Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

Radyo

Jedno z toho nejlepšího se Stallonem. Nikterak objevné, podobných filmů na téma "věznice se sadistickým ředitelem" bylo již natočeno více, ale tenhle má cosi do sebe. Ale možná bych jej dnes už posuzoval jinak, nicméně viděl jsem jej zkraje 90.let a tehdy mě dost zaujal. Nevadila mi ani Sylvesterova obličejová mimika na úrovni nižších primátů. :-) Pro nechápající - představte si ksichtění Jima Carreyho a vydělte ho asi tak milionem - dostanete ksichtění Sylvestera Stallona. :-) ()

Anderton

Film tak naivný, ako len môže byť Stalloneho film z 80. rokov naivný. Dôležité však je, že to šlape a slušne graduje. Ešte dôležitejšie je, že to v rámci zábavy funguje aj po štvrťstoročnici od svojho vzniku. Dnes trochu doceňujem aj fakt, že amíci tento totalitný väzeňský systém nepotrebovali premiestniť do nejakej prdele v Latinskej Amerike, ale že zostávame v zemi neobmedzených možností. ()

SOLOM.

Příběh samotný neurazí, je tu i pár slibných momentů a rvaček, nechybí dramatické chvíle a emoce, ale zázrak se nekonal ani v tomto případě – že bych si z toho vyloženě sedl na prdel. Co z něj ale udělalo vcelku solidní podívanou, tím byli herecké výkony většiny zúčastněných. Stallone, Sutherland, Amos, Sonny Landham, Sizemore, McRae, Darlanne Fluegel a další odvedli svou práci velmi dobře. Život je svině a když ti z něj udělá peklo svině největší – je na průser zaděláno a udržet si klidnou hlavu, jo to chce pořádnou fušku. Já tenhle film z vězeňského prostředí vynášet do nebes nebudu, ale ve finále můžu říct, že jsem byl spokojený. Normálně bych tomu vlepil asi 3 hvězdy, ale tu jednu přidám za tu nádhernou červenou káru…70% ()

ClintEastwood

Jeden z nejzajímavějších Slyových snímků, jenž je v jeho filmografii trochu upozaděn. Drsný KRIMINÁL se zrůdným ředitelem, kterého výborně zahrál Donald Sutherland (a skvěle nadaboval pan Vladimír Brabec) a zlým padouchem Sonnym Landhamem (48 hodin, Predátor), řadím ve Stalloneho filmografii opravdu vysoko. Efektivní nářez a tradičně vynikající hudba Billa Contiho. P.S. Výborný závěr! ()

teutates

A pak, že kde se zrodila idea Michala Skofielda, ten teplouš viděl v útlém dětství Kriminál-ku se Stallonem alias Franky Leonem a bylo. Tož tak lehké to bylo a ne tam pokérovaná mapa po celým těle a co díl to nějaké tajemství, ach jo. Stallone se pořád řídí heslem "já jsem zákon", co pochytal v Dreddovi (či Dredd byl pozdějc?) a přešpekulovaně se snažil ojebat Wardena, na oko se zdálo, že se to Frankovi nedaří... no kdo by to byl řekl, jak to vykoumají v tom 89. roce. Musím uznat, dobré to bylo. 7/10 ()

• Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)
  • V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)
  • Ve fotbalové scéně, kde dávali vězni Leonemu (Sylvester Stallone) pořádně do těla, se jednalo o skutečné karamboly v plné síle. Samotný Stallone si právě takto natáčení přál a sám přiznal, že si při jednom z nárazů téměř skoro zlomil nohu. (tnp101)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore