Veľmi nebezpečné známosti

• Česko Velmi nebezpečné známosti (viac)

Rukami Sebastiana Valmonta (Ryan Phillippe) už prešlo nejedno dievča New Yorku, a tak sa už trochu nudí. Jeho nevlastná sestra Kathryn Merteuilová (Sarah Michelle Gellar) sa chce zase pomstiť Courtovi Reynoldsovi (Charlie O'Connell), ktorý ju odmietol kvôli nevinnej Cecile Caldwellovej (Selma Blair). Kathryn teda vyzve Sebastiana, aby Cecile poškvrnil a posunul ju Courtovi ako „poškodený tovar“. Sebastian túto úlohu považuje za príliš jednoduchú, no napokon pristane. Za väčšiu výzvu považuje stávku, že dostane Annette Hargroveovú (Reese Witherspoon), ktorá práve uverejnila článok v školskom časopise o tom, že chce ostať nepoškvrnená, až kým sa nevydá. Ak stávku vyhrá Kathryn, dostane Sebastianov milovaný Jaguar - ak ju však vyhrá on, dostane ľadovú kráľovnú Kathryn... (TV Markíza)

Deftie

Už tretia, alebo štvrtá adaptácia jedného a toho istého príbehu. Neviem si pomôcť, ale Valmont a Nebezpečné známosti boli minimálne o triedu až dve lepšie (možno aj tri). Hej, Sarah bola ako mrcha fajn, konečne sa aj naučila hrať, Ryan bol sladký, čo však byť nemal, že? O Reese sa nevyjadrujem, nikdy som ju nemala rada a nikdy som nemala rada filmy, v ktorých hrala. Tej som ale tiež neverila, že je tak nevinná. Celkovo to bolo odfláknuté, film vhodný pre ľudí medzi 15 - 20, pre ktorých bude dané prostredie známe. Z toho vychádzajú aj dané dve hviezdičky, pre danú vekovú skupinu je to slušný film, než sa naučia, že existujú aj lepšie. ()

Candid

Film působí, jako by jeho hlavním záměrem bylo šokovat. Jediné, co mě ale šokuje je, jak někdo mohl natočit takovou stupiditu. Vzhledem k tomu, že příběh je jen zprzněním Laclosova románu, není možné ho pochválit ani za myšlenku, tvůrci by spíš mělo být trapně. Všechny postavy se chovají neuvěřitelně nepřirozeně a stupidně. Sebastian rozhodně není chrismatický sukničkář, ale obyčejný idiot, postava Kathryn působí vulgárně a tak nějak přemoudřele, což se jí vůbec nechce věřit a o Cecile ani nemluvím... Jednu hvězdičku za Reese Witherspoon. Pravda, soundtrack je plný pěkných skladeb, ty ale nevznikly pro film, ale už je každý dávno někde slyšel, takže tady už žádnou další hvězdičku nevydojím. ()

Pajaindian

Jsou lidé, kteří se nikdy nezmění a jejich život bude jen o užívání si (tzn. bude jim chybět něco hlubšího). Naštěstí jsou ale i lidé, kteří se změnit dokáží a mohou tak nalézt pravé štěstí, lásku... ()

Shakaar

Musím říct že jsem původně viděl až dvojku, nebo trojku? na tom nesejde obojí pokračovaní či napodobení tohoto filmu nijak zdá se nepřekonali. Nicméně ani tento film mě nepříjde jako obrovský odvaz. Dvojce nevlastních sourozenců nemají co dělat a tak se vsadí že se on vyspí s určitým počtem jiných snobů co nemaj co dělat, vyspí se sním či prohraje auto. To že se to celé trochu vymkne kontrole se dalo čekat. Přesto je to trochu odlišné od jiných teenegerovských filmů, hlavně prostředím do kterého to bylo vsunuto. Ale ani tohle mě nikterak nezaujalo, Sarah Michelle Gellar zde byla zobrazena jako mrcha zatímco Ryan Phillippe se po celou dobu polepšoval z role jinak rozežraného playboye. Některé pasáže byli vtipné, ale to tak vše. Jediným rozdíl vidím v tom že konec narozdíl od klasických hight school limonád je v tom že konec nekončí tak kýčovitě jako obvykle a fakt že se zde sešli až příliš velké množství pěkných holek pohromadě. 3* a to přidávám. ()

krizi

S komentářem jsem čekal až do chvíle, kdy se podívám na dřívější adaptaci - Valmonta. A musím ještě víc vyzdvihnout tento film jako dokonalý. Sice to je po americku předělané, ale co na tom, mně se to líbí mnohem víc. Hlavně herecké obsazení je tady dokonalé a děj má spád. Navíc tomuto zpracování dokážu uvěřit mnohem víc než Valmontovi. ()

Henry Morgan

Šokující, drsný a sexy. Takhle by se to dalo asi shrnout. Nikdy jsem v tom nehledal nějaké psychologické prvky nebo dtriktně dramatické momenty. Prostě se mi to líbí jako celovečerní film, s odpočinkovým a celkem zajímavým tématem a poměrně vyspělým podáním. Hledejte v tom něco víc a narazíte na bariéru hollywoodu. ()

salinka

Film co mě vždycky rozbrečí, ať se snažím sebevíc. Výborně vybraní herci - mrcha Sarah Michelle, naivní a roztomilá Reese a hajzlík Ryan. Ani po 13ti letech neztratil svoje kouzlo a Bitter sweet symphony už s ním mám navždy spojenou. Závěrečná scéna je dokonalá! Skvělý soundtrack. ()

Brinkley

Průměrná dobová moralitka Choderlose de Laclos, s níž se zdařile poprali Forman a Frears. Nyní v době moderní a stylu dramatičtějších Beverly Hills 90210. ()

darthhokro

Perfektně převedený příběh do současnosti. Výborný soundrack od Placeba a The Verve. Sarah Michelle Gellar je neskutečně sexy. Ale nejvíc mě baví Selma Blair, které tu mladou naivní blbku děsně žeru. ()

mira.l

A jo, koukat se na to dá. Není to zase úplně typická sonda do života prominentních snobů, a i konec není úplně happyendem. Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Reese zvládají svoje role řek bych velmi dobře. Hlavně Sarah hraje neuvěřitelnou mrchu, kterou lze buď milovat nebo nenávidět. V druhé půlce filmu převládá spíš to druhé:). ()

Kotsour

Beru nápad, beru zasazení tématu alá Casanova/Valmont/Libertin do moderní doby, což není nic proti ničemu, beru i to, že je snímek poněkud svérázný, stejně jako herci, na to všechno jsem si v průběhu filmu zvykl. Ono je to celkem koukatelné, jen příliš hloupé, jako vystřižené z deníčku 16ti leté spisovatelky, která se snaží ohromit průlomovým dílem. Dvě hvězdičky proto, že i přes to, že závěr mi trochu celkový názor vylepšil, tak je zde až příliš mnoho momentů, kdy jsem se sám styděl za aktéry a lidi, kteří tohle vymýšleli. Tolik nelogických a zcela nepřirozených rozhovorů, dějových "zvratů" a chování postav je na tak krátký a přímočarý film prostě moc. Herci jsou často ve svých rolích směšní a celé prostředí filmu je jako pěst na oko, něco mi na tom celém pořád nesedělo, i dialogy pokulhávaly, ač se snažily vypadat noblesněji, než ve skutečnosti byly. Celé to později začne sklouzávat až do rovin patetického dívčího románu... No, pusťte to partě šestnáctek a budou volat po Oskarech. Pusťte to partě kluků a do konce filmu bude rozbitá televize. Kvalita je bohužel opravdu nízká, ale film spíše trpí zpracováním, jinak to mohlo být opravdu dobré. ()

markotter

Před 16ti lety jsem tomu dal 5 hvězd, teď bych šel o malinko níž, ale i tak se jedná o velmi podařený převod knižní předlohy do moderní doby. Tvůrci moc nevymýšleli a skoro do puntíku se drželi předlohy. Film má docela erotický náboj, i když sexu tam moc není, více se tam o něm mluví (a docela otevřeně), ale je to šikovně udělané a erotické jiskření mezi jednotlivými postavami film hodně osvěžuje. Při druhém zkouknutí mně oproti tomu prvnímu neuvěřitelně bavila Selma Blair, která svou naivku Cecila zahrála opravdu skvěle. Jo, a výborná muzika - soundtrack mi vydržel v autě snad 10 let. ()

pirulka

Veľmi nebezpečné známosti stoja na jednom z vrcholov môjho filmového rebríčka, je to jeden z mojich najobľúbenejších filmov na ktorý nedám dopustiť. Absolútne dokonalá chémia medzi hlavnými postavami - Sebastianom a Anette, ktorá prerástla aj do ich osobného života. Skvelý príbeh zbohatlíckych manhattanských "detí", ktorých baví manipulovať s ľuďmi akoby boli figúrkami na šachovnici, no samozrejme nakoniec ich nebezpečná hra dobehne. Skvelý soundtrack, prostredie 90.rokov, herecké obsadenie, výkony, príbeh, zápletky...5* ()

Kingjiri

Vzhledem k předloze z 18. století doslova klasika. Povedenej casting, námět, atmosféra i soundtrack maj na svědomí, že tahle intrikářská vztahová romance zaujme každýho. Herecký obsazení bych ještě zvlášť vyzdvihnul, protože Sarah Michelle Gellar zahrála perfektní mrchu a Ryan Phillippe s Reese Witherspoon vytvořili ukázkovej filmovej pár. Jediný, co mi docela scházelo byla explicitnost, která se k nějakejm scénám vyloženě nabízela a dodala by snímku scházející erotickej náboj (nakonec se vlastně nic jinýho než sex a láska neřeší). Chválim taky nehollywoodskej závěr, kterej je díky chemii mezi Sebastinem a Kathryn hodně působivej. ()

boni

Nejpovedenější přiblížení jakékoli klasiky mladé generaci. A to prostě není málo, jinak by to byly spíše tři. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)