Hlavným hrdinom príbehu, ktorý je variáciou klasického motívu Jekkyla a Hydea, je roztržitý profesor genetiky Sherman Klump (Eddie Murphy), ktorý sa na prvý pohľad zamiloval do svojej atraktívnej kolegyne Cyrly Purtyovej (Jada Pinkett Smithová). Má to však malý háčik. Klump je takmer dvestokilový chlap a má vážne obavy, že práve jeho hendikep by sa mohol stať prekážkou v získaní si srdca ľúbenej dámy. Hnaný desivými snami sa rozhodne na sebe vyskúšať svoj nový preparát, ktorý doposiaľ testoval iba na svojich morčatách. Ten z neho síce urobí mladého štíhleho muža s tak trošku extravagantným správaním, ale prípravok má iba dočasný účinok. Do pôvodného stavu sa začína meniť celkom nečakane a v tých najnevhodnejších chvíľach. (TV Markíza)

Shit

já vůbec nechápu co se vám na tomhle filmu nelíbí, já se u toho vždycky skvěle bavim a i když to znám nazpaměť, tak se pokaždý směju. Eddie Murphy je naprosto dokonalej a ty jeho převleky, kdy ztvárn´í celou svojí rodinu, jsou taky úžasný. jediný co neni dobrý, je příběh, kterej je od začátku naprosto jasnej, ale já se nedívám kvůli nějakýmu trapnýmu příběhu, ale protože je to zábavný ()

Ryuuhei

Ano, je to průměrná převleková Eddiovina, ale to hodnocení je holt přehnaně nízké. Ačkoliv komediím neholduju, párkrát jsem se docela zasmál a děj mi nepřišel příliš stupidní. Jak jsem řekl, typické, ale pokud můžu, rád se podívám. Už jen kvůli těm geniálním a téměř bezchybným převlekům a typickém humoru. ()

Prochy38

A to to ze začátku vypadalo fakt dobře. E. Murphy je výborný komik a mám ho fakt rád, ale s tímhle šlápl opravdu vedle. J. Pinkett Smith je krásná ženská a tady se tím rozhodně netají, už jen díky tomu nedávám * jen jednu. Nebavilo mě to, nebavil jsem se. Nebavil se nikdo v mém okolí. Trapný černošský humor prostě nemusím.... ()

Zagros

Občas povedený vtípek, pozoruhodný výkon Eddie Murphyho a šikovná Jada Pinkett Smithová... to je vše, co se dá na tomto filmu hodnotit pozitivně. Jinak jde o podprůměrnou zábavu, která více lidí urazí než rozesměje. Viděl jsem to naposledy snad jako puberťák před mnoha lety a tehdy jsem se i smál, proto nechám dvě hvězdy a raději se k tomu nebudu již nikdy vracet. ()

Z0oMb3E

Kto má rád Murphyho tu ho má 6x. V tomto fime si každý nájde niečo dokonca aj zoofilovia :D. Vo filme sú sice aj fekálne scény, ale to je dôvod prečo jen 1*. V tomto snímku sa Eddie fakt vybláznil do sýtosti a ukázal aký záber má, že zahrá neurotického leva salónov, intelektuála, zvrhlíka dokonca starú ženu. Príjemná komédia na zabitie času. ()