Život amerického inžiniera Kylea LeBlanca (Jean-Claude Van Damme), ktorý sa pred časom aj rodinou presťahoval do Ruska kvôli práci v tamojších oceliarňach, sa zmení na nekončenú tragédiu, keď brutálny zločinec znásilní a zabije jeho milovanú manželku. Tým sa však Kyleovo utrpenie iba začína. keď totiž skorumpovaný súd násilníka oslobodí, Kyle sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a priamo v súdnej sieni muža zastrelí. Nešťastnou náhodou však pritom príde o život i policajný dôstojník. Kylea preto odsúdia za vraždu a pošlú do neslávne známej väznice Kravai, ktorej pevnou rukou vládne generál Chrušov (Lloyd Battista). Ním nastolený krutý režim, ktorý nepozná ani len náznak zľutovania či súcitu, zlomí každého - a prežiť v týchto podmienkach dokážu skutočne len tí najtvrdší... Najdesivejšie sú nepochybne pravidelné zápasy trestancov na život a na smrť, ktoré sú najobľúbenejšou zábavkou nielen samotného riaditeľa, ale i väzenských strážcov. Kyle sa pod týmto tlakom temer zlomí, no našťastie si postupne začne najmä vďaka svojmu spoluväzňovi 451 (Lawrence Taylor) uvedomovať, že nebojuje len o svoj život, ale i o svoju ľudskosť... (TV Markíza)

kecka007

Příběh není špatný. Nicméně bojové scény bychom mohly nazvat spíše ,,kočkováním" jen rány pěstí a ubohé kopance žádná salta žádná akce,nic. Jean je snad v prvním filmu také zranitelný a občas dostává . Ve filmu je hlavní Vyšinutej černoch,kterej záhadně Jeana jako prvního nezabije i přesto že čte jeho deníky a pak mu pomůže při útěku,krypl na vozejku co dělá donašeče aby dostal mastičku,Billy kterej dělá místímu gangu děvku a záhadný netvor který jak se zijstí je Jeanův věrný spolubydlící přes zeď a souboje,dá-li se to tak nazvat. První hvězdu jsem strhla kvůli můře a druhou kvůli Duchovi Jeanovi ženy. ()

chosan

Nejdrsnější Dammův film a musím tedy říci že ne můj zrovna oblíbený ale přesto je to dost dobře natočené a hodně věrohodné 55%. ()

Maarty86

Jeden z nejlepších Van Dammových filmů vzniklých po roce 2000. Bitky působí surově a uvěřitelně, emočně mě film také nenechal chladným. Film jsem viděl několikrát a nikdy nenudil. Slušné akční drama - 75% ()

Ušák89

Co na to mám říct. Typický Van Damme. Začíná jako střízlík, kterému každý ubližuje no a on jim nakonec všem nakope prdel. Tentokrát v ruském vězení kde mimochodem ještě plánuje útěk. ()

honzzicek

Van Damme - to je znamení pořádně akčního (i když mnohdy nekvalitního) filmu. Konkrétně u tohoto snímku jsem měl pocit kvalitně odvedené práce. Příběh je sice omílané klišé, v tomto podání se mi to přece jen zdálo o něco lepší u jiných snímků v podobném duchu. ()

Tretina

odsúdiť tento film len kôli Van Dammemu by bolo nesprávne. Celkom ma prekvapil príbeh a to ako sa s tým herec popasoval. Podobných námetov je nespočetne ale "Peklo" nie je zlý film. Keď odpočítam nezmysly, ktorých nebolo až tak veľa, nahodím tri hviezdy. ()

Awesomer

Patrně nejlepší Van Dammův film, jenž se s hrdostí tyčí nad tou spoustou braků, ve kterých tenhle drsný chlapík hrál. Ale i tak mám pocit, že nebyl naplno využit všechen potenciál a ze scénáře se dalo vymáčknout ještě o něco více. Nicméně to nic nemění na faktu, že to nebyla žádná pohádka, ale syrový snímek, s přímým tahem na bránu... ()