Ryba menom Wanda

• Česko Ryba jménem Wanda (viac)

Wanda si privedie do Anglicka svojho nového tajného milenca Otta, aby jej pomohol - spolu s jej priateľmi Georgeom a Kenom ukradnúť diamanty v hodnote 20 miliónov  dolárov. Wanda potom s Ottom vydajú Georgea polícii, aby mohli mať lup iba pre seba. Lenže George ukryl diamanty na tajné miesto a nik iný nevie, kde sú - iba on. Wanda si myslí, že najlepšie bude, ak sa zblížia s Georgeovým advokátom Archiem Leachom...Začne sa bláznivá naháňačka za diamantami... (STV)

Hnillard

Škoda, že stará dáma nemala viac tých prašivých yorkshirov. Kto nenávidí tie yorkshirské premnožené potkany tak tento film je jasná voľba ! ()

unclejack

Svojej povesti film Charlesa Crichtona rozhodne nedostál. Skúsený režisér, prvotriedny ansámbl, obstojný scenár - to mala byť bomba. Nuž, aspoň z môjho pohľadu sa neopakovalo nadšenie z When Harry Met Sally. Herecké výkony boli v pohode, naj sú však Kline s Palinom, zatiaľčo ústredná dvojica miestami uspáva. Opäť sa potvrdzuje, že Cleese na filmovom plátne nefugnuje, poprípade nefunguje tak ako pri práci v televízii. Zrejme to však treba pripísať aj zvláštne nezáživnému spracovaniu - v tomto si režisér aj kameraman môžu podať ruky - a námetu, ktorý sa zlepšuje až ku koncu. Na konci to bola štvorhviezdičková komédia, ale trvalo to pridlho na to, aby som s odstupom času premýšľal nad zmenou hodnotenia k lepšiemu. Monty Pythoni zo sedemdesiatych rokov sú teda stále neohrození. ()

Stuart6

Otto je prostě filozof každým coulem :-). Parádní komedie. Všichni bez výjimky jsou vtipní. A navíc KRÁSNÁ Jamie Lee Curtis ! ()

r007

To je mi ale povedená partička lupičů...film nemá ani jedno hluché místo, vše do sebe zapadá a pokud máte právě náladu na komedii, běžte se nejdřív vyčůrat, protože je to pecka od začátku až do konce. Nevím, jak to John Cleese dělá, ale i když je zpočátku nenápadný až ušlápnutý, nakonec slíže všechnu smetanu ! ()

Katie

Dvojice Cleese Kline je asi nejlepší kombinací na smích. Ryba jménem Wanda a Život Briana jsou bezkokurenčními komediemi ( + the party s Peterem Sellersem), u kterých se člověk ani chvíli nenudí a musí se až popadat za břicho. ()

kacudzde

Ztřeštěná britská komedie se skvělými herci- J. Cleese, K. Kline, J. L. Curtis. Ukradené klenoty, intriky, svádění, několikanásobný pokus o likvidaci důchodkyně, mučení pomocí hranolků a pojídání akvarijních rybiček. Divoká stvoření byla přesto o * lepší. ()

Pan_Sady

Ze začátku docela vtipná parodie, ale postupem času to bylo horší a horší a finále no tomu už se nedalo ani smát jak to bylo blbý. ()

Pythonator

Kevin Kline exceluje v jedné ze svých nejlepších rolí. Alespoň mě dokázal naprosto odzbrojit. Zápletka je perfektní, ale možná je to zbytečně dlouhé. Nejde ani tak o tu délku. Pocit úplně dokonalé komedie mně narušoval fakt, že místy je tu pár hluchých nudnějších míst, kde se nic zvláštního či zábavného neděje. Být tam humor jen o málo koncentrovanější, tak dám okamžitě 5 hvězdiček. Možná je problém v tom, že to hodnotím jen jako komedii a nedívám se na to jako na kriminálku se zábavným příběhem. ()

Great.Gatsby

Milujem túto britskú komédiu. Herecké výkony, absorudne situácie a perfektná gradácia. Film ani na chvíľu nenudí. Odporúčam. John Cleese je perfektný. ()

Royaldell

Dlouho jsem se při sledování filmu nezasmála tak,jako tady při tomto. Při sledování úplně zapomenete na realitu a film vás vtáhne za Wandou,Ottou,Kenem a Archiem. Ať žije anglický humor! ''To call you stupid would be an insult to stupid people! I've known sheep that could outwit you. I've worn dresses with higher IQs. But you think you're an intellectual, don't you, ape?'' Naprosto FAMÓZNÍ! ()

julie_mie

Tak tuhle komedii miluju. Souhlas s momentem Kleopatra. Je to skvělá partička ha*zlíků s různými úchylkami. Vždycky se na tenhle film podívám ráda, i když už ho mám lehce okoukaný :-). ()