Píše sa rok 1976. Norma Lewisová (Cameron Diazová) učí na súkromnej strednej škole a jej manžel Arthur (James Marsden) pracuje v NASA ako technik. Bežný manželský pár žije pokojným životom na predmestí Richmondu so svojím malým synom Walterom (Sam Oz Stone), až kým sa pri ich dverách neobjaví tajomný muž so silne znetvoreným tvárou (Frank Langella) a ponúkne im niečo, čo im môže navždy zmeniť život - tajomnú škatuľku. Dostanú 24 hodín na rozhodnutie, či darček prijmú. Norma a Arthur čelia zásadným morálnym dilemám. Čoskoro zistia, že tragickým následkom svojich sebeckých rozhodnutí nebudú môcť nijak zabrániť ani ich ovplyvniť, a týkajú sa oveľa zásadnejších vecí než len ich vlastného šťastia a osudu. Spôsobia smrť nevinného človeka... (TV JOJ)

Skleni

Otázka skazenosti ľudstva rovnako ako sociálne otázky života a smrti, je krásna téma. Akurát, že nie v tak sci-fi filme ako je tento. Mne to prišlo tak narýchlo ukončené a stred filmu mi zase prišiel ako velmi hluché miesto. dal by som o hviezdu menej, ale záver sa mi páčil. Tá krása "spásy" ľudstva cez ich samotné neduchy. no to je paráda. 38% ()

darkreider

Button, Button. Zaloziť film na krátkej poviedke asi nebude to pravé. Zmysel majú až posledné minúty a aj tam je to kostrbaté a kde kto sa bude cítiť podvedený, že mu nikto ani na konci nepovedal celú pravdu. Morálna dilema Ok, film bez atmosféry a záverečný pocit "Tak už to konečne sprav, nebaví ma čakanie." už Ok nie je. Keby sa od 20tej minúty nezačalo zachádzať do podivných(a pofiderných) sci-fi kľučiek, dalo by sa to zniesť. Díki za Langellu, pretože zbytok hercov veľmi zaostával(Áno, Cameron, hlavne ty.). Nie, nie som spokojný. PS: Kto by za týchto okolností nezmačkol? ()

foundation

Richard Kelly musi byt bezpochyby zaujimavy clovek. Donnie Darko patri do TOP mojich flmov. Southland Tales je podla vseobecneho hodnotenia moje guilty pleasure. A Box? Tak to sa zatial neviem rozhodnut. Pointa celeho pribehu mi bola jasna resp myslel som si ze to bude nejak tak este pred polovicou filmu ale koniec ma aj tak prekvapil. Som ten typ ktory dokaze odpustit aj slabsi film ak ho potom nasledne vytiahne vyssie jeho zaver. Teraz nieco k tym depresiam o ktorych sa tu pise. Nevidim vobec nic depresivne na prvej polovici filmu, je to tradicny milion krat ohrany rozbeh do skutocneho deja. Ak to zacne byt depresivne tak mozno v poslednych 30-40 minutach ktore su zaroven aj najlepsimi v celem filme. V scenari sa mi zdalo celkovo az prilis vela zbytocnosti ktorymi obavam sa Kelly nechcel nic povedat iba sa snazil aby to bolo pre oko divaka mysterioznejsie. A nakoniec herecke vykony. Okrem Franka Langellu ktory to zahral s chladnou hlavou to bolo celkom chabe. Najslabsia jednoznacne Cameron Diaz. Napriek vsetkemu tomuto film funguje na prekvapenie dobre ale nejedna sa o ziadny excelentny zazitok. Ako hovorim ta posledna polhodina to vytiahla inak som sa pri tom aj celkom nudil. Zatial to nechavam na hodnoteni niekde trochu nad priemerom co pre mna znamena ze Kelly ma tentoraz jednoznacne sklamal aj ked ma ten film urcite vacsiu hodnotu ako 80 percent tych priemernych hovadiniek ktore sa denodenne objavuju. Skoda preskoda ze film nie je od zaciatku taky ako na konci. To by sme mali na svete mozno druheho Donnieho. Napriek tomu budem nadalej Kellyho robotu sledovat a napato ocakavat jeho dalsie vecicky. Takze zatial je to niekde na 60-70 percentach ale urcite tomu dam este jednu sancu. ()

n3uro

"There is something wrong on this movie..." bylo to první, co jsem si uvědomil krátce po začátku. Ale myslel jsem to v tom pozitivním smyslu. Nemyslím si že je špatný tak jak ho tu většina popisuje, troufám si tvrdit že by rozhodně neměl patřit do průměru a už vůbec do toho šedého. Ale na druhou stránku je to film, kterej asi né každý spolkne a proto má (a myslím že i bude mít) takové rozporuplné hodnocení tady na csfd. Toto je velmi zvláštní kousek, který se vidí jednou za čas. Každopádně, mě se líbil. p.s.: Hodilo by se doplnit do žánru: Mysteriózní ()

Mr.FreeZer

Divím se až tak nízkému hodnocení. Tento film má nápad a určitě v první půlce nenudí a připoutává k obrazovce. Druhá půlka je je trochu roztahaná, ale vcelku tento snímek působí jako obstojné sci-fi. ()

Harts

zajímavý námět, ale jaksi nedotažený, plno nevysvětlitelných věcí, absurdních momentů, jen tak na okraj, v poslednich scénách jsem si uvědomil, kdyby měla střílet žena na muže, udělala by to hned kvůli dítěti. ()

FFs

Neskutečná ubohost - neshledávám na tomto snímku nic originálního, nápaditého či překvapivého, stupidní dialogy podtrhují vskutku ubohé herecké výkony ... Cameron přehrává a kromě toho se 3/4 filmu tváří, jako kdyby měla týden zácpu... Opravdu velké zklámání :-( ()

KOOHA

Další kokotina od tohodle loosera. Nic pořádně nenatočil a ten Donnie Darko byl úlet jako prase. Vůbec nechápu jak to může mít tak vysoký rating. Dvě hvězdy dávám jen za vizuálni stylizaci celýho filmu, páč se mi to líbílo. Jinak příběh úplně dementní s zcela logickým koncem, ani nijak jinak to dopadnout nemohlo. Lidi jsou nenapravitelní. ()

Alexandre

The Box jsem očekával s nadšením po shlédnutí traileru asi 2 měsíce dopředu a musím říct, že to, co jsem od filmu čekal, to jsem i dostal. Takže milé překvapení, které jsem si v kině vychutnal. Záčatek je úsekem, kdy se diváku nabízí několik možností co kdo udělá a co se stane a divák přemýšlí, která je ta správná. S postupem času atmosféra houstne a na konci vyvrcholí jak nervy, tak i emoce, takže tohle jsem doslova prožíval s hlavními postavami. Chytrá myšlenka, nenudící scénář a úžasná Cameron... ()

Primavera

Morálna dilema vo filme sa u mňa minula účinkom, považujem ju za hlúposť. Ženy ako nespokojné bytosti, ktoré kvôli peniazom sú schopné obetovať životy neznámych ľudí? A slabošskí muži len nemo prihliadajúci na to, ako ženy rozhodujú absolútne neeticky, zištne a amorálne a tým pádom rozhodujú aj o nich? A všetci sú experiment... pretože ľudstvo nestojí za to, aby prežilo a nepotrebuje k tomu ani hamletovský box o bytí a nebytí, ani mraziaci box ako terminal station. Proste Mars. :-) Jediný klad filmu - perfektné sedemdesiate roky, staré dobré filmárske postupy, takto filmovať v súčasnej dobe považujem za kumšt. ()

Gabretta

První půlka filmu byla výborná - napínavá, tajemná, člověk čekal s nedočkavostí na každou další scénu... Ovšem čeho se dočkal? Druhé půlky filmu, která byla nejdřív také tajemná, ale pak překombinovaná a celé se to začalo kamsi hroutit. Člověk si přál, aby už žádná další scéna nepřišla! Přicházely ale další a další...další a další. Výsledné 3* jsou hodně na hraně a pokud přijde další scéna, už nebudou ani 3... ()

Ewík

Konec sice všemu dal smysl a velmi se mi líbil. Ale jinak to byla trochu moc velká fantasmagorie, trochu přehnané až jsem se v tom ztrácela. I když otázku viny po zabití rozvinul velmi působivě. ()

Yojimbo

Kdyby snímek zůstal spíše u psychologického thrilleru se špetkou mysteriózna, zasloužil by si mnohem vyšší hodnocení. The Box má především v první půli skvělou atmosféru, retro výprava má šmrnc a hudba perfektně podkresluje děj, co ho však sráží na kolena, je zbytečná sci-fi vata, která akorát ruší a v druhé půli je nechtěně úsměvná. ()

ex.it

Velmi dobrý námět, úžasný závěr, ale prostředek tak neuvěřitelně nudný, že jsem v jednu chvíli měla tendenci film vypnout. Ovšem po přečkání je to bomba. Asi se můj názor dost liší od ostatních, kteří tvrdí, že celý děj super, ale konec hrůza... ale mě se na tom prostředku nelíbilo nedostatek informací a hrozně táhlý děj. ()

cerbygerby

Zajímavý námět...celkem slušné obazení ...co uděláte když u vašich dveří někdo zazvoní..bude mít jen půlku tváře(pěkně udělané) a nabídne vám 1milion dolaru když zmáčkete tlačítko..samozřejmě to má haček, o kterém je potřeba se poradit a pak se rozhodnout...pro mě 4 hvězdy ()

Ondr@932

The box má úžasnou atmosféru na zajímavý film kupodivu i skvělý digitální retro look a znepokojivý děj.Film má sice nízké hodnocení, ale mě natolik zaujal, že od mně dostává 7/10. ()

parabellum

Box určitě není špatný film a přichází jako jeden z mála dnešních filmů se zajímavým filmovým námětem, kterých dnes je jako šafránu. Nadruhou stranu má spoustu hluchých míst a kračí stopáž filmu by mu mnohem lépe slušela. Jednu dávám za vynikající námět, druhou za překvapující a gradující závěr a třetí za příjemné herecké obsazení. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

12.03.2012

Richard Kelly (foto) je tak trochu „one hit wonder“. Navíc Donnie Darko vlastně ani nebyl hit, jen postupem času získal kultovní status. Každým dalším filmem Kelly nahrává svým odpůrcům, kteří tvrdí,… (viac)

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)