Abigail

• USA Abigail (viac)

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku. (Cinemart SK)

Yuri_Boyka

Do tohto filmu som išiel prakticky naslepo, vedel som akurát, že ústredným záporákom je tu dievčatko s ukážkovým chrupom ako z reklamy na Lacalut, no a po pozretí môžem povedať, že som milo prekvapený. Vykľula sa z toho solídna a svižná, humorom odľahčená, drakulovina s hektolitrami krvi, fajn hereckým obsadením (najmä Melissa, Kevin a Dan tu vynikli najviac, škoda, že Giancarlo nedostal viac priestoru). Oceňujem, že autori našli spôsob ako opäť raz nejako zaujímavo zamiešať karty v už pomerne vyžmýkanej upírskej tematike. Palec hore aj za pár príjemných zvratov. Škoda len, že je to celé skutočne až príliš odľahčené, a film sa vôbec nesnaží budovať desivejšiu atmosféru.  Hodnotenie: 8/10 ()

jirikzaboj

T. Gillet a Matt Olpin umí dělat hororové žánrovky, mají sami hodně nakoukáno a používají už nějakou dobu osvědčený recept na úspěch, který není žádným rodinným tajemstvím, ale jednoduchou a zaručenou spokojeností pro diváky, kteří tyhle filmy vyhledávají. Vše bylo tedy řemeslně naprosto v pořádku, banda diverzitních postav, bohatá pevnost na výpravu , hromada krve a vtipné hlášky. Negativum se může najít právě v té hře na jistotu, kdy vám asi v úvodních 20. minutách dojde, co se vlastně děje a tak nějak už dopředu víte, jak to zhruba asi dopadne. Film nemá v úmyslu vás vůbec překvapovat, jen dobře pobavit a společně najet na vlnu vysmívání se klasickým hororům. Tihle šikovný tvůrci natočí jistě ještě spoustu dalších takových filmů, já už bych si od nich ale možná přál vidět mnohem propracovanější autorský projekt, který tentokrát vezme hororový žánr z druhého, mnohem vážnějšího konce provazu, protože na to už dávno mají. ()

kamziksvk

Musím priznať, že film s upírskou tématikou kvalitne spracovaný tak, aby sa dokázal pohrať s divákovou mysľou sa v dnešnej dobe len ťažko hľadá. Na Abigail som preto hľadel so skepticizmom a začiatok bol trochu pomalší pre pochopenie. Akonáhle sa však akcia rozbehne, začína pravý krvavý kúpeľ, ktorý určite poteší nejedného diváka hororov. Na môj vkus bolo tej krvi trochu viac ako som zvyknutý, ale nie je to nič, čo by ma odradilo. Za mňa Abigail 4.7/5. Teším sa na ďalší počin tejto režisérskej dvojice. ()

KarlN

No jestli tohle je horor, tak to mě po5er z jeřábu...to snad ani tvůrci nemohli myslet vážně, ne? Nebo tam namísto thriller, mělo být komedie. Panebože to byla slátanina. Jakoby se snažil někdo udělat z filmu Šepot grotesku. Začátek není úplně špatný, ačkoliv předvídatelný...bohužel celou první půli zcela zazdí Angus Cloud v roli naprostého debila a ještě k tomu po nedávné frontální lobotomii. Ve druhé ovšem jakoukoliv snahu o napětí pohřbí, prvnímu exotovi zdatně sekundující Kevin Durand, to je vážně příšerná role. Nebýt celkem povedeného hereckého výkonu dětské představitelky, tak to byla naprostá ztráta času. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy