Reklama

Reklama

Horizont udalosti

  • Česko Horizont události (viac)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (880)

POMO 

všetky recenzie používateľa

Hustota stiesnenej atmosféry a psychedelická hrôza z prvých dvoch tretín tohto filmu patria k špičke sci-fi hororu, ktorej samozrejme kraľuje Alien. Scény so Samom Neillom, blúdiacim úzkymi zelenými tunelmi, sú brilantné. Rovnako ako kopec ďalších vizuálnych vychytávok, vrátane úvodného krúživého "vertigo záberu" (videl som na plátne a vážne sa mi zatočila hlava). Bohužiaľ, neskôr sa z filmu stáva akčná prehliadka scenáristického braku, ako z ruky vypadnutá Paulovi W.S. Andersonovi. Ale na prvé dve tretiny spomínam tak rád, že si stojím za 4*. ()

Marius 

všetky recenzie používateľa

Horizont udalosti je film, ktorý mal určite na viac než predviedol. Bohužiaľ až príliš doslovne sa obrazom i "enginom" drží svojich veľkých vzorov (napr. Cameronovi Aliens pokiaľ ide o interiéry a pristávanie pri HU, Emmerichov Stargate pri spustení gravitačného „motora“ a ruka prechádzajúceho hrdinu, predstavy a la Levinsonova Sphere či ktorýkoľvek Solaris...etc.) a po stránke príbehu ani jeho formálneho spracovania neprináša nič nové. Andersonovi sa na jeho pomery neobvykle darí budovať napätie v prvej časti návštevy na HU , avšak napätú atmosféru neustále atakujú kecy a „fóry“niektorých nižšie postavených členov posádky (musí temer každý černoch v US filme rozprávať ako idiot?), čo celkový thrillerový charakter prvej polovice zráža smerom dole. Pokiaľ ide o horrorovú rovinu , tu Anderson používa priveľa lacných ľakačiek, ktoré mu skúsenejší divák temer vždy dopredu prehliadne. Postavy mali potenciál, a i keď niektoré sú veľmi sľubne rozohraté (Fishburne, Neill), zráža ich klišoidné zobrazovanie motivácie (pocity viny zo straty manželky a z toho prameniace šialenstvo, či pocity viny z nemožnosti zachrániť priateľa). Záver všetko čo bolo na filme dobré pekelne zmrví „hellraiserovským“ spôsobom. 6/10 P.S. Porovnávať s týmto filmom výborný Boyleov Sunshine je IMHO totálne mimo misu tak po stránke formálnej ako i obsahovej. ()

Reklama

Spiker01 

všetky recenzie používateľa

Další obří rest splněn a tentokrát asi u nejambicióznějšího filmu Paula W.S. Andersona. Sam Neill je tu skutečně démonický a já jsem za tyhle sci-fi horrory ála Vetřelec dost rád. Škoda, že od the Life s Gyllenhaalem tu nic podobného nebylo...75% ()

H34D 

všetky recenzie používateľa

Ani po 20 letech nezestárl! Rozumná stopáž, rychlejší tempo a silná atmosféra - nesouhlasím s tím, že Horizont událostí je béčko, natož hloupé, tupé, či děravé béčko. To, že film nerozehrává velevýpravnou vesmírnou odyseu plnou životních příběhů a vědeckofantastických okolností není nutně chyba, Horizont událostí funguje jako přímočarý a pohlcující vyvražďovačka. Postavy se snaží jednat logicky, efekty jsou zdařilé a gore scény pěkně úderné. Např. nabubřelého Promethea tato klasika vyloženě strká do kapsy. 8/10 ()

Galéria (62)

Zaujímavosti (40)

  • Během titulků hraje píseň "Funky Shit" od Prodigy. (bo.rec)
  • Paul Anderson byl při koncipování vizuálního stylu ovlivněn nejen sci-fi klasikami, ale také například pocity, které v něm vyvolala návštěva historické části Paříže. Třeba trysky lodi zcela úmyslně připomínají o devadesát stupňů otočené věže katedrály Notre Dame. (NIRO)
  • Pracovní název filmu zněl "The Stars My Destination". (Džejkop)

Reklama

Reklama