Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Sancty

Už v dobe VéHáEsiek s jednohlasným dabingom ma Komando minulo. V súčastnosti sa nezmenilo nič, ak teda nerátam miestami naozaj dialógové perly, čím u mňa film získal na atraktivite. Cindy: "Čo sa stalo so Sallym?" Matrix po tom, čo nechá Sallyho spadnúť dolu útesom: "Pustil som ho." ()

Stružák

Film přesně podle očekávání: hromada akce, hromada ptákovin, hromada Schwarzeneggera a hromada mrtvejch. Na jedno zkouknutí při unaveným nedělním večeru Komando funguje dobře, ale že bych ho musel vidět někdy znova, to snad ani ne. ()

Filip.S

Unesena dcérka, obrovská Arnoldova ruka držiaca v uhle 90° guľomet, desiatky nepriateľov, ktorí mu dobrovoľne skáču do rany... Jedna z najväčších klasík svojho žánru. ()

Bouřňák

Nemůžu dát jiné hodnocení - tentokrát nehodnotím kvalitu filmu jako takového (to bych asi nešel výš jak ***), ale beru v potaz, že tento snímek se stal oblíbeným filmem mého mladí. ()

Drc

Skoro je zbytecne k tomuto filmu psat nejake hodnoceni, ale presto. Nebyt toho, ze je to klasika a hraje tam Arnie, tak by to byl pekny brak. Zcela v duchu filmu z te doby jde o cistou akci, neco jako myslenka nebo originalita nejak neexistuje, charaktery jsou ubohe, pribeh taky a o nekterych scenach se radsi nebudu ani zminovat. Pokud to vsak dokazete brat jako polovicni komedii, vypnout mozek a nechate vyniknout nektere sceny, da se na to i koukat. A uz jsem zminil, ze je tam Arnie? :) ()

Vampyre

Niekomu, kto pošle do večných lovíšť za taký krátky čas také neuveriteľné množstvo zločincov, nemôžem dať menej ako 5 hviezdičiek. Proste by som sa bál ... ()

kornitko odpad!

Jako úplné dítě jsem to ještě se zaujetím sledoval a fandil Arnimu, ale už tak asi od 13let mi to začalo připadat tak trochu přehnané. Je to klasika a určitě to patří mezi kultovní snímky, ale.....čeho je moc toho je příliš.A tady je toho přespříliš. S realitou to nemá společného nic, vůbec nic. Arni je hodnej taťka co miluje svou dceru a udělal by pro ni cokoliv na světě, možné i nemožné. V tomhle filmu spíš jen nemožné. Stříli po lidech s obrovským rotačním kulometem,který udrží v pohodě v jedné ruce a všechny je samozřejmě bez problému sejme a ještě přitom stříhá těmi kulkami květiny. Je to ve zkratce film o tam jak je jeden člověk schopen přijet na ostrov a celej ten ostrov doslova vystřílet od lidí a samozřejmě z toho vyvázne jen s menšími odřeninami. ''Zbylo na nás něco? - Jen těla! '' to dorazí úplně. ()

Wishkah

A prý že Chuck Norris dokáže všechno:-) Totálně béčkově úžasné a sledovat tu neuvěřitelnou závěrečnou genocidu je dodnes zábavné. Kdo chce logiku. Tohle jsou 80. léta. Jason Bourne a jeho psychologie si může jít políbit šos. Johnu Matrixovi unesli dceru a on si pro ni prostě jde přes mrtvoliy....doslova. Klasika všech akčních klasik. Myslím si ale, že kdyby tady hrál kdokoliv jiný tak by to bylo jen další akční béčko. Sylvester byl vždycky tak trošku outsider, který občas dostal na frak. Chuck byl jen rutinér. Jean-Claude byl tehdy ještě v akčních plenkách a Dolph na to neměl charisma. Jedině Arnold a jeho germánské rysy, postava antického boha a totální charisma, které se dá krájet motorovou pilou mu propůjčuje auru neporazitelného a díky němu ten prostoduchý příběh funguje a má neskutečný náboj ()

Greny

arnoldovská klasika která mě vůbec nějak nezklamala a když už si zvyknete na nesmrtelnost hlvní postavy, tak vydržíte i dokonce, ale pravda je ta, že jako 12 letej kluk jsem to celkem baštil ;-) a proto 3* ()

peetriss

Neříkám, že Komando je film bezchybný. Jedná se o čistou akčňárnu, kde jdete rychlým spádem z akce do akce, a kde se tvůrci nezatěžovali rozpracováváním charakterů postav. Jde však o film, který jsem jako malý kluk doslova hltal a z nostalgie se na něj kdykoli podívám opět a vždy se ani chvilku nenudím. Prostě klasika 80. let - zlatých časů akčního filmu. Taková pohádka (plk. Matrix versus celá armáda) pro dospělé s Arniem tak, jak ho máme nejraději. ()

Foxhound#1

Klasický akční béčko s Arnoldem, který jako obvykle sám postřílí celou bandu vojáků jen pomocí jednoho zásobníku a zahradnickýho náčiní. Za ty libový hlášky přihazuju hvězdu navrch. ()

Hyb_rid

Komando je jedna z mých srdcovek spolu s dalšími akčňáky, které jsem jako děcko sjížděl znova a znova dokud se mi nevryly do paměti tak, že je znám i dnes pozpátku. Arnie je tu v plné síle, jeho hlášky jsou opravdu smrtící ať už v originále nebo v jakékoli verzi dabingu, no snad nemá ani cenu nějak zdlouhavě komentovat pasáž Matrix vs armáda a jeden pupkáč navrch :-)) ruku na srdce, ta je opravdu kultovní i přesto, nebo právě proto, že se sám od sebe prodlužuje nábojový pás, Matrix je prakticky nezranitelný, figuríny vybuchují, krev teče po hektolitrech a já musím jen smeknout před králem béčkových akčňáků osmdesátých let. I'll be back, Bennet :-))) ()

TERRORDROME

Uniesli mu dcéru a to KURVA nemali robiť!. Arnold s Herkulovskou silou nesie na pleci celý strom, vytrháva zo zeme telefónne búdky aj s chlapom vo vnútri, zámok s reťazou roztrhne ako cvernu a keď sa dostane k zbraniam tak vystrieľa celý ostrov plný militantných zmrdov ( a jednému oholí hlavu kotúčom píly ). Napokon vytrhne zo steny rúru a šmarí ju do brucha chlapovi čo vyzerá ako barman z Modrej Ustrice. Popritom nezabúda ani hláškovať ( "zelené barety si dávam na raňajky a práve teraz mám veľký hlad!" ) aby sa divákovi dostalo aj trochu intelektuálnej zábavy. Toto sa nedá hodnotiť objektívne, je to dementne orgastická blbosť plná hnusného, zábavného násilia ktorú buď milujete alebo sa môžete dať vypchať! "NA TO UŽ NEMÁŠ PARU BENNET!" ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)