Největší hity

• USA The Greatest Hits

Každý z nás někdy slyšel píseň z dětství a měl pocit, jako by objevil cestování časem. Harriet (Lucy Boynton), hlavní hrdinka filmu, to ale prožívá o něco intenzivněji než my ostatní. Poté, co jí při autonehodě zemřel přítel Max (David Corenswet), se psychicky zhroutila. Záhy ale zjistila, že ji některé písně umí vracet do minulosti, kde může být s Maxem zase šťastná. Život v přítomnosti ale neúprosně běží dál a staví Harriet do cesty nového muže, který všechno změní… (Lenka.Vilka)

JimDeNiro

Docela náhodou jsem narazil na tento velmi nenápadný snímek, upřímně mě zaujal námět, pomocí hudby krátké cestování časem, tohle je velmi nosné téma, tak jsem si řekl, že uvidím co z toho vyleze. Nakonec jsem docela překvapen. Ze začátku to vypadalo, že to snad bude jen jako taková kulisa, kdy nenápadně hodím oko, a ejhle, vyklubala se z toho příjemná podívaná. Všichni víme, že hudba v nás dokáže vyvolat určité pocity a vzpomínky na minulost, tady je to spojeno s cestováním v čase v krátkých úsecích. Kupodivu mě to ani nesralo. Jsem ale přesvědčen, že se z tohoto dalo vytřískat mnohem zajímavější zpracování, takhle to jen zůstalo někde mezi. Lucy Boynton je ovšem fajn, stejně tak ten ťaman v hlavní roli společně s ní. Film má fajn vizuál, dobře se na něj dívá. Konec bych trošku poupravil, dalo se to vyřešit určitě lépe, ale proti gustu... Velký prim má i soundtrack, samozřejmě, je důležitou a nedílnou součástí, tady zvolen velmi dobře. Slabší 4 hvězdy vzhledem k soundtracku, obsazení a neokoukanému tématu, které ale nenaplnilo úplně svůj potenciál.. A Lana Del Rey s písní Say Yes To Heaven to v půlce filmu zabila. V celém kontextu dané scény a obrazu je výběr písně příhodný a jak prdel na hrnec sedící. Možná nadhodnocuji, ale z absolutně nenápadného filmu se vyklubala příjemná podívaná. Akorát zas nějakej debil otagoval jako komedii, to si úplně nemyslím. Drama, romance s prvky fantasy.. 70% ()

Dominik 261

Pekný, zároveň aj smutný film. Námet super, no jeho potenciál nebol na 100% využitý. Spojenie romantiky, životnej drámy, hudby a cestovania v čase znie ako fajn kombinácia. Škoda len, že to nefungovalo tak, ako by mohlo. Plávalo to viac menej po povrchu. Herecké obsadenie celkom sympatické, obzvlášť hlavná dvojica (tá živá). Hudobný výber skôr podpriemer z môjho pohľadu. [SPOILER] Na konci prekvapila Nelly Furtado v štúdiu. Celkovo príjemné, ale mohlo to byť viac dotiahnuté, takže len lepšie 3*. ()

Necrolock

Asi trochu spoilery, tak bacha. Hodně se ztotožňuji s recenzí uživatele Aljak, z námětu jsem byl hrozně nadšený – mám pro cestovačky časem slabost a tady to bylo vlastně i docela originálně pojaté. Bohužel ztvárnění Maxe, Harrietina zesnulého přítele, mi vůbec nesedlo. V hned několika vzpomínkách se choval arogantně až nesnesitelně a zásadně tím podrýval premisu toho, že se mělo jednat o osudovou lásku a člověka, od kterého se zkrátka nelze odpoutat. Přišlo mi totiž, že má Harriet vlastně tak trochu na párku. Konec by mi přišel asi mnohem lepší, kdyby prostě o tu schopnost postupně přišla / dobrovolně se ji nějakým způsobem vzdala a byla šťastná/smířená. Úplně nerozumím, jaký je to morální poselství tohohle konce a nezasáhl mě tak, jak asi měl. ()

RustinParr

Dávať šancu takmer neviditeľným filmom bolo asi to najlepšie čo som mohol urobiť. Tento príbeh o žene ktorá pomocou hudby cestuje v čase do spomienok ktoré zažila zo svojím mŕtvym priateľom je nie len originálny ale aj prekrásne natočený. Hlavná myšlienka celého filmu je odpoveď na to ako sa posunúť v živote ďalej a hovorí nám to zaujímavou cestou. Dej filmu ma dosť zaujal keďže som o ničom podobnom nikdy nepočul a pri pozeraní som sa len mohol nechať unášať prekrásnou hudbou, hravým vizuálom a skvelým hereckým obsadením. Tento snímok odporúčam hlavne tým ktorým nevedia ako sa v živote posunúť pretože hrabať sa v spomienkach je možno krajšie ako súčasná realita no realita je tu a teraz. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

Heywood

Tak komediálního jsme nezaznamenal nic, ale film byl příjemným překvapením. Balancoval na hraně sci-fi a psychologického dramatu, ale i když v jisté chvíli je řešení zjevné, nezanechal žádnou pachut' manipulace s divákem. Skončil tak, jak se dalo očekávat, když dva poslouchají totéž (tady zrovínka Roxy Music) a vzájemně se sobě líbí. Osamocení hlavních hrdinů je záměrně zdůrazněno i celkovým pojetím reálné neexistence okolí a současného světa (efekt známý ze seriálu Přátelé, byť tam byl využit za jiným cílem). Co musel zaujmout je soundtrack a někteří autoři byli pro mě příjemnou novinkou. (Ryan Lott např.) Celkové v zásadě vážné téma trpící dívky, které hledá cestu, jak se vrátit k "normálnímu" životu i za cenu vzdání se něčeho mimořádného stojí u tohoto filmu rozhodně za ocenění. 70% ()

jirikzaboj

Velký potenciál, co se hlavního plotu týče. Ale tak trochu (možná účelově) natočeno skromně. Vykřesal bych z toho osobně trochu více emocí a zápletek. Soundtrack moc fajn, to se dalo čekat. Herci taky v pohodě. Jen mě to po celou dobu příjemné stopáže nechalo chladným, jako by si tvůrci úmyslně nechávali odstup a jen se soustředili na rehab hlavní postavy a zapomněli na divácký zážitek a ending reward, který by do téhle žánrovky zapadal. ()

motyka52

Čekal jsem něco mezi About Time a Yesterday. Dostal jsem něco úplně jiného. Žánrovku, která je mnohem vážnější, trochu psychedelická (nebo extrémně melancholická), moc dobře vypadá a je plná skvělé muziky (pochopitelně). A má střízlivou stopáž, což je automatické plus. Bohužel premisa, která se zdá zajímavá, je vytěžená nedostatečně, poněkud zmateně a nechává za sebou spousty otázek, včetně těch základních (proč prostě při jednom ze svých návratů neschovala klíčky nebo nepropíchala pneumatiky???). Mezi největší hity se tak Největší hity nezařadí. ()