Sprint

Dokumentárny / Športový
USA, 2024, 7 h 9 min (Minutáž: 34–48 min)

Seriál o elitních sprinterech a jejich přípravě na souboj o titul nejrychlejšího člověka planety. Jak se vyrovnají s dotěrnými novináři a tvrdou konkurencí? (Netflix)

Djoker

Netflix objevil další sport. Tentokrát jde o atletiku a hlavouni z vedení se chytře zaměřili na extravagantní sprintery. Především fanoušci královny sportu bonusové materiály ze závodů určitě ocení. ()

Necrotongue

Po šesti epizodách se průměr mých hodnocení zastavil na čtyřech pěticípých, já jsem ale svévolně a zcela subjektivně přihodil i pátý kousek, protože si ho tvůrci seriálu za svůj výkon podle mého názoru opravdu zaslouží. Nestává se mi příliš často, abych se bavil a zároveň cítil napětí u záležitosti, která se zabývá událostmi, jejichž výsledek je mi už předem znám. Nejsem si jist, ale myslím, že se mi to naposledy stalo u seriálu The Offer. Svět sprinterů mi byl přiblížen způsobem, který si mě naprosto získal, takže jsem si v závěru oblíbil všechny zúčastněné sportovníky a sportovnice, přestože mi jeden z nich lezl původně po většinu času na nervy. Tím pádem je naprosto jasné, že se pro mě jedná o mimořádně vydařený seriál, a proto jsem nešetřil pěticípými. / Poučení: Je to tak, Američané mě stále ještě umí pozitivně překvapit. ()

M.i.k.e

Další skvělý sportovní dokument z netflixácké dílny. Atletiku sem měl vždycky rád, ale v posledních letech sem jejímu sledování moc nedával, takže to pro mě bylo o to zajímavější a výsledky překvapivější. Mužská část byla sice oproti té ženské trochu nudnější a nějak sem tam neviděl výraznou osobnost typu Bolta, ale ženy s extravagantní Sha’Carri Richardson v čele to bohatě vynahradily…80% ()

Master19

Líbivě natočená reklama na atletiku, která ale vlastně nepřináší nic nového lidem, kteří atletiku aspoň zběžně sledují a ti co ji nesledují se na to dívat nebudou... Nejvíc překvapivé (bohužel) co jsem si z toho vzal je, kolik je kolem nás (Polsko, Maďarsko) krásných atletických stadionů a u nás nic. ()

Hanys_

Nejrychlejší lidi planety. Extravagantní, namyšlení, ale taky přemýšliví i tiší. 6 dílů tak akorát, vůbec bych se nezlobil, kdyby se tyhle atletické doku série objevovaly častěji. 7/10 ()

theSaint

Skvělá práce. Překvapuje mě, že trenéři nijak zvlášť nelpí na stravě svých svěřenců. Hranolky, mekáč, Red Bull. Že to spálí se ví, ale benefity to určitě nepřínáší. Richardsonová je rozhodně někdo, kdo atletice přináší pozornost, která je zapotřebí. Je to pěkný kvítko, ale baví. Lyles oproti tomu celkem otravnej (především ze startu, ke konci si přece jen sympatie vyslouží) i když dělá atletice stejně důležitou službu. Nejzajímavější osobnost je rozhodně Sha' Carri, nejsympatičtější Gabi. Bitva US a Jamajky je super. Taky by mě zajímalo, jestli se někdy nakousne téma dopingu. Těšim se na další sezónu. ()

AndyDarcia

seriál super. pro theSaint. Trenéři často stravu řeší, a věřím, že to řeší i u těchto sprinterů. Nicméně taky řeší bezpečnost stravy a v tomto ohledu v pro ně neznámém hotelu z východní evropy jsou smažené hranolky bezpečné jídlo z pohledu rizika otravy jídlem. Takže na závodech se často "prasí"nejvíc. ()