Leně se podaří utéct muži, který ji násilím držel v izolaci. Po příjezdu jejích rodičů pak vyjdou na světlo hrůzy, které si přitom prožila. (Netflix)

misterz

Prvé štyri časti boli fantastické. Výbrone vyskladaná atmosféra, ktorá miestami zachádzala až do taomného mystéria. Navyše otázky, položené hneď v úvode, stále hrýzli nedočkavosťou, kedy už budú zodpovedané. Oceňujem aj vizuál. To vyvrcholenie mi ale už prišlo také obyčajné, vzhľadom na to, aký výborný rozjazd to malo. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

joszefcz

Hodnotit něco kde jsou děti obětí nějakého zla, je vždycky těžký. No, příběh je hezky zamotanej, dokonce nastanou i nějaké ‘’nečekané’’ zvraty. Škoda že se nedozvídáme více o padouchovi, úplně mi tu chyběl takovej ten wau efekt. Jako celek to však funguje hezky, velmi příjemné překvapení z Německa. 3,5* ()

MarekTulen

Ano, Němci tu zas ukazují že tyhle seriály jsou jejich. Naprosto parádní, ať už skvěle napínavý příběh, výborně napsané a zahrané postavy nebo perfektní soundtrack. Je to zajímavé, temné, dramatické a mohl bych jmenovat do nekonečna, tenhle seriál mě chytil a nepustil. Vážně povedené dílo. Škoda že ke konci to ztratilo tempo, ale i přesto to mohu jen a jen doporučit. ()

taibrek

Veľmi pekná miniséria. Postupne sa ukazuje a rozuzuluje celý príbeh. Páči sa mi aj záver. Čakal som, že bude prešpekulovaný a zbytočne dopletený. Lezie mi na nervy ten policajt čo chce všetko sám vyriešiť... prenasleduje nepriateľa, popritom volá s hlavnou vyšetrovateľkou a vôbec jej nepovie, že prenasleduje nepriateľa a nepovie jej o čudnom správaní ,,Leny''. ()

mo cuishle

Ale jo jako celek to nebylo špatný. Jen to bylo roztahané a 5 dílů nevíte proč co a kdo. Nechápu smysl skrývání tváře únosce, to si pak můžete celou dobu lámat hlavu který z těch dvou to je a ono ani jeden. Že jsou porouchaný děti chápu, když v ničem jiném nikdy nežili, že je porouchaná náhradní Lena po 5ti měsících, nechápu. Kdykoliv mohla v nemocnici nebo mimo byt komukoliv říct co se děje. Neřekla ani ň a zase se poslušne sama dobrovolně vrátí k únosci. Ten měl nakonec úplně jiný důvod unášet "Leny" než se od začátku zdálo. Umím si představit druhou sérii s dospělou Hannah. Ta má slušně našlápnuto stát se vraždící psychouškou :) Celkově 70%. ()

• Natáčanie prebiehalo v nemeckom spolkovom štáte Severné Porýnie-Vestfálsko, v mestách ako Bonn (Vydavateľstvo General Anzeiger slúžilo ako policajná stanica), Leverkusen (nemocnica), či obci Alfter (Univerzita Alanus slúžila ako prostredie pre detské zariadenie). (Arsenal83)
  • Počas prvých dvoch týždňov vydania bol seriál na Netflixe najsledovanejším seriálom v neanglickom jazyku. (Arsenal83)