Traja dobrodruhovia sa vyberú do guatemalskej džungle, aby tam hľadali stratené mesto Aztékov a v jeho strede chrám plný zlata. V arizonskom bare sa stretnú dobrodruhovia Max Donigan a Leo Porter s atraktívnou Patriciou Goodwinovou. Tá ich prehovorí, aby jej pomohli pri hľadaní legendárneho pokladu Inkov. Podarená trojica to však nebude mať ľahké. Cestu za pokladom jej skomplikujú partizáni, banditi a ešte aj vojaci. A všetci chcú ich misiu prekaziť! (oficiálny text distribútora)

Grondal

Pri tomto filme som sa proste nedokázal ubrániť slzám. Bola tu hromada vecí na zaplakanie, od scenára, ktorý hádam ani neexistoval, cez kulisy až po výkony hercov, ktoré boli herecké menej ako by sa patrilo. Ale, napriek tomuto(alebo kvôli tomuto?) moje slzy boli slzy smiechu. Z každej scény je vidno, ako sa na tej hromade volovín bavia aj samotný herci, a veru sakra sa to na mňa prenieslo. Takže moje hodnotenie nie je v tomto prípade vôbec objektívne. ()

brasek

Dobrodružný film s akčným Chuckom Norrisom... bežné dobrodružstvo 80. rokov. Dnes je tento snímok už nezaujímavý, ale v 80. rokoch som ho žral a chcel zažívať podobné veci. ()

Sunwheel

Indiana Jones s menším rozpočtom, slabším scenárom, parodickou komediálnou vložkou (ktorá si robí srandu aj zo žánru - akčného aj dobrodružného ako takého) a výnimočne vtipne prehrávajúcim Chuckom. Dalo sa to dotiahnuť do dokonalosti, ale to v prípade dvojice izraelských bratrancov by bolo jednoducho porušenie ich Cannonu. Napriek tomu som sa viackrát bavil! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Říkal, že tvá matka je svině a otec pes!" - "A zmínil se o sestře?" Chuck hledá poklad Inků! Chuck v netradiční roli a roztomilá Melody Anderson. Dobrodružný film s prvky komedie a akce. - 50%. ()