Ricky Gervais: Armageddon

Scenár:

Ricky Gervais

Účinkujú:

Ricky Gervais

Tabu? To Rickymu Gervaisovi nic neříká! A tak se ve svém komediálním speciálu o konci lidstva pustí do politické korektnosti i přecitlivělých lidí. (Netflix)

campix

Sice je to stále ten starý dobrý Ricky Gervais, ale spíš než s kadencí, ostrostí a vypointovaností jednotlivých situací mám zásadní problém s obsahem. Mě tahle hyperkorektní doba strašně štve. Chápu, že to se prostě nutně musí promítnout do všeho, ale aby jeden z nejlepších stand up komiků své generace neustále upozorňoval, jak by lidé měli humor vnímat a jak ho chápat. Aby se musel neustále omlouvat nebo něco upřesňovat. Mě tohle prostě nebaví. Vytrácí se z toho kouzlo.. To je prostě obrázek dnešní doby a dnešní společnosti zatím hlavně za mořem. Radši si pustím starší Rickyho kusy. ()

TheEvilTwin

Geniální! Jeden z nejlepších stand-upů, které jsem měl možnost kdy vidět, a že jsem jich už teda viděl desítky. Ricky je zde hodně ve formě a naprosto nečekaně vzhledem k dnešní hyperkorektní době si bere do huby úplně všechno a všechny, pálí tady do postižených, do černých i do queer komunity a že teda s pořádnou přesností a tvrdostí. Jo, tohle mi hodně sedlo a pobavil jsem se královsky! ()

TroiMae

Není to stand-up, ale kulturní válka. Není to o vtipech, ale kontroverzích. Recyklovaných. Jak píší jiní, jen píchá do vosího hnízda. Jeho úspěch tedy není o dů/vtipu, ale že lidem umožní schladit si žáhu. Selfpromotion, a poplácávání sebe sama po ramenou, jak je skvělý. A univerzální reakce na jakoukoli kritiku – nepochopili jste vtip, problém je ve vás. Tudíž asi ani jeho tým mu nemůže říct, že císař je nahý a jeho vtipy nedopečené. Tahle samoúčelná show žije jen z odlesku jeho slávy a považovat to za vtipné je urážka těch komiků, kteří si dají tu dřinu a jsou doopravdy dobří, vtipní. ()

Spiker01

Ze začátku jsem odolával a šel do toho způsobem, "Ricky, nejsem žádnej tvůj extra fanoušek, prostě mě po náročném dni pobav." A to Ricky Gervais do puntíku splnil a rozesmál mě opravdu nahlas, což mi tak přijde, že je stále náročnější. Obzvláštně v dnešní době přehnané korektnosti je to záhul a ta vlna odporu je masivní. Jasně, chápu, že mnoho lidí nesdílí tento typ humoru a může je urážet a třeba scéna s masturbací tam vůbec nemusela být. Ale mě celkem pobavila a jsem zastáncem toho, že humor by neměl mít hranice. Ať si každý vybere, jestli ho baví inteligentní, rasový, antisemitský nebo černo-černý a ten vnímá, stejně jako já, který zbytek ignoruje. 100% ()

blackkocour

Rickyho můžu, nemusím dvakrát jeho “charakter” který dost uplatňuje ve svých showkách, ve svých stojácích je určitě přirozenej, ale další ohraný stand-up o nefungování dnešní společnosti, o tom jak někteří využívají svého postavení, nebo svou sexuální orientaci skrze si uhnat vlastní slávu, nebo dnes se nemůže heterosexuální týpek přiblížit k dětského hřišti, aby nebyl pedofil, to jsme slyšeli už bambiliokrát, a ať už je Ricky, Hart, Jimmy Carr a další, nikdo mě tolik nebaví, aby zastoupil tu upřímnou část osazenstva, kteří jen nemají koule to říct na povrch, aby nedostali čočku. Hele, mě je to u prdele, nemám problém každému znepříjemnit den, a dohnat myšlenky na sebevraždu, ale už nad tím nemám potřebu, ať si každý kurví svůj život po svém, rajt? Vypíchnu ještě to, že si Ricky dost po letech v lec kterých názorech protiřečí, otázka jestli mu scénář nedělala banda právníků. ()