Zlo si umí počkat

(festivalový názov)
  • Argentína Cuando acecha la maldad (viac)

V odlehlé vesnici najdou dva bratři muže pod vlivem démona, který se právě chystá přivést na svět samotné zlo. Rozhodnou se ho zbavit, ale podaří se jim pouze rozšířit chaos. (mikki089)

Marceloo

Prvých tridsať minút patrí medzi to najlepšie, čo som za posledné roky videl. Na to, čo prišlo potom, by som najradšej navždy zabudol. Totálny bordel plný preafektovaných hereckých výkonov a scén, ktoré nedávajú zmysel a nemajú hlavu ani pätu. Akákolvek atmosféra a pocit niečoho nepríjemného, čo číha na začiatku v okolí, sa úplne stratí a až do konca som mal pocit, že sa pozerám na nejakú tupú telenovelu. Z tohoto sa budem ešte dlho spamätávať. ()

dubinak

When Evil Lurks disponuje pár docela krutopřísnými scénami, které člověk těžko očekává. Plusem je neotřelý scénaristický námět společně s několika nechutnými a nepříjemnými výjevy. Párkrát mě to donutilo vzpomenout si na Aterrados, protože ten styl je takřka totožně znepokojivý. Jako argentinská apokalyptická gore road movie to obsahuje takřka vše, co by měl takový kousek mít, aby zaujal a překvapil. Logika tam sice občas trochu pokulhávala, naneštěstí si film to tempo nedokáže udržet celou dobu na sto procent a některé momenty jsou vyloženě divné, ale když přivřu oči, dlouho tu nebyl takový čistokrevný snaživý horor, a kort z Jižní Ameriky. ()

darkrobyk

-Zlo má rádo děti a děti zlo.- Dodržet sedm pravidel při setkání s posedlým není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Nejvíce by o tom mohl vyprávět Pedro, ukázkový kretén, který svou paličatostí a bezohledností přivedl do maléru snad všechny, co mohl. Příjemně atmosférický horor protkaný tísní a neklidem, kdy souboj se zlem je téměř nemožný. Sice pořád nevím, zda šlo o démona nebo Lucifera, ale ten by byl zřejmě mocnější, což je nakonec jedno. První posednutý dá vzpomenout minimálně jedlíka z Taxidermie. A protože démona nemůžete zničit, no, zničit většinou nejde vůbec, ale zastavit tím, že normálně zabijete posednutého, nýbrž musíte vykonat patřičný rituál, je likvidace o to těžší. Násilí na dětech bývá většinou tabu, ale scénka s rozzuřeným psem či fackování děvenky měly grády. Celý ten démonický řetězec je nasnímaný výbornou kamerou a doplněný skvěle říznou hudbou. Šťastný konec si zaslouží samostatnou hvězdu. Po delší době spokojenost už proto, že tohle téma je v kinematografii tak dlouho, až se jeden obává vyčpělosti, která tentokrát naštěstí nehrozí. ()

Claw

Pokud si myslíte, že se jedná o běžný film o posedlosti démony, hluboce se mýlíte. Nejsou tu žádní katoličtí kněží ani kostely, žádné kříže ani svěcená voda, žádné motání hlavy ani křeče… V tomto filmu nenajdete žádné katolické tropy posedlosti démony, což je pro jeden z nejstálejších subžánrů hororu VELKÝ závan čerstvého vzduchu. Je to film o démonech, kteří posednou lidi jako virus a mají svá vlastní pravidla, jak s nimi zacházet, a velmi specifický způsob, jak je vyhnat. Upřímně řečeno, právě tento typ svěžího a neotřelého přístupu k filmové tvorbě dělá z "When Evil Lurks" výjimečný snímek. Kdyby si více scénáristů/režisérů našlo čas na to, aby vzali hororové stálice a překroutili je tak, aby vznikl originální a jedinečný výtvor, měli bychom živější a bohatší nabídku hororů. Vedle vynikajících hereckých výkonů a děsivé hudby vynikal tento film především gore efekty (tedy použitím praktických speciálních efektů namísto CGI). Všechno to vypadalo tak SKUTEČNĚ. Například scéna se psem byla naprosto monstrózní!! Nebo třeba takový obézní a prohnilý Uriel až na kost mě bude děsit nejspíš ve snech… Film málokdy poleví a vám bude neustále lézt mráz po zádech. Jediné, co bych vytknul je, že lore filmu trochu předbíhá vyprávění příběhu, protože i ke konci se stále učíme pravidla. Myslím, že z některá mohli odebrat a věnovat více času některým postavám a momentům. Ke konci je jedna postava posedlá a my se moc nedozvíme, co se stane. I tak za mě naprostá hororová krasojízda, která boduje na všech frontách. Má to originální námět, výborné gore, výborné masky, dobré tempo, skvělý vizuál, film šokuje, je nepříjemný, má beznadějnou atmosféru, boří se tu filmové hranice. Všem hororovým fanouškům doporučuji. /80%/ ()

PavelVanekArt

Zhruba do poloviny mi to vyráželo dech, nic jsem o tom nevěděl a netušil jsem co čekat, ale tak pěkně podané násilí jsem rozhodně nečekal. Velké plus, že se tu nešetří ani děti. Jen lore kolem Hniloby bylo na můj vkus až moc over the top a ke konci to vyprávěním ztrácelo dech a člověk byl chvilkama i zmaten, proč se určité věci dějí a proč se 90% postav chová jak dement. Chvilku jsem uvažoval nad 3*, ale za ty vynikající masky a chvilkama mrazivou atmosféru musím dát 4* a.k.a 70% Edit: Už mi to dává smysl, režisér natočil i super Terrified! ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)