtylní pukavec a i přes četná varování si to pustí, prosím, zaměřte se, jak tak pitomá bába pádluje😭😭😭to přece nikdo normální do filmu nemůže dát!!!!!!!!!!!!!!!! No strašný prostě! Promiň Dakoto, ale na todle fakt nemám nervy💩💩💩 ()

Little_Sawy

Tak toto celkom fungovalo. Slušná psycho jazda, ktorá sa obšmieta okolo party 4 ľudí a jedného a Darwina. Cele to so strážcami, pravidlami a nechodením von za tmy, bolo celkom brrr a vo mne vyvolávalo akúsi zvedavosť kto to poruší ako prvý a čo sa nastane. Strážci boli z mytológického skúmania celkom zaujímavý, tvorcovia ktorí sa snažili prispôsobiť človeku. Koniec a útek z lesa bol zaujímavý, nastala tam potom tá etapa 'wtf'. Ale áno, páčilo sa mi to. ()

flyer.nick

Učeň překonal mistra. Sice Ishaně stát táta celou dobu za prdelí a kecal jí do toho, aby taky ne, když to platil, ale výsledek je mnohem lepší, než poslední Shyamalanovy filmy. Příjemná kombinace mystiky, tajemna i děsu. Škoda toho šroubovaného rodinného dramatu a hlavně konce, kde v momentě, kdy to mělo skončit čeká na diváka ještě půl hodiny zvratů a vysvětlovaček. Ale i ty jsou proti třeba proti takovému Peelemu udělané o dost stravitelněji. ()

Frenk

Já ti nevím. Začalo to podobně, jako asi 120 filmů co řeší téma - teď jsi v lese, ale nejde se z něho dostat. Jsi v lese, ale kamkoliv jdeš, se nacházejí divné potvory, co tě chtějí zabít. Takže je to vlastně film, co mohli pojmenovat Ženy v kruhu, nebo Muži v beznaději. Letos ale dostala série málokdy inovativních přiběhů nový kabát. Kabát v podobě vysokých elfů, co se před dávným časem pářili s lidmi. Přežít se to dá, ale nemůžu se zbavit pocitu, jako by mě celou dobu tahali za nos. Nakonec, kdy se konečně začne něco dít(do té doby jsem se nudil),mi spadne na hlavu tolik blbostí, co jsou tak přitažené za vlasy, že mi to přišlo až vtipné. Dodal bych jestě, že děsivé ani nikterak atmosférické mi to nepřišlo a nejnapínavější scéna přišla v moment, kdy se nestalo nic. *smajlík mračoun - též zvaný Fairy se skoliózou, nápadně posedlý lidskou nedokonalostí* ()

Truevole

Potemněle natočený, film plný nesmyslů, kde už od půlky se dal předpokládat, kdo je kdo a jak to dopadne. Na můj vkus málo krve a moc happyend na horrror ()

jirikzaboj

Pasáže v lese mi navodily atmosféru, že bych se okamžitě kouknul na The Village. Jablko nepadá daleko od stromu a mám takové podezření, že se Manoj přece jen trochu zapojil. Nápad je nejspíš tedy podle předlohy, o které jsem nikdy neslyšel a asi vím i proč. Nestojí totiž za řec a závěrečné vyústění a jakákoliv snaha o twist film potopila hluboko do lesa, odkud přišel a to ze startu vypadalo opravdu nadějně. Ona doslovnost někdy zkazí celý zážitek a The Watchers jsou toho příkladem. Přesto ať to Ishana zkouší dál, rozhodně to v sobě má a jsem zvědavý na další budoucí projekty. Na debut to nebylo moc zlý, jen trochu. ()

proud.loser7

Kakat v lese, jako zábavu mít jen obdobu ruze pre nevestu, spát s roznutyma světlama a jíst vrány zní děsive (a já bych se po týdnu asi zastřelila) ale i tak jsou watchers nudná a hlavně dost předvídatelná podívaná ()

JohnDark

The Watchers, Horor, USA, Írsko 2024, R: Ishana Night Shyamalan, H: Dakota Fanning, Georgina Campbell, Olwen Fouéré, Oliver Finnegan, Alistair Brammer, John Lynch, Siobhan Hewlett, Hannah Dargan, Emily Dargan, 60% ()

Pblashshs

Přesně ten typ filmu, po kterých pasu jak zoomer po dopaminu. Prostinká zápletka, jak vystřižená z blbě napsané creepypasty, ovšem nádherně mysteriózní, s příjemným vizuálem i zvukovou kulisou. Víly jsou parádní a  jejich předení připomíná něco mezi predátorem a čápem co loví chrchla z paty. Zdá se, že dcera se naštěstí nevydává v otcových šlépějích pseudo intelektuálních, wannabe deep *hororů* , jde cestou vlastní a nepopiratelně má do budoucna potenciál. Na těch 5 hvězd to sice možná není, ale chtělo se mi trochu vyvážit hodnocení, které upřímně řečeno pobírám asi jako moderní umění. (Ale pokud jsou zde běžná relativně vysoká hodnocení u zhovadilostí typu Witcher, nelze se na jejich výpovědní hodnotu spoléhat) ()

Dalajlada

Keltská mytologie je bomba a tento film nezklamal. Závěr byl možná trošku přepísklej, ale to se dá filmu odpustit, protože se nám snažil něco opravdu sdělit. Na Dakotu Fanning je jako vždy radost pohledět. ()

Artogon

Dajme-tomu... Od priezviska Shyamalan som očakával nezaujímavú, psychologickú sračku so strašne filozofickou pointou. A musím bohužiaľ povedať, že čiastočne som ju aj dostal. Zďaleka to ale nie je také utrpenie, ako fotrove pokusy o film. Natočené je to dobre, ale zbytočne roztiahnuto. Extrémna nuda to ale nie je. V krátkosti: Je to priemerný film natočený v dobrej kvalite. ()

ilegal1983

Aky otec taka Katka pre tentokrat.Cisty priemer teda z krasnych elfov urobit taketo ohavne stvorenia z toho by sa snad pan Tolkien i v hrobe obracal.Po pravde cakal som viac tu totiz plati cim menej vieme tym lepsie.Vyvrazdovanie necakajte a lakacky skoro minimalne.Atmosfera ako jedina drzi tento snimok spolocne s Dakotou. ()

Asgard

Téma nepotismu je ve filmové branži určitě na místě, například mladej Smith by neměl na plátně co dělat, nebejt Willa, ale v případě mladý Šajamalanový tleskám a jsem rád, že jde v tátově stopách. Jsem zvědavý na její další kousky, protože tenhle biják jsem si užil od začátku do konce. ()

Dakota1978

Krásně atmosféricky a chvílemi děsivě servírovaný příběh irské mytologie, která je tam silně zakořeněna. Osobní cesta hlavní hrdinky bezchybně zapadala do příběhu, Dakota Fanning (jsem její fanoušek) byla skvělá, je to přesně ten typ toho hereckého minimalismu, který je vzácný. Mělo to děj (dobrý scénář), kvalitní casting, skvělou kameru (lesní scény byly wow) a nutno zmínit krásnou hudbu. Moc jsem si to užil a celou dobu ani nedýchal... :) ()

Blutwurst

Tři dávám za nápad... mám rád lesy a potvory co v nich žijí, čím divočejší lokace tím lépe. Proto mě nedojímá, že tento příběh zasadili zrovna do totálně bezlesé země, jako je Irsko! Přirozené lesy, které by značily nějakou historickou kontinuitu, tam nejsou vůbec a největší les v celé zemi (Mullaghmeen Forest) je smrková monokultura cca 2x2km plochy. Stejně tak les ve filmu je smrkáč, nepřirozený pro Irsko a tudíž především uměle založená plantáž na dřevo, kde denně makají lesáci. To asi většinu lidí nenapadne, a vím, je to movie... ale sakra přece jen malilinko smysluplnosti bych prosil! Jo a líbí se mi ten Fallout hub co si vytvořil profesor za pomoci stovek muklů, které nikdo nepostrádal a nikoho z irské policajtovny nenapadlo trekovat jejich mobil... whatvever. OK snižuju na dvě. ()

Hexx

Vůbec ne špatný nápad a zpracování také nebylo od věci, ale prostě jsem se i tak nudil. Ano, NUDNÉ, to je ten největší nepřítel tohoto snímku. Takové nevyzrálé, nebo bych to přirovnal jako když loupete vajíčko a naťuknete ho jen z jedné strany a z té druhé to už jde samozřejmě ztěžka. ()

IadyCaroline

Jablko nepadlo daleko od stromu... režijní debut dcery mého oblíbeného režiséra byl pecka... stručně: pos*aná strachy, atmosféra by se dala krájet, spousty zajímavých nápadů (po shlédnutí pochopíte), mysteriózní, napínavé, dobře natočené. A herci mi tam sedli. A dám čtyři hvězdy, protože konečně nový film od nováčka bez elgébété témat a jim podobných. ()