Mandžuský kandidát

• Česko Manchurianský kandidát (viac)

Při nezdařené vojenské operaci v Perském zálivu upadne velící důstojník Ben Marco do bezvědomí a seržant Raymond Shaw zachrání nejen jeho, ale i celou jednotku. Marca pronásledují podivné sny o tom, co se ve skutečnosti stalo. Je možné, že by celá vojenská jednotka byla unesena a mozky mužů naprogramovány tak, aby uvěřili, že Shaw je válečný hrdina? Zdá se, že Bílý dům je ohrožen a jediný, kdo může situaci zachránit, je Marco... (oficiálny text distribútora)

Aleee89

Další z filmů, který jsem chtěla vidět jen kvůli Meryl Streep. A přiznám se, že pokud by tu nehrála, o film ani nezavadím. I když dneska jsou politické filmy moderní, tohle mě nikdy moc nezaujalo. Při sledování jsem se sice nenudila, z filmu vycházely čím dál tím více překvapivější scény a momenty, Meryl byla opět skvělá, ale... Prostě jsem čekala více. Tohle nenadchne, nestrhne vás to. Rutinní. ()

kaylin

Není to úplně nijak skvělý remake, ale přece jen to zase úplně špatný film není. Jonathan Demme je natolik zkušený režisér, že se mu podařilo natočit kvalitní film, který ale postrádá sílu a dojmy, které budete mít po zhlédnutí původního filmu. Navíc i to finální vyznění je o dost odlišné, což je prostě škoda. Tady se historie neopakovala. ()

solskjaer

Nad mé očekávání, poměrně silný, zajímavý krimi thriller, který zaujme svou neotřelou podobou a vypilovaným scénářem. Sice zde nenaleznete žádné bojující vojáky a akční scény i tak si ale myslím, že Manchurianský kandidát je poměrně dobře koukatelný a zajímavý. Co zde naleznete je bezesporu skvělá režie, skvělý scénář a jedna z nejlepších vedlejších rolí Meryl Streep. ()

slunicko2

Nuda. 1)  Knihu jsem nečetl, původní film jsem neviděl._____ 2)  Navzdory slavným hercům jsem se dost nudil._____ 3)  Nejvíce mi vadila obrovská předvídatelnost v každém dějovém okamžiku._____ 4)  37letý Liev Schreiber (seržant Raymond Shaw, nyní politik) měl podmanivý úsměv._____  5)  Ve filmu si zahrál i pěkný 26letý nevlastní bratr Lieva Pablo Schreiber (Shavův spolubojovník z Kuvajtu Eddie Ingram)._____ 6)  Vtipný aluzivní koment na českou politickou situaci: Gilmour93**. ()

castor

Získat nějakou skutečně zajímavou roli, o kterou se jiné perou? Málokterá herečka dostává tolik příležitostí (však si je také všechny vrchovatě zaslouží) jako Meryl Streep. To, co je u jiných hereček vzácností, tím se tahle legenda může téměř přehrabovat. Rok co rok posílá divákům jasný vzkaz – zkuste ukázat na lepší charakterní herečku. Když se nicméně v případě Manchurianského kandidáta podíváme na další herecké obsazení (Washington, Voight, Schreiber) i na jméno režiséra (oscarový Jonathan Demme), můžeme jen litovat, že tenhle konspirační kousek hraje do karet průměrnosti. ()

• Meryl Streep v jednom z rozhovorů uvedla, že původní film z roku 1962 viděla až po dokončení tohoto filmu. (jezurka42)
  • Film začíná scénou, kde Marcovi a Shawovi přátelé z války hrají karetní hru; jedná se odkaz na film Mandžuský kandidát (1962), ve kterém hrály karty důležitou roli v příběhu. (jezurka42)