Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

H34D

Po Potížích s Arizonou jsem měl obavy, zda bude druhá komedie od bratří Coenů dostatečně vtipná, ale ty se naštěstí hned, s prvními minutami, dočista rozplynuly. Gagy vás možná nesejmou ze židle, jedná se o takový lehce bláznivý, avšak inteligentní humor, který se dávkuje s mírou. I když myslím, že Coenům svědčí spíše vážné filmy, svůj talent a poznávací znamení, s jimiž tvoří filmy, nezapřeli ani zde. Napsané je to skvěle (dialogy) a zrežírováno jakbysmet, což zvláště v méně náročné komedii příjemně vynikne. Škoda jen, že co se týče svěžesti a kadenci vtipu, tak druhá polovina za tou první mírně zaostává. 8/10 ()

Vitason

Když prezident společnosti Hudsucker Industries vyskočí z okna, rozhodne se rada této korporace vyřešit situaci podobně jako česká vláda. Tudíž, že na jeho místo nastoupí ještě větší idiot. Ona linie Špidla-Gross-Paroubek vypovídá za vše. V Hudsucker Industries se tímto kašpárkem pro umělé sražení akcií stává Norville Barnes (Tim Robbins), který se ihned stává loutkou Sidneye Mussburgera (Paul Newman). Záskok je klasický film od Coenů s jejich tradičně propracovaným scénářem s určitou dávkou mystična a jejich režijními prostředky, kdy dokážou skvěle míchat různé žánry a staré řežijní postupy s těmi nejmodernějšími a opět silnou pozicí vypravěče. K tomu jim Carter Burwell napsal skvělou hudbu. Robbins, Newman a Jennifer Leigh odvedli skvělé herecké výkony. Záskok je velice osvěžují komedie se spoustou scén (poslední půlminuta prezidentova života, modrý dopis, anděl, kruh si nalezne chlapce), které jen tak nezapomenu a s příjemnými roličkami pro Bruce Campbella a Stevea Buscemiho. ()

Morien

Vždycky jsem ráda, když objevím nějaké stylizované dílo v rámci mainstreamu. A když bojuje "za naši věci", tak tím líp. A když si malý chlapeček začal hrát s kruhem, tak se mi sevřelo hrdlo. Nicméně peripetie připomínala víc skutečnou bezradnost, než cílené bloudění, takže punc dokonalosti filmu nepřiřknu. To je pěkné slovo, nepřiřknu. ()

GodComplex

Zajimavi Coeni, kteri mi zde ale nejak nesedli kluci. Zacina to hodne dobre, vypada to na slibny rozjezd, misto toho ale tempo upadne, coz je velka skoda. Napr. herecke vykony jsou prevazne velmi dobre. Tim Robbins mi zde vzdalene pripomina Eraserheada, Paul "Sure, Sure..." Newman je take vyborny a mozna uplne nejlepsi je totalne naspeedovana Jennifer Jason Leigh. Bruce "Evil Dead" Campbell tady schytal bohuzel naprosto nevyraznou side-rolicku. 6/10 ()

Mrkvič

Coenovsky ujeté, ikdyž pozdější filmy byly zajímavější. Záskok působí spíše jako klasické komedie z přelomu 80. a 90. let. Hodně karikatur a přehrávání, ale také prdlý humor a spousta ujetých nápadů. Ke konci jsem si říkal, že to bohužel ztratilo koule, ale závěr mě zase vyvedl z omylu. Takový Boží zásah se jentak nevidí. Krásně hravé a milé. ()

• Ve filmu bratří Coenů Potíže s Arizonou (1987) nosí pracovníci továrny na triku nápis "Hudsucker Industries". Ve filmu Vlna zločinu (1985), ke kterému psali bratři Coenové scénář, je hlavní hrdina umístěn v Nápravném zařízení Hudsucker. (D3VIL)