Shaunův život se již delší dobu ubírá odnikud nikam. Celé dny tráví v hospodě Winchester s nejlepším přítelem Edem, hádá se s matkou a svou přítelkyni Liz přehlíží jako širé lány. Když jej Liz pošle k vodě, zacloumá to s ním tak, že se rozhodne získat srdce své dívky zpět, napravit ve vztahu s matkou co se dá a vůbec ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jenže to ještě není konec...MRTVÍ se v hrobech nudí a mají nezřízenou chuť na čerstvé maso. Shaun zrovna prochází údobím velkých změn a tato nově vzniklá situace pro něj není žádnou velkou překážkou. Tváří v tvář EPIDEMII po zuby ozbrojených ZOMBIÍ se Shaun spřáhne s Edem, aby mu byl po ruce při záchraně matky a Liz. A když už to musí být, tak i nevlastního otce a Liziných kamarádů Davida a Dianne. Cílem je probít se do nejbezpečnějšího místa na světě - hospody Winchester. (oficiálny text distribútora)

PaTeXx

Proti první půlce nemám absolutně nic. Supr humor, odlehčené scény, pár zoomovacích záběrů a Nick Frost. Všechno se vyvíjelo na čtyři krásné hvězdičky. Ajajaj... Pak přišel zkrat. Velké zvážnění scén (ne všech samozřejmě, ale hodně to zapříčinila scéna v hospodě Winchester), z toho vyplývá, že dialogy začaly pokulhávat a ztrácel se humor. Takže za první půlečku 4, za druhou bohužel 2. I když se musí uznat, že v závěrečné scéně jsem se celkem zasmál. ()

jkpj22

Nejsem fanoušek spojení žánrů hororu a komedie, přesto jsem tento snímek shlédl v televizi a nijak mě vskutku nezaujal. Chladné dvě hvězdy je všechno, co mohu nabídnout. ()

Bilky

Podobne priemerné a na britcomedy rovnako neftipné ako U KONCE SVĚTA. Tam sa mi dokonca dialogy pozdávali viac. Aspoň že masky boli o triedu lepšie. Škoda, lebo úvod bol vynikajúci a celá prvá tretina naozaj zábavná, ale potom už zápletka nič originálne nepriniesla a ako paródia to bolo naozaj suché. PEGG u mňa aj po 6.filmoch total lúzer. 55% ()

Brucey

Čo je lepšie než horda zombíkov v záplave absolútne uleteného a šialeného humoru ako v Braindead? No predsa horda zombíkov v záplave suchého britského humoru a kvalitne napísaných, zahraných postáv! A presne to Shaun of the Dead je! Tento skvost by si nemal nechať ujsť žiadny fanúšik hororu, o fanúšikovi hororových komédií nehovoriac. Soumrak mrtvých by bol schopný fungovať ako klasický zombie film, aj ako dráma o ľudských vzťahoch, pretože presne to aj snímok je, iba je zabalený v nikdy nekončiacej spleti vizuálnych gagov a hlášok! Jednoducho radosť to pozerať! ()

AndrewNewman

Za 4 mega vytvoriť zombie apokalypsu, to chce naozaj poriadne režisérske schopnosti. Edgar ich rozhodne má, aj keď nepatrí priamo medzi Hollywoodsku špičku, medzi tú britskú patrí určite! Navyše s originálnym Peggom v hlavnej úlohe to má tie správne grády a samozrejme britský šmrnc! Koho by napadlo skryť sa pred zombie práve v krčme?! Samozrejme Britov! ()

ScarFace_V8

„Don't forget to kill Philip!“… Ve stejný rok polečně s remakem Úsvit mrtvých Zacka Snydera se přidává Edgar Wright, aby nám ukázal své Zom… Ehm… To slovo na „Z“ tady neříkáme! No tedy - „Z“-slovo ‚po anglicku‘. A když říkám po anglicku, myslím tím opravdu po anglicku. Film je víc než horor hlavně komedie a to taková s tím typicky britským suchých humorem. Rovněž je úvodním filmem do tzv. Cornetto trilogie zahrnující filmy jako je Hot fuzz nebo The World's End. Shaun of the Dead nebo spíš u nás známé jako Soumrak mrtvých sleduje život Shauna a Eda, kteří se povalečským stylem prodírají stereotypem života. Shaun maká v elektru, zanedbává svojí matku Barbaru a přítelkyni Liz a večer to zařízne v hospodě Winchester. Spolubydla Ed rozvalený na gauči mastí videohry a večer to se Shaunem zařízne v hospodě Winchester. To až do chvíle než se Londýn změní na město mrtvých ohrožující ty, které tak zanedbával. Je na čase „jít k mámě, usmířit se Lízou a ujasnit si co vlastně chce“. Wright tímto filmem nemálo vzdává poctu George A. Romerovi a to převážně jeho filmům Noc oživlých mrtvol (1968), ze kterého můžeme slyšet hláškou „We’re coming to get you, Barbara!“ . Anebo z Úsvitu mrtvých (1978), ze kterého to využilo určité skladby v soundtracku. Takovou zvláštností u mne je, že tento film má radši v českém dabingu, který mu dodal takový lepší šmrnc. Překladatelé a dabéři si s tím dokonale pohráli, hlášky jsem schopný citovat jako když bičem mrská a působí to možná ještě vtipněji než v originále. Prakticky stejný případ jako u dabingu Červeného trpaslíka. ()

marason

Naprosto bezkonkurenčně nejvtipnější zombie-filmeček, jaký jsme kdy viděl. Bylo jenom otázka času kdy se najde nějaký šílenec (Edgar Wright) a spojí skvělý ostrovní ironický humor, který známe zejména z romantických komedíí s pořádným nářezem alá Return of living dead. Tady se to povedlo na jedničku s hvězdičkou, za což samozřejmě kromě režiséra vděčíme vynikajícímu obsazení kterému vládne Simon Pegg a Nick Frost! Jenom ať se na ostrovech rodí víc podobných pokusů... ()

Doctord

Tak tomuhle já říkám film o zoombie:-) Hold anglický černý humor se nezapře. Bohužel nepříliš filmařsky vyspělé,ale to se jednou spraví ( Hot Fuzz) :-D ()

saladín.

Hoci nad jemnou brit-nostalgiou v kombinacii s poznavacim filmikom zo zivota (?) zombikov, v ktorom je jedinou eviscerovanou obetou Harry Pott. nemozno celkom zlomit palicu/hul, predsa len trochu vadi prudky skok z B-ckoveho ironizovania do full-fledged gore-oidnych momentiek. Odnasam si posolstvo ze trochu zombika (a Jimba Jonese) je v kazdom z nas. Sukromna poznamka: zapamatat si techniku a metodiku triedenia diskoteky: Blue Monday, Purple Rain: in, Phil Collins, Sade: out. ()

new4nomaly

Pro mě dobrý. Je to slušný, oddechový film, který vás zrovna do děje moc nevtáhne, ale příjemně se u něj bavíte. Vtip je držen, myslím si, až na příliš silné uzdě. To je určitě škoda, zato si ho ale o to víc vážíte. 70% ()

redalert21

Neco tak nudného se jen tak nevidi, hruza, des, bes...mel jsem silene potize se na to dodivat...vtip asi zmizel do zachodu i s Nickem Frostem, hnus. Aaaaaah! NEVER AGAIN ()

cobr

Někdy trochu nuda, někdy geniální nápady. Jinak než s tím černým britským humorem bych si to nedokázal představit. Věci jako dětská pojistka, či mlácení majitele baru za zvuku Queenů mi utkví v paměti na hodně dlouhou dobu. A happyend je no comment. ()

T.S.Garp

Mě to tedy moc neoslovilo. Až na pár dobrých gagů to byla celkem nuda a ačkoliv mám anglický humor rád, tomuhle jsem vůbec nepřišel na chut'. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)