Tarot: Karty smrti

• USA Tarot (viac)

Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť? (Itafilm)

Yuri_Boyka

Ok, takže najprv dám z cesty kladné stránky filmu, pretože tých tu veľa nie je. Atmosféra je veľmi solídna, nasvietenie scén má správny temný nádych, ktorý sa mi naozaj páčil. Rovnako dizajn kreatúr je na slušnej úrovni a s jednotlivými smrťami postáv som tiež celkom spokojný. Objaví sa tu aj nejaká tá krv, ale len do tej miery, do akej to dovoľuje PG-13 rating. Z kladov je to všetko, zvyšok stojí za figu borovú. Hlavné scenáristicky je to čisté amatérstvo. Film sa stráca vo vlastných pravidlách, resp. si ich ani nedokáže pevne stanoviť, preto sa potom napríklad stáva, že jedna postava prežije situáciu, ktorú za rovnakých podmienok neprežila iná postava a pod. Správanie postáv je tak extrémne priblblé aj na pomery hororu, že divákovi z toho až musia vybehnúť žilky na čele. Aj keď má postava doslova vyhláskované, čo (ne)má v danej chvíli robiť, v sekunde urobí pravý opak. A pokiaľ sa bavíme o strachu, nájde sa tu pár nepríjemných scén, no ľakačky sú ľahko predvídateľné. Herecké výkony sú decentné, Jacob Batalon (Ned zo Spider-mana) je tu jediná známa tvár. Nie je to najhorší horor, ktorý tento rok vyšiel, určite lepšie ako Night Swim a Imaginary, ale to je ako povedať, že pevná stolica je lepšia ako hnačka. Hodnotenie: 3/10 ()

Teense

Spotřební záležitost, neurazí nenatchne. I přes to příjemně překvapilo relativně dobré zpracování a dokázal tak navodit dobrou strašidelnou atmosféru. Příběh byl jasný už po čtvrt hodině a překvapily tak občas jen na sílu vyvolané lekačky. I tak se ale řadí mezi více koukatelné horory tento rok a klidně bych si ho dal znovu. ()