Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

/:-D

Určite to nie je z tej iste planéty ako E.T. a určite by to natrhlo riť i Votrelcovi a Predátor by si to tiež rýchlo rozmyslel. Takže očakávajte atmosféru, ktorá vás položí na lopatky...Možno prestanete veriť svojím blízkym čo ked tiež sú nakazený? A máme tu aj prehliadku krásnych kreatúr takže by som obmedzil i jedenie pri pozeraní aj pre prípad aby ste si pri zľaknutí neodhrízli jazyk. čo dodať? už len to, že nebolo to odVECI. ()

Grissom

Tak ako už napísal golfista atmosféra tohoto filmu je neskutočná! Proste nedajú sa od toho odtrhnúť oči, pokiaľ to všetko neskončí... pokiaľ nezistíte kto je ešte človek a kto je "The Thing":-D! Super horor radím ho medzi moje naj. ()

zaso162

Kultová zaležitosť to je, ale nenechalo to na mne následky, keď som to videl prvýkrat a ani druhýkrát. Dám tomu ešte pár rokov, nech to správne dozreje a dotretice monotónnu melódiu a tú ,,vec,, možno pochopím lepšie. Ono strach je široký pojem, no v tomto snímku je pre mňa využitý na 75%. ()

john.h

Od Carpentera jsem čekal nějakou béčkově vyhlížející zábavnou podívanou, tak jak jsem u něj zvyklý. Namísto toho jsem se dočkal prvotřídního atmosferického snímku, ve kterém byl úplně každý kamerový záběr maximálně vypiplaný. A zábava tam samozřejmě také nechyběla. Velké překvapení. ()

Dantte..

Naprosto geniální záležitost na kterou pravidelně koukam furt dokola a nikdy mě tenhle film nezbaví pocitu strachu a škvělé atmosféry.Ten konec mě nenechá spát a celou noc přemýšlím, jak to asi skončilo. Nejlepší horor jaký jsem kdy viděl. 100 % ()

prochy10

jako atmosféru to má, napětí taky, navíc je to příjemně zpracovaný, i když se jedná o hodně sci-fi......a jestliže hudbu dělal Morricone, tak není co dodávat.......na pět hvězd bych to neviděl, ale stojí za to vidět to ()

IronRocky

Vynikajicí prostředí filmu. Film mě zaujal hlavně skvělou atmosférou, hudbou a dobrýma trikama. Jeden z nejstrašidelnějších hororů. ()

Robbi

Vedou se tu spory, zda je lepší The Thing či Alien. Nesrovnávejte nesrovnatelné. Každý film těží ze specifického prostředí, to mrazivé Věci vybudovalo solidní základ. Je překvapivé, jak se tenhle film časem neopotřebovává a nedokáží ho vytlačit ani snímky nadupané digitálními efekty. Poctivých 4,5 hvězdičky. A nejzapamatovatelnější scéna? Pro mě určitě ta, když MacReady nalije po šachové partii svůj drink do útrob počítače s lakonickou poznámou: "Švindluješ!" ()

CerKar

Nehororový horor, který mne nechal úplně chladným. Třetí hvězda patří první třetině a místy opravdu sednoucí muzice. Nevím, jestli jsem nějaký jiný, ale za celý film jsem se ani jednou nelek, nebál, nevyděsil... šlo opravdu spíše o pochmurné scifi s dnes již strach nenahánějícími příšerami. ()

Euchrid

Neskutečné, když si člověk uvědomí, že už je to skoro 30 od vzniku a pořád s přehled překonává většinu současných hororů příběhem a atmosférou. Kdyby vznikl dnes ve stejné podobě, pořád by to byla bomba. A kdybych to viděl tak v desítí, tak mám fóbii z antarktidy... ()

stiewe

Komu věřit a koho radši spálit na popel? Velmi rozporuplný film s trošku nedotaženým koncem, ale jinak výbornou atmosférou doplněnou o hudbu nedostižného Morriconeho, který prostě nesklame. Trošku nevýrazné herecké obsazení kde bych vyzdvyhnul pouze Kurta Russella a Keitha Davida... a abych nezapoměl také skvělého "psa" který svým upřeným pohledem naháněl největší hrůzu. ()

Rodin

Viděl jsem to mnohokrát. Napoprvé mě to příliš nenadchlo, ovšem nikdy jsem na ten film nezapomněl a od prvního zhlédnutí jsem ho viděl ještě aspoň pětkrát, pročež vidím, že to je jedna z nejlepších Carpenterovek. Na rozdíl od mnoha podobných opusů z té doby ani dnes nepůsobí lacině a naivně. Napětí lze krájet a jednotlivé kusy používat coby osobní zbraň místo pepřového spreje.. ()

Shredder

K tejto klasike som sa dostal az nedavnon, na rok 82 slusne dnes vsak efekty mimozemstana vyvolavaju skor usmev. Co sa tyka atmosfery, ta vdaka skvele vybranemu prostrediu antarktidy a paronoje z neznameho udrzuje napatie a nuti divaka sa pytat ktory z nich to je? Film je zrucne zrezirovany, ale co sa tyka strachu ten sa nedostavi inak by to bolo kludne aj za 5. ()

nick_sekac

Nesmrtelná klasika hororového žánru, která i dnes nahání svou hutnou a děsivě temnou atmosférou hrůzu. Můj nejoblíbenější a podle mě nejlepší film Johna Carpentera. ()

_aandyy_

Jaké to velké překvapení z tak vysokého hodnocení. Nic proti zarputilým fanouškům tohoto sci-fi skvostu, ale kromě toho, že je tak "pokrokový" snímek natočen v prostředí 80. let, tady nevidím nic o tolik skvostnějšího než jsou dnešní hororové filmy. V dnešních filmech se objevují stejné zápletky, stejné příšery, takže to, co tady hodnotím je především síla tohoto filmu stát se předlohou pro další filmové tvůrce stejného žánru. Netvrdím, že jde o film nudný, je to velice dobře natočeno a za skoro dvě hodiny to určitě stojí. Podle svého ale nemůžu hodnotit více než slušným průměrem. ()

Derek7

Jedinečný snímek, který si drží napětí od začátku až do konce, čemuž výborně dopomáhá skvělá hudba. Chvíle strachu, kdy nevíte, kdo je ještě skutečný člověk a kdo ne zažijete pouze u tohoto skvostu. ()

Knor

Pro mě určitě jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl, neuvěřitelně dusná atmosféra, spousta gore scén a napětí, které se drží od začátku do konce filmu. ()

vetsinezobri

Kvalitka. V hororech nejsem moc kovanej, ale tohle považuju za velmi povedenou Věc. Navíc, když si k filmu přizvete Morriconeho, aby vám udělal hudbu, nemůže to prostě dopadnout špatně. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)