Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

liquido26

Od hororu s tak kultovním statusem je Věc a od tak kultovního režiséra jako je Carpenter, který je ještě navíc v TOP 200 bych čekal asi víc než jen to, že se jednou leknu. Pro mě to bylo jen obyčejné, i když dobře natočené, sci-fi točící se okolo nechutného monstra z "outer space", které jednoho po druhém liquiduje paranoidní polárníky v Antarktidě. Netvrdím, že jsem se nudil, to v žádném případě, ale na druhou stranu mě to ani v žádném případě nezaujalo a nezanechalo to ve mě nějaký hlubší dojem. U dalšího Carpenterova dílka Vládce temnot jsem měl podobný problém. Zaujal mě snad jedině sympaťák Kurt Russell s vizáží Rumcajse. ()

Torision

Solidní biják s parádní gradující a výborně mysteriózní atmoškou. Libí se mi, jak je to celý minimalisticky natočený a postupně čím dál víc dává divákovi možnost nasávat takovou tu sklíčenost čím dál víc. Herci byli skvělí, to nemám námitky. Jedinou kaňkou toho všeho byl pro mě úplnej konec, kterej mohl bejt víc prošpikovanej do detailu. ()

El Pistolero

Těch opravdu kvalitních hororových filmů je jako šafránu, a proto se jejich cena musí vyvažovat zlatem. „Věc“ je rozhodně jedním z nejpůsobivějších zástupců tohoto žánru. Jediné, co bych Carpenterovi trochu vytýkal, je, že s „bestiemi“ nevyrukoval o něco později. Udržovat tu hutnou atmosféru co nejdýl jen na základě hereckých výkonů a tajemných náznaků by filmu prospělo. ()

ConanVJ

Pro mě jeden z nejlepších sci-fi hororů vůbec. Tíživá atmosféra a nedůvěřivost členů základny je hlavním tahounem tohoto filmu. V 80. letech měl filmek i úžasné efekty. Pro mě klasika která si zaslouží právem 100%. ()

Hem.m

Zatím můj první oblíbený horor.. Ta atmosféra je prostě super s tou hudbou u ní mě ten film děsil ještě pár dní, na tohle nemá ani predátor ani osvícení ani jiné horory co jsem zatím viděl . A celkem by mě zajímalo jak udělali tu hudbu (jak na ni přišli). Kurt Russell tady jen září, což jsem zatím v jiném filmu s ním neviděl.. ()

curunir

,,UVIDÍME, ČO SA STANE." __ Aj keď je tu priehrštie komentárov a možno, že ten môj ani nik čítať nebude, nedá mi i tak aspoň niečo (keď už len tak pre seba) nenapísať. Ja som vám včera videl Vec(ičku). Horor, ktorý je myslím právom možno uznačiť za jeden z najlepších. Najviac za to môžu dva faktory - atmosféra a hudba. Rozoberiem ich iba minimálne. Nemôžem povedať, že by som sa pri sledovaní bál, skôr som bol až hypnoticky zvedavý, čo bude ďalej. Skôr sa vo mne fantázia prebudila až v noci, keď som išiel spať a vtedy to prišlo... Ennio Morricone teda poriadne vála , skvelo ukazuje, že parádnu muziku nevie skladať iba k westernom a podobným žánrom a jeho hudba tu pasuje ako (s prepáčením) riťka na šerbel. Na nepochopenie sa potom javí práve jeho nominácia na Zlatú malinu za najhoršiu hudbu (zrejme vzhľadom k jej minimalistickému pojatiu). Carpenterova klasika nie je úplne bez chýb. Občas je vidieť jej lacnosť v tom , že veľa ,,vecí " je nám nedopovedaných (ale možno je to tak dobre) k čomu sa pridružuje aj príliš usekávací strih, občasná nelogickosť a v závere sa zdá byť slabšie zvládnutou. Sú však tieto výčitky až nakoľko veľké, keď film je v mnohých smeroch novátorsky podaný, bravúrne nepokojný a chytí vás hneď od úvodu? ()

PauloZ

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, který nakopává prdel dnešním hororovým sračkám. Velice hustá a naditá atmosféra, která by se dala rozdávat, je po celou dobu filmu. Je to dáno i prostředím, které je využito na výbornou. Už ten husky na začátku je super, jak cítíte, že ten pes něco ví. Nabušený soundtrack. Masky a ty příšerky na velmi dobré urovni a i dnes v roce 2010 je to moc dobré, řekl bych že až moc dobré na tu dobu. Režie i scénář no comment, tento pán věděl co dělá:). Jinak Russelův nejlepší film, zároveň s Tango a Cash. ()

jarkolar

Poprvé jsem to viděl v době, kdy jsem ještě horory nevyhledával, ale hned po závěrečných titulkách jsem neváhal ani minutu a rovnou to šel prásknout do svojí topky, a to hodně vysoko. Těžko se mi popisuje, co všechno mě zaujalo... Byla to hudba ze který mě mrazilo v zádech už při úvodní scéně, herci co byli zatraceně přesvědčiví, prostředí na ledu, který je samo o sobě krutý a nepředvídatelný a pak taky ona existence, co se vloudila do expedice. Stupňování napětí, nejistota a taky to zakončení prostě nemá chybu. ()

Astaroth12

BRAVÚRNE!!!!!!!!!!! Nijak inač som nemohol začať tento komentár. Vec by som prirovnal k chameleónovi, on mení farby podla okolitého prostredia, a aj vec Vec , len je obdarená dokonalejším maskovaním. Podivný parazitný vír je schopný na seba brat podobu svojich hostiteľov. Keď si predstavím. že by som bol v pustine a začalo by tam riadiť monštrum tak dokonalé, že si vie zobrať podobu zvieratá aj človeka a tím pádom nemôžem veriť ani najlepšiemu priateľovi, lebo nemám istotu, že to monštrum nie je on a musím urobiť všetko preto aby sa tá vec nedostala do obývanej oblasti, lebo to by bol koniec s našim svetom. Ja nemám žiadne výhrady ani čo sa týka scenára a ani vynikajúcej réžie. A je tam skvelý K.Russell, ktorému táto rola bola ušitá na mieru.. Tento film je nadčasový, lebo tak parádne triky na tu dobu sú úchvatne. A tie mutácie boli dokonalé i tá mrazivá atmosféra, ktorá sa ťahala po celú dobu filmu, až som niekedy ani nedýchal. ()

Kryton

Jeden z mých TOP hororů. Zas ten Carpenter na mě udělal BUBUBU a ja mu to sežral jako napaden mimozemštanem. Atmosféra by se dala krájet, hororové scény děsí i dnes v eře PC a Kurt Russel je prostě vetší borec v nakopavání mimozemštanu než o pár let Arnie. Zážitek umocní noc, puvodní nedabovaná verze v super kvalitě a hlavně mějte vždy u sebe nejáky plamenomet! ()

Andersis

Atmosféra je vygradovaná do posledního puntiku. Efekty jsou víc než dokonalé a to protože je to poctivá ruční prace. Nejlepší horror všech dob. Když sem měl 5 let tak sem se u toho posral a to doslova. ()

spaceboyCZ

Po neprekonatelnem Halloweenu, o chlup slabsi Mlze, predvedl Carpenter v The Thing dalsi koncert napeti a ze zanru horroru vyzdimal to nejlepsi... ()

Krt.Ek

Konečně po delší době pořádný horor. Výborný Russel v hlavní roli, skvělý Morriconeho hudební podklad, ale hlavně dokonalé navozená atmosféra, ve které absolutně netušíme komu můžeme věřit, dělají z této "Carpenterovky" opravdu výtečný film. Přesto mám od Johna radši Halloween. 80% ___ (25.5.2020) Navyšuji o hvězdičku. Nemusíte s tím souhlasit (ale - jak by pravil klasik - to je tak jediné, co s tím můžete dělat), ale "The Thing" patří k těm absolutně nejlepším hororům. Kdybych sestavoval žebříček, jistě by si našel své místečko v top 10. A víte proč? Hlavně pro tu všudypřítomnou "nabobtnávající" (horory pracují s motivem "mějme se na pozoru, vrahem by mohl být každý", v málo z nich se však objevuje ta možnost, že nevinní přejdou na "temnou stranu", že by se nepostřehnutelně, nevratně mohli stát tím, čeho se nejvíc bojí) nejistotu (jde poznat, že film je plodem studené války, bez těch nadpřirozených propriet by film mohl fungovat jako příběh o natrápí po dvojitých agentech). Nemožnost úniku a nehostinnost prostředí, také dělají své. Tleskám! Btw. když si čtu svůj starší komentář, netuším, proč jsem pochválil, respektive vyzdvihl E. Morriconeho. Tuším, že kdybych slyšel soundtrack, tak bych si ho s "The Thing" nespojil (oproti třeba Halloweenu). Upozornil bych chtěl na masky a speciální efekty, trošku mně připomněly Cronenbergovy filmy (jmenovitě Mouchu). P. S. Stále mám radši Halloween. 85% ()

draggo

Původní Věc jsem si pustil krátce po zkouknutí prequelu "Věc: Počátek", abych si tak říkajíc spravil chuť. O to větší ale bylo moje zklamání. Stará adorovaná Věc pro mě nebyla o nic lepší než zbytečně působící remake. Film bez atmosféry a jakéhokoli pocitu strachu, kde se většinu času jen producírují zkrvavené kreatury se spoustou chapadel, na kterých se už dnes bohužel výrazně podepsal zub času. Postavy jsou sice dobře zahrané, ale jejich charaktery totálně nezajímavé a pletly se mi dohromady. Příběh není tak zlý, některé zvraty mají něco do sebe, ale konec je takový... divný. Celkově mě Věc strašně zklamala a překvapuje mě zdejší vysoké hodnocení, srovnávání s Vetřelcem snad nemyslíte vážně. Tam totiž Ridley pochopil jednu pro horor moc důležitou věc - a tedy to, že z potvory jde větší strach, když jí nemáte na očích po celej film. /30% a 2*/ ()

bloom

Nejsem fanoušek hororů, protože mě zpravidla nebaví a nechávají mě chladným. Mnohem zajímavější mi přijdou psychologické thrillery jako třeba Misery nechce zemřít. Věc spadá do kategorie horor nebo alespoň do mého vnímání této škatulky, a proto to se mě ve výsledku tolik netankovala. Líbila se mi tajemná atmosféra v odlehlé polární stanici a také pečlivá práce se střihem a kamerou. Gore scény mě moc neděsily, byť musím ocenit staré dobré nedigitální triky a některé momenty, které si asi budu pamatovat nejvíc (masáž srdce, krevní zkouška). Na psychologickou studii postav vystavených nebezpečí zase byly charaktery hrdinů málo představené, aby mě zaujaly, a podobně jako Lacike jsem někdy kroutil hlavou nad nelogičností jejich potřeby se neustále rozdělovat. Uznale kývám hlavou na Ennia Morriconeho, kterému k navození napětí stačí jen dva tóny, na druhou stranu má velký "M" na kontě řadu lepších soundtracků. ()

mis-ko

Vynikajúco budovaná atmosféra strachu a nedôvery, podporená atmosférickou hudbou a vydarenými gore efektami - záruka kvality aj na ďalších 20 rokov. ()

zdepapepa

Neznámo, tma, krev a celkově operace, řezání do masa a injekce, znetvoření, násilí na lidech i zvířatech, znásilnění, ponorková nemoc, popálení, umrznutí, nedůvěra umocněná množstvím chladných i střelných zbraní, konec světa, vniknutí, samota/izolace, chaos, panika, , paranoia, celkově zdánlivě bezvýchodná situace, labilní lidé, pavouci, téměř nezničitelný a neodhalitelný nepřítel - to vše a spoustu dalších strachů na nás bez možnosti oddechu valí pan Carpenter a my jásáme. A v tom totiž podle mě tkví síla tohoto filmu. Všechno ostatní (vynikající score Ennia Morriconeho, ani v dnešní době ne úplně směšné efekty, žádné bláznoviny s kamerou, nezaměnitelné a krásně klaustrofobní lokace, uvěřitelné reakce postav) hraje vedlejší roli. Ale jak se říká - není malých rolí. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)