Game Story

• Česko Bitová generace (pracovný názov)

Příběhy vzniku nejzásadnějších českých počítačových her posledních čtyř desetiletí, které formovaly generace fanoušků a dokázaly se prosadit ve světě. Unikátní pohled na zrození nejúspěšnějších domácích herních vizionářů, jejichž kariéra začínala často v „garážích" a mnohé z nich dovedla až k milionovému byznysu. V jednotlivých dílech nechá seriál nahlédnout do zákulisí tuzemské herní scény, fascinujícího tvůrčího odvětví, které generuje větší příjmy, než filmový a hudební průmysl dohromady. Game Story připomene legendární herní tituly, z nichž se staly fenomény daného žánru. (iVysílání)

dan4815

Když jsem o seriálu poprvé slyšel, byl jsem velmi zvědav a natěšen. Výsledek stojí za menší hovno. Nechápu, co se těm lidem okolo tvorby honí v hlavě, když si řeknou, že seriálový díl bude mít patnáct minut. Ne, to opravdu nestačí snad na žádné téma... možná jedině na školící videa, který dokáží unudit už během dvou minut k spánku. Obsahově je dokumentární seriál... no, slovo dokument bych nechal zmizet, protože počet informací na jeden díl by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Co se týče komentáře ženštiny, tak je to kolikrát na strčení prstů do ušních otvorů. Nevím, pro koho je tento dokument určen. Pro hráče to nebude, pro nehráče je to taktéž o ničem. Štěpán Vodrážka měl zůstat u těch reklamních spotů, jde vidět, že nic delšího a obsahově hutného nezvládne. ()

bobstock

Bohužel to ztrácí na stopáži a tudíž na obsahu, který určují ti druzí. Stejně tak jako jsou desítky let zatracovanou skupinou mimozemšťanů nerdi, stejně tak se vždy dávalo prostoru pro pařanskou skupinu lidí včetně vyvojářů. Někteří to dělali pro vzrušení z příkazových řádků, jiní v tom viděli business a my ostatní sme prostě hráli a škvařili 286tky, pentíčka a áemdéčka do upálení celé základní desky. Sám sem nejednu odrovnal nezřízeným taktováním, protože mi ten Alien vs. Predator s Half-lifem museli jít naprosto hladce!! Nechápu, co všechno sem na MS-Dosu zvládal jako kluk a co všechno jsem si dokázal upravit v editorech pro hry. Nádherný pařanský roky, který odstartoval Caveman na Dosu, Zimní olympiáda, Commander Ken, Chicago90, Duken Nuken, Doom, Wolfenstein, NHL,Fifa98, Tomb Raider, Red Alert, Carmageddon, Tiberian Sun, zapomenutá česká adventura Dream Land, AoE, Quake, System Shock, Unreal, Flashpoint srdcovka, Mafie, Homeworld, série Rainbow Six, SWAT, vše okolo Half-lifu, Rollcage, Pharaoh, Need for Speed, GTA etc... V televizi běžel Game Page se stejně zoufalou stopáží, jo a levnější alternativou ke korporaci Level-Score byl tenkrát Gamestar, který sem okolo milénia miloval se všemi demíčky, patchy a updaty. Místního prodejce z papírnictví to skoro dohnalo do blázince, když naháněl malý kluky, co mu z obalů kradli cédéčka od herních časáků. :D ()

Jugamaru

Pustil jsem si sedmý díl Pán jeskyně, protože KCD mám opravdu rád, takže mě to nejvíc zajímalo ale místo toho jsem během dvou minut dostal neskutečný cringe. Rádoby cool střihy, které se snaží být vtipné, nejsou vtipné a okamžitě mě odradily. Takhle to bohužel bylo skoro celých 15 minut a ty se vůbec nevyužili, protože jsem se dozvěděl veliké hovno. Koukat se na tohle dvě hodiny, tak bych asi raději chcípnul hlavně přes ten špatně zvolený formát cílený na děti. EDIT: měl jsem na tomhle 2* jako hodnocení ale já blbec jsem se podíval na ty " HOLKI" a je to ještě horší, než jsem si myslel. Hned na úvod jsou zobrazeny klobásy a "vtipně" se tam musí uvést, že se jedná o sausage párty a cituji následující "uplynulých 122 minut našeho pořadu obsahovalo přesně 18 mužů a 0 žen" Co to do prdele práce má společného s videohrami, koho kurva tohle zajímá? já jsem fakt blbec, že jsem o tuhle sračku zavadil. ()

Carodej_pes

Bez jediného prázdného místa a s důsledně dodrženou montáží, která tvoří (na české poměry) výjimečně propracovanou, zasvěcenou, drzou a taky vtipnou pojící složku dokumentovaného s ilustrovaným. ()

JoSte

Takové archivářské dilo tu chybělo. Důležitý shrnující dokument o dějinách vývoje her u nás s řadou rozhovorů s hlavními aktéry a úryvků ze zásadních her české historie. Nechybí ani doplnění dobového kontextu pro méně znalé publikum.  Kratší formát je v dnešní době pochopitelný, nicméně ocenil bych stopáž klidně dvojnásobnou (stejně jako množství archivních materiálů). ()

TETŘEF

Má to příjemný retro nádech...ze začátku, ale pak už jsme přestal chápat proč v seriálu o hrách pořád koukám na nějaké další a další prostřihy na komunistické magazíny, devadesátkovou TV tvorbu a haha humor. Takhle nějak si na ČT představují pořady o hrách v roce 2024 a to je dvouhvězdičkově smutné. (ale pohodnotím třema za snahu a super první tři díly) ()

gemi

Pro devadesátkového pařana neskutečně nostalgická záležitost. Hlavně díl č. 3, ten mě úplně rozsekal, protože byl prakticky přímo o mně. Celkově nejlepší byly první tři díly. ()

celticek

Seriál hodně sráží dementní vata z produkce ČT. Absolutně nevyužitý potenciál v oboru, ve kterém jsme špička. Od Fuky přes časopis Score až po KCD, Samorost, Factorio. Programátoři nemají šanci se ani vyjádřit, místo toho člověk čumí na politické hnoje a dobové prostřihy. Bohužel postrádající špetku humoru. Obrovský provar. Bohužel. Jako průřez CZ scénou jakžtakž. ()

jardoch

Téma které mě zajímá, ale vypráví se formou, kde je asi pro autora důležitější ukázat, kolik nesouvisejícího materiálu má ČT v archívu... velká škoda ()

Něrpa

Jsem zklamaný. Z 15 minut každého pořadu si odečtěte přes minutu za titulky, pak je tak 5 minut maximálně k něčemu a hlavně vata a cool střihy na videa, která nemají s tématem nic společného. Poslední díl jen woke. Klouže se zlehka po pvrchu, ale co je uvnitř nikdo neví. Stačí se podívat na youtube, kde se každý dozví mnohem víc. ()

Pete

První tři části jsem se orientoval, a znal jsem ty lidi - vždyť jsem tehdy hrál i ty hry. Další díly byly pro mě už vyloženě španělskou vesnicí, nicméně šel jsem do toho se zájmem. Formát příliš krátkých epizod však dovoluje pouze povrchní obsah, a zvolená forma je pak přinejmenším podivná - tvůrci sice očividně chtěli osvěžit nudné prostředí výroby her i klasický dokumentární přístup mluvících hlav, jenže rádoby vtipné vstupy s ukázkami z dobové TV nesedí vždy dobře, a většinou jen kazí výsledný dojem a informační hodnotu. Jinými slovy natočili několik zajímavých rozhovorů, a pak to ve střižně amatérsky domrvili. Game Story jakoby se nemohlo nemohlo rozhodnout, jestli chce seriózně vyprávět o startupech vývojářů a nadšenců, komunitách závislých hračů, či snad mapovat komplikované vztahy podnikatelů herního průmyslu, nebo jen tak bavit neznalé mainstreamové publikum. Pořádně nedělá ani jedno, a za promrhaný potenciál srážím hodnocení. ()

Hatred

Vtipný dokument, kterému nejvíc škodí rozsekání na deset krátkých dílů, kdyby to byly dva delší díly po hodině a čtvrt, nic by se nestalo. A kdyby to bylo deset dílů po hodině a čtvrt, taky by se nic nestalo a zřejmě by si to diváky našlo, takto dokument jen klouže po povrchu a i když mi vtipné prostřihy nevadí, uvítal bych víc informací a hlubší ponoření do témat, zvlášť když už tam ty osobnosti jednou jsou a mají co říct. ()

LordArthas

Zajímavý dokument, bohužel rádoby vtipných prostrihů je dosti a ubírá to prostor dalším informacím, které tam mohli být,v zásadě by to vyšlo skoro na další díl. Pravděpodobně by to chtělo další sérii aby došlo k doplnění dalších jmen a událostí a to jak zmíněných, tak v dokumentu chybějících. Poslední díl je bohužel nejslabší, nenabízí nám žádnou holčičí verzi Vávry nebo někoho z ostatních z parkové párty (otázka jestli někdo takový je v ČR). Veliká škoda je opomenutí Bětky, která nás provádí všemi díly a v rámci komunity, ale i rámci holek má ohromný vliv. Pro komunitu je to v zásadě něco jako Tomb Raider a pro holky největší vzor, je jako ta chobotnice která má chapadla všude. ()

L-wyz odpad!

Rozhodně nesouhlasím s tvrzením uživatele Chrustyn, že "pro hráče a pro ty co vyrůstali v devadesátkách", je to velice zábavné. Já v devadesátkách vyrůstal a tehdy taky pařil, ale tohle je tak neuvěřitelně trapné, že jsem to po deseti minutách prvního dílu vypnul a dál s tím nebudu ztrácet čas. Ten pořad je určen pro současný mladý smrady (12-20 let). Naopak naprostý souhlas s uživatelem Aargh. Škoda, že tady na ČSFD není možné hlasovat pro recenze/komentáře s kterými souhlasím/nesouhlasím, rozhodně bych mu dal palec nahoru. ()

-VINCE-

Absolutně nevyužitý potenciál. Strašná škoda jakým způsobem je to zpracováno. Čekal jsem mnohem více informací o našich herních peckách a poslední zbytečná epizoda to jenom podtrhuje. ()