Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

xander

Dokonalý Podraz s elegantnými podvodníkmi Robertom Redfordom a Paulom Newmanom, na ktorých je krátky aj gangster Robert Shaw. Zo zadných radov na seba ešte upozornuje Charles Durning. Podraz je výborný podvodnícky film ktorý ani po vyše 30 rokoch nestratil svoje čaro, ale musíte pri nom dávať dobrý pozor. ()

Luke55

Prostě klasika.Dokonalý,rafinovaný plán jak okrást jednoho hnusného a zákeřného zbohatlíka.Celý film jsem doufal že se to dvojici Redford,Newman povede.Zklamán jsem nebyl a odnesl jsem si vynikající filmový zážitek. ()

Bartson

Docela dlouho mi tento snímek odolával a je to škoda. Herecký koncert Newmana a Redforda i dalších postav. Film Vás úplně vtáhne do své doby a vy budete prožívat pořádný podraz s nimi. Chudák Robert Shaw alias Boss už si asi hodně dlouho nepůjde vsadit :-D. ()

Kvico

relaxačný film v štýle Dannyho Oceana zo 70tych rokov. Hill a aj herci sa mne osobne viac páčili v BCaSK no musím oceniť veľmi prepracovaný scenár, a hudbu ktorá ostane v pamäti spätá s týmto filmom a pohmkávať si ju určite budete ešte nejaký ten čas ()

bystroocko

Naprosto ukázkový film po naprosto všech stránkách. Nemůžu už dodat nic, co by ve chvalozpěvech na tento nádherný kousek už nezaznělo - zkrátka brilantní! ()

Ja.cek

Možná jsem na základě všeobecné chvály čekal moc, ale nijak zvlášť mě tenhle film nedostal. Přistihl jsem se, že mě na něm nejvíc zaujala výprava. Herecké výkony také fajn, ale 16. nejlepší film? Pro mě určitě ne. ()

pavont

Priznam sa ze tento typ flilmov nieje pre mna. Mame tu skvelu atmosferu predvojnovej Ameriku, uzasnych hercov a paradnu hudbu. Ale cele je to pre mna obrovska nuda. Pribeh netrpi momentami prekvapenia a od zaciatku vieme ako skonci. To nemusi byt na skodu ale pocas celeho filmu som sledoval kapitoly a minuty do konca. Bohuzial ja si taketo filmy nevychutnam a tak aj hodnotenie je odpovedajuce. ()

james11

Na starší filmy se nekoukám moc rád proto, že v té době nebyly ještě tak kvalitní spec. efekty a film. triky. A tak je film závislý pouze na talentu herců, režii a scénáři. Ale tohle přesně Podraz má! Dobré vykreslení (někdy až příliš dokonalých) kriminálníků v USA. Trošku váhám jestli si film zaslouží všech pět hvězdiček, ale protože na starší filmy neumím hodnotit, dám 5 a nebudu se už v tom šťourat :-) ()

Jartian

Ani po 36ti letech film neztratil svůj šarm. Jeden z nejlepších podvodných snímků. A když se na plátně spoluu potkají pan Newman s panem Redfrodem máme o zábavu postaráno. Za 5 bez dalších zbytečných diskuzí ()

Mangus

Doslova pohodový film, so zaujímavou zápletkou a vtipnými prvkami. Redford a Newman sú skvelí a je radosť sa na nich pozerať, ako sú zohraný a hádžu na seba úsmevy. Nuda sa nedostavi napriek dlhšej stopáži ani raz a film baví aj po toľkých rokoch a zostáva duchom mladý. 10/10 ()

jerabin

Trio Newman, Redford, Hill o pár let starší, ale určitě ne lepší než Butch a Sundance, chemie dua Redford, Newman tam fungovala o něco lépe, bylo tam více rošťáctví, ale jinak není co vytýkat. Taťka všech podrazáckých filmů. Škoda, že se tato trojice nesešla alespoň ještě jednou, mohlo být o další nesmrtelnou klasiku více. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)