Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Sigurd

Na první pohled celkem řadový thriller s omšelou zápletkou sexuálního obtěžování, který se však může pyšnit jedním velkým hereckým překvapením. Tím není nic jiného než debut Edwarda Nortona. Fantastickým výkonem, kterým převálcoval kolegy z hlavních rolí a zaslouženě byl nominován na Oscara., pozvedává film úplně někam jinam. Přičtěte si k tomu dech beroucí závěr a myslím, že rovnice vychází jasně.4* ()

Aiax

Gregorymu Hoblitovi se tady sešel zázračný mix v podání povedené předlohy, výborného scénáře, fantastických mladých talentů Edwarda Nortona a Laury Linney a také úžasně pohodového, uvolněného a přesného Richarda Gerea (minimálně dva filmy dokazují, že Gere JE výborný herec, a tím druhým je Chicago). Gregory už vlastně jen seděl a snažil se všem těmto lidem nic nepokazit. A povedlo se mu to! Primal Fear je jedním z nejlepších soudních thrillerů své doby a Hoblit si díky němu získal reputaci, kterou si, jak ukázaly jeho další projekty, asi nezasloužil. ()

FilmFan24

Nadprůměrný kriminální thriller ze soudního prostředí z valné části stojí a padá na vedlejší postavě, která hlavně díky tomu, že ji tak bravurně zahrál Edward Norton, vytlačila postavu hlavní v podání Richarda Gereho... ()

repe

Právnický thriller, který to postavil na geniálním Edwardu Nortonovi a na absolutním minimu takových těch prokládácích a slepovacích scén, při kterých si můžete dovolit chroupat popcorn. Vlastně se pořád něco dělo a ty 2 hodiny uběhly jako nic. V pozici Martina Vaila mi už nesedí nikdo víc než Gere, né že by zahrál svůj životní výkon, ale tohle byla jeho role. Linney na mě začala působit jako právnička až v poslední půlhodině filmu, ale do tý doby neurazila. Hrozně zajímavý konec, který vás nutí rekapitulovat celý film a nakonec užasnout. ()

Eldrick

Strhující výkon Edwarda Nortona povyšuje tento thriller do nadprůměru. Když vedle sebe postavím Cubu Goodinga jr. a Edwarda, říkám si, že akademie musela být pod vlivem drog. Paradoxně jsem si tak připadal při sledování filmu, protože jsem nemohl z Nortona spustit oči. ()

Dont

Vcelku napínavý a solidně zpracovaný thriller ze soudní síně, ale nebýt překvapivého konce, asi by se ode mě čtyř hvězdiček nedočkal. Richard Gere to jako obyvkle s herectvím nijak nepřeháněl, ale když už mě jeho projev nenadchne, tak mě většinou ani neuráží. Edward Norton je jiná herecká liga, o tom není sporu, tento film je toho jen dalším z řady důkazů. Povedenou vedlejší roli psycholožky si zahrála Frances McDormand. ()

radektejkal

Film, na který se dá rozhodně dívat. Jen je třeba místy a občas zapomenout, jak je to vše vykonstruované, sofistikované, vypočítané na závěrečný efekt: Obhájce Vail je šokován a domnívá se, že Roy nikdy neexistoval, ale my diváci jsme už věděli, že neexistoval Aaron. A tak divák může přechytračit prokurátorku, obhájce, psychiatričku i předsedkyni soudu. To tedy v Americe; jak je to u nás? ()

Ombe

Tleskám Nortonovi, ale ty řeči o tom, že Gere je strašnej jsou podle mě mimo mísu. Herecké výkony jsou impozantní, nápad originální a závěr... to se nedá ani slovy popsat. Děj se trochu táhl a stejně jsem tomu nedokázal úplně rozumět. Deset minut před koncem jsem viděl ty čtyři hvězdičky, ale nemám žaludek na to furt se sem vracet a mít nutkání to ještě změnit na plnou. ()

Anglie

Slušný thriller, jenž dal vědět o Nortonovi, který svou roli zvládl slušně, ale Oscara(jak si někteří zde přítomní myslí) si nezasloužil. A Gere taky nehrál nijak tragicky. Zajímavé je, jak celý soudní případ skončí.. ()

Fanucci

Skvělý film u kterého je konec naprosto fantastický, což určitě není u současných filmů běžné. Edward Norton mě v roli koktavého "schyzofrenika" naprosto uchvátil a překvapil mě i Richard Gere, který podává věrohodný a na své poměry naprosto úžasný výkon (takto dobře hrát jsem ho viděl už jenom jednou a to ve filmu Křižovatka se Sharon Stone) ()

fmash

Celkem klasická americká soudnička, která zvlášť v závěrečné třetině dobře baví a diváka nenechá v klidu. Není to zrovna moje krevní skupina, ale ujde. Lepší tři. ()

GILLWANDER

Scéna, keď Norton nervovo vybuchol v súdnej sieni a svetu ukázal beštiu v sebe bola perlou celého filmu. Herecký výkon takého presvedčivého kalibru sa nevidí každý deň. Herecká kariéra pre Edwarda Nortona začala byť sľubnejšia a jeho hviezda začala rýchlo stúpať... 80% ()

Katarine

Strhující a skvělý závěr... Takové já ráda. :-) Celkově na mě film působil nadprůměrně a herecké výkony Richarda a především Edwarda byly excelentní. ()

Juto

Tento film patrí Edwardovi Nortonovi, ktorý hrá obvineného z vraždy kňaza, jeho talent je nepopierateľný už v tom čase (1996). 8/10 ()

andrii

Pohled, který zmátl, napálil (do) advokáta. Byl to Jekyll? Byl to Hyde? Ronící tón, zatažená mysl. Poraněná, prchlivá identita. Hadovitý mág v purpurových stěnách. Převozník sebe, v rafinovaně osobnostním labyrintu. ()