Happy Gilmore (Adam Sandler) je horkokrvný typ, ktorému sa nesplnil jeho veľký sen - stať sa uznávaným hokejistom. Postupom času ale objaví svoj veľký dar, na golfovom ihrisku je totiž schopný neuveriteľných odpalov. Preto sa rozhodne zvíťaziť v golfovom turnaji PGA, aby za peniaze z hlavnej výhry zachránil dom svojej milovanej babičky, ktorej hrozí exekúcia. Lenže prezývka Happy mu "šťastie" stále nenosí. Hlavný problém totiž spočíva v jeho horkokrvnej povahe, kvôli ktorej na ihrisku často stráca hlavu. V tom sa mu ale rozhodne pomôcť bývalý golfový profesionál Chubbs a súcitná publicistka Virginia, ktorí ho dokážu upokojiť a vyšperkovať jeho golfové umenie. (TV Markíza)

giovanni3

Sandlera vcelku mohu, ale Sandler ve sportovních ,,filmech,, to je jak pěst na oko... A zde to navíc nebylo ani tak o golfu jako o krocení emocí cholerika. Jeho arogantní sok nebyl nijak příjemný, ale dle záběrů to byl Pan golfista tudíž nechápu, proč měl ze Sandlera tak nahnáno a musel se tak vztekat a nakonec prohrát či řešit nějaké věci jako Sandlerův dům atd... Takovému hráči by měl být nějaký amatér (který ani neumí patovat) úplně ,,volný,,. Jinak velmi pobavilo hodnocení jamek - sok hodí míček do jezera a pomalu neztratí. Nebo Sandler mine pak hraje dál a 3x mine a hned na to míček hodí do lesa a jak se změní skóre na tabuli? Sandler je stále pod parem a ,,jen,, o 4 rány za sokem = musel nahrabat fůru úderů pod par na předchozích jamkách, aby byl na tom tak dobře, což se logicky nestalo tudíž, kde byla ta ztráta? Asi ve scénáři. Jako bída občas jsme se pousmál = 2z5 jsou až kam. ()

JohnCZ

Happy Gilmore je úplně typickou sandlerovkou v tom dobrém a i v tom špatném. Pokud hledáte obyčejnou nenáročnou zábavu, tak je Happy Gilmore ideální volbou. Příběh je úplně jednoduchej a podle té nejprovařenější šablony jdoucí, humor neni kdovíjak sofistikovaný - vesměs je to o tom, ze Sandler neustále někoho mydlí a nadává. Narozdíl od některých pozdějších sandlerovek to není zas tak buranské a nechutnosti chybí úplně. Kdo má rád Sandlerovy gagy a jeho filmy celkově, myslím, že s Happy Gilmore nic nezkazí. ()

Pythonator

Základní kámen slávy Adama Sandlera. Tahle geniální komedie nesedne každému, ale předurčila už napořád směr, kterým se bude Sandler ubírat. Osobitý styl humoru (někdo by řekl trapného) dua Dugan-Snadler je zde dobře vybroušený jako zářivý diamant. Na tomto filmu se Sandler udělal a já si to vždycky rád pustím, když se budu chtít dobře pobavit. Nedoporučuju to snobům a milovníkům golfu. Tohle je naprosto dokonalá satira, která si podává tento snobský sport tak, jak to nikdo jiný nedokázal. ()

dr.fish

Naprosto neobjevná komedie o chlapíkovi, co neumí hrát golf, ale chce zachránit babičku od exekuce, tak musí vyhrát turnaj. Favoritem je klasický slizký záporák, který hrát umí. Sandler je ve své klasické roli blboně-primitiva, kultivován a usměrňován manžerkou turnaje, do níž se zabouchne. Nic složitýho, ale docela fajn zábava...70% ()

Paxxx.cz

Aby toho nebylo málo tak v roce 2024 už tu máme celkem 4 filmy přeloženy jako Rivalové. Tento konkrétně s tématikou golfu mám opravdu docela rád, vždy se u toho pobavím (skvělý záporák, mini role Kiela a Stillera). Velmi vtipně na tento film odkázal relativně nedávno i David Pastrňák na utkání hvězd NHL, kdy se divákům představil jako šťístko Gilmor - určitě jedna z těch lepších Sandlerovek a 6/10. ()

• Happy Gilmore (Adam Sandler) ve filmu nosí několik variací dresu hokejového klubu z NHL Boston Bruins. (lskala)
  • Jedná se o druhý herecký výkon v řadě, za který si Adam Sandler zasloužil nominaci na Razzie award pro nejhoršího herce. (KucC)
  • Film mal pôvodne obsahovať scénu, v ktorej sa Happy Gilmore (Adam Sandler) dozvie, že s jeho babičkou bolo v domove dôchodcov zle zaobchádzané a vyhodí sanitára (Ben Stiller) von z okna, nakoniec však bola vystrihnutá. (misterz)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers