Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiálny text distribútora)

Herr_Flick

Martina Lawrence mám moc rád, je to velký sympaťák a tenhle typ krimi-komedie mu vyloženě sedí. Snad jen díky němu se nejeden podobný kousek může pyšnit velmi solidním hodnocením i při nevalné kvalitě scénáře. Naopak Robbins je v komediální poloze jalový, k jeho vážnosti se mi to nehodí. Přesto před ním smekám, když po sobě nechal lézt tu velkou černou chlupatou mrchu, která mu zapálila lejtka a ještě si střihl Scatmana. Dobře že se postupně úroveň zvedá. ()

cab

Neni co ztratit je vlastne o tom, jake to je, kdyz ztratite vsechno a padnete na uplne dno a pak se z neho skrabete. To vse kvuli domnele nevere. Vyborna buddy komedie s dvojici do ktere bych ani nerekl, ze me dokaze tolikrat rozesmat a pobavit. Bravo. Od zacatku do konce se nevybocuje z dobre postavenych koleji. 75% ()

cross

Autoři se snažili o humorný nadhled na jeden nepovedený den v životě jinak úspěšného obchodníka, ale ve snaze o spoustu vtipných situací zůstali někde u bodu mrazu. Film sice není vysloveně špatný, ale scénář buduje své základy na nepříliš věrohodných (obsahově i ztvárněním) scénách, což je neskutečně rušivé a bohužel i smutné, protože to s talentem hlavních představitelů mohlo určitě dopadnou lépe... ()

Paxxx.cz

Po mizerech asi druhá nejlepší role Martina Lawrence, kterého většinou vídám jen v přihlouplých komediích, které jsou tak akorát na jedno shlédnutí. Zato Tim Robbins si mě už dávno získal především svou rolí ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Zápletka super a hlavně mě překvapil zvrat na konci filmu. ()

nevermore

Tancující hlídač nebo černoch, který přepadá lidi ovšem doma má fungující rodinu, to byly skutečně trapné momenty. Nakonci sežene práci a je vděčný.... rasový a sociální podtext ve své nejstereotypnější podobě :) Ale odhlédnouc od tohoto, jsem se párkrát docela slušně ušklíbl a při vybrání si snesitelného množství amerických komedií na rok (jeden kus) dávám velkopansky 4 **** ()

• Během scény pronásledování Rig (John C. McGinley) hodí cigaretu z okna do SUV. Stejná cigareta se přesto objevuje hned v dalším záběru. (Borrtex)
  • Okrem viacerých miest v Kalifornii pracovali filmári aj na východnom pobreží USA v štáte New Jersey. (MikaelSVK)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)