Přitažlivost zla

• Kanada Red Rooms (viac)

Přišel den, na který Kelly-Anne čekala. Začíná soudní proces s Ludovicem Chevalierem, obviněným z brutálních vražd tří nezletilých dívek. Na rozdíl od většiny lidí nachází Kelly-Anne v muži fascinaci, stává se jím posedlou a nevynechá jediné soudní slyšení v naději, že jí věnuje aspoň jeden pohled. Hranice mezi realitou a fantazií se ale ztenčuje, až Kelly-Anne přestává být jen pasivní pozorovatelkou. Pascal Plante se opět zajímá o ženskou subjektivitu, tentokrát však přichází s artovým thrillerem o nebezpečné přitažlivosti zla. Hra s viděným a skrytým, explicitním i tušeným přitom ústí až ve fyzický divácký zážitek. (MFF Karlovy Vary)

redsparrow

Kdo si tu stěžuje, že "z videí mučených dívek nic neviděl", není ani tak sám fascinován zvráceností, jako hlavní postava, ale především film vůbec nepochopil. Záměrně použité filmové postupy, které pracují s divákovou představivostí a tušením místo provoplánovou explotací tady zafungovaly stoprocentně. Už dlouho mi nebylo u některého filmu až fyzicky blbě, jako tady. Perfektní načasování, kamera, herci, vypointování. Použití kontrastů (idealismus vs realita, ošklivé káčátko vs kráná modelka, bulvární fascinace zlem vs jeho odpudivost a odsouzení atd.) jen podtrhuje hlavní myšlenku filmu. Seděl jsem jak přikovaný. Dokonalé. ()

Monyfik odpad!

Neskutečná slátanina, to už pejsek a kočička měli lepší dort.  hvězda mohla být, ale zazdil to šílený hudební mix, ala Markýz de Sade. ()

NikiVai

Ale tak na Kanadu celkem dobrý, i když jako pořád jsem čekala co z toho vyleze a kdy to napětí bude a jako nějaká pointa (i když jsem jí trochu čekala) se z toho vyloupla a napětí se tedy nedostavilo žádné. ()

Grázl83

Velmi zajimave natočeno, ale dějově prázdné, nudné, roztahane na 2 hodiny a celkově film moc smysl nedává. Ale jestli jste ještě neviděli hrát poker ve kterém se přicházejí jednotky BTC, tak se podívejte:-) S hororem to nemá nic společného, maximálně slovo zlo v názvu. ()

jirikzaboj

Posedlost samotnými vrahy a jejich viktimizace ze strany tzv. groupies je čím dál tím větším tématem. Ostatně to tu bylo vždy, akorát již zhruba desetiletý trend true crime dokumentů a seriálů tohle téma otevírá mnohem hlouběji a Red Rooms se snaží diváka vzít pod pokličku takového stalkovaní, především přes Dark/Deep web, temnou stranu internetu. Dělá to bohužel velice opatrně a okrajově. Větší část filmu je věnována velmi zvláštnímu vztahu právě dvou groupie, přičemž každá bojuje za něco trochu jiného. Precizně natočené to je, má to silně artově položené základy. Ale bez většího úmyslu a poukazování na reálný problém to nefunguje, jak by mohlo. Film ztrácí příliš mnoho času budováním vztahu a klamavým obsahem. ()

martin.zema1

Téma Red Rooms a fanynek vrahů jistě může být zajímavé, ale to, jak ho zpracoval scénář tohoto filmu mi připadá naprosto nešťastné, stejně jako jeho výběr do hlavní soutěže KVIFF. Kdybych tenhle film viděl v sekci půlnočních filmů, asi bych se zasmál a trochu pobavil, ale pokud to je myšleno vážně, bylo mi u spousty momentů spíš trapně. ()

Hexx

Syrově až bestiálně chladně drsná záležitost, přičemž na druhou stranu v dějovém vývoji to tak trošku skřípe, neboť prostor dostanou spíše vedlejší linie a je jasné, že kdekdo bude zklamán. Mě to ale oslovilo dosytosti, zejména vůči hlavní aktérce, která mě postupem času nepřestávala fascinovat víc a víc, a to až do úplného finálního majstrštyku. BRAVO! ()

KarlN

Šíleně zdlouhavý film o rádoby hackerce, jež je posedlá sama sebou zjevně víc než samotným případem a která má o sobě zjevně daleko vyšší mínění, a to ve všech směrech, než je realita. Neustálé a nekončící záběry na její ksicht a vyšinutý pohled, který je snad v každé scéně, vážně leze na nervy. Ztráta času. ()