Austin Powers 2

• Slovensko Austin Powers: Špión, ktorý ma pretiahol (viac)

Talentovaný módny fotograf - a zároveň aj najlepší agent britskej tajnej služby v histórii monarchie - Austin Powers (Mike Myers) si užíva medové týždne s milovanou Vanessou (Elizabeth Hurley). Vlastne... Užíval si – pretože práve s hrôzou zistil, že jeho krásna manželka je v skutočnosti dômyselný ženbot (teda ženský robot) z dielne jeho odvekého nepriateľa Dr. Evila (Mike Myers), ktorého úlohou je zabiť ho! Austinovi sa však, našťastie, podarí doslova v hodine dvanástej uniknúť. Medzičasom sa na jeho veľkú smolu stihol na Zem vrátiť už spomínaný Dr. Evil, ktorý sa opäť – ako vždy – pokúša získať svetovládu s pomocou svojich mentálne nie práve najvyspelejších nohsledov. Tentoraz na to však tento zákerný ničiteľ ide mimoriadne bystro - s pomocou stroja času sa totiž vráti späť do uletených šesťdesiatych rokoch 20. storočia a zmocní sa Austinovej mužskej sily (tzv. mojo)! A tak sa, pochopiteľne, musí do minulosti vrátiť i Austin, ktorému v pátraní po stratenej mužnosti intenzívne pomáha krásna „vtedajšia“ agentka Felicity (Heather Graham)! Nuž a keď Dr. Evil začne laserovou zbraňou umiestnenou na Mesiaci vydierať amerického prezidenta (Tim Robbins), šéf britskej tajnej služby Basil Exposition (Michael York) povolá do služby... Koho iného, než Austina Powersa?! (TV Markíza)

Sista

Tak tohle je trapas, přátelé! Velmi nepovedená parodie na bondovky, ale ještě víc prapodivná exhibice Mika Myerse ve 3 odpudivých rolích, hromada klišé a laciných vtípků (i když abych nekecala, stínohře s taháním věcí ze "zadku" jsem se zasmála a pak ještě asi 3x)...* dávám za veselé a barevné šedesátky a druhou za milé písničky, hmm.. ()

P1tr

Slabší druhý díl komediální špionské trilogie, jehož ústřední téma o hledání Powersova muža je poněkud stupidní i na Myersovy poměry. Navazuje se přímo na konec jedničky, ovšem komediálně na ní dvojka nemá. Je tu pár silných momentů, jako piánové představení Dr.Zlouna, ovšem vedle něho je tu spousta laciných a trapných vtipů, které vedle těch lepších vypadají dvakrát tak hloupě. ()

Eawy

Strašne primitívna hovadina. Napriek tomu, som ju videla minimálne 10x a netuším prečo. Popravde vždy, keď ide na silvestra v televízii kuknem si ju..A na polovici vecí, čo sú v nej sa ani nesmejem a ani ma to nebaví. Herec zo seba robí stopercentného blbečka. A ostatné herečky nás ohurujú veľkým poprsím. Ale čo už. Aj tak to pozerám 40% ()

easaque

-1* Před nedávném jsem viděl bláznivou komedii Barb a Star u jejíhož sledování se mě vybavil právě Austin Powers a tak jsem si ho musel zopakovat, jestli mi nezačal měknout mozek, že mě začaly bavit takové crazy věci. Naštěstí se mi potvrdilo, že tohle je opravdu jiné – poněkud zatuchlé kafé, které se s výše uvedeným filmem nedá srovnávat – aspoň v mých očích. Styl humoru Špionátora mi už tak nesedl a ani jsem se moc nebavil. Nemůžu říct, že bych se vůbec nezasmál, ale spíš jsem si tu užíval hypísáckou stylizaci a narážky proti prudérnímu dnešku. Vlastně je to taková parodie na Jamese Bonda viděná očima Mike Myerse. Přesto mě to neodradilo a ještě jsem si k diváckému zážitku přidal i druhý díl. Což byl ještě větší úlet, ale tady se vařilo už jen ze „slávy“ staršího bratříčka. Nic proti ničemu a asi je dost diváků, co na podobných kouscích ujíždějí. Já se k nim rozhodně nepřidám a abych ukázal své dobré srdce, tak ani jeden nedostane odpad ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Haymar

S Austinem Powersem je to prostý - buďto na jeho "hru" přistoupíte nebo ne! Samotnýho mě až zaskočilo, jak moc sem se při tom bavil, protože většinou komedie podobného ražení bez milosti sestřelím. Ovšem Myers přístupuje k nechutnostem všeho druhu s takovým nadhledem a grácií, navíc všechno žene až úplně do krajnosti, takže výsledek překvapivě není infantilní ale zábavný!... Austin Powers by mohl být manuálem pro většinu "teen-komedií" (vč. těch českých)! ()

• Spolu s postavami Austina Powerse, Goldmembra, Dr. Zlouna a tlustého parchanta, které Mike Myers hrál, namluvil herec jěště na začátku filmu kosmonauta, který řekne: "Oh my gentle Jesus." (PußyMagnet)
  • Becky Dyroen-Lancer, která pracovala na choreografii synchronizovaného plavání pro začátek filmu, byla kapitánkou US Synchronized Swimming Team, který vyhrál v roce 1996 zlato na olympiádě. (PußyMagnet)
  • Když Austin bojuje s Mustafou, u silnice jde vidět evropská dopravní značka "Pozor, krávy přecházejí silnici". (PußyMagnet)