Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Dimo

Tahle brutálně dlouhá a nudící záležitost by se dala stáhnout do opravdu zajímavých 40 - 60 minut. Pro člověka, který knihu nečetl, ale na vývoj postavy Harryho Pottera je zvědavý, je tento díl docela odrazující terapií. Na následující díl, konečně od jiného režiséra, se tak těším ještě více, než po díle prvním. ()

Heroine odpad!

Alan Rickman, Maggie Smith, John Cleese, Jason Isaacs, Kenneth Branagh....- jak je možný se takhle veřejně znemožňovat? A ještě to považovat za dobrý film? Blbý humor, trapné scény, hnusná animace, a samá odporná slova. ()

Al44...

Kvalitativně asi tak stejně dobré jako úvodní film. Opět je tu určitá záhada, kterou musí malý Harry úspěšně vyřešit. Některé scény jsou již docela hororové a tak si myslím, že spousta malých děcek, co na Harrym ujíždí, již na toto nemusí mít nervy. ()

Joppo88

O čosi lepšie ako jednička, ale ešte stále to nie je ono - ale ono to príde! Škoda len, že to natiahli na pomerne dlhý film - dalo by sa to zhustiť a tak ešte vyburcovať atmosféru Bradavíc. Po vizuálnej stránke - niet čo dodať... ()

Torgal

Jeden z prvých filmov čo som "kúpil" na internete, takže ma k nemu viažu nostalgické spomienky. Columbus nemení úspešný recept jednotky a opäť servíruje len otrockú konverziu knihy do filmu. Lepší film z druhého Pottera robí dejovo omnoho zaujímavejšia predloha a postava Lockharta v parádnom stvárnení Kennetha Branagha. Stopáž ale opäť veľmi prehnaná. 7/10 ()

Kadas97

No oproti jednotke trošku slabšie, ale animovaný veľkohad to vyhahrádza plnými dúškami. Trošku hustejšia atmosféra v podzemí tiež stála za to. Ulízaný Malfoyko mi liezol na city čím ďalej tím viac. 8 z 10 ()

KafuR

Knížku jsem nečetl, takže porovnávání o věře či nevěře předloze přenechám jiným, no každopádně jako filmový divák jsem byl nadmíru spokojen! Oproti pohádce pro děti se dvojka oblekla do temnějšího hávu, přibylo napětí i zajímavých scén a vůbec výborný celkový dojem kazí jenom posledních pár minut, které tam snad rejža přidal pro ty děti, co ještě nestihly od telky utéct. Celková délka filmu mi nijak nevadila, ovšem když jsem po shlédnutí kratší verze zjistil, že mi v ní nic nechybělo, uvědomil jsem si, že kratší střih by ostatním udělal radost a zbytek by si toho ani nevšiml. ()

Bollek

Pokud film srovnám s prvním dílem, tak obsahuje sice všechno to hezké, co se povedlo i minule, ale zároveň jsou také všechny prvky o trochu hůře zpracované. Moc se mi líbila hudba, která byla opět výborná, naopak se mi nelíbil "výkon" Ruperta Grinta. Přišlo mi, že kdyby se v tomto díle vůbec neobjevil, nic by se nestalo a filmu by to nijak neublížilo. ()

Stíba

Více než film rodinný k tomu sedí označení "pro děti", což jen potvrzuje to hloupoučké bojové vyvrcholení a finále. Přesto mě druhý díl bavil asi i více než první, dějově to bylo zajímavější a i efektově se vše zase posunulo k lepšímu. Sem celkem zvědavý jak se vše bude vyvíjet s ohledem na to jak budou hlavní postavy stárnout. ()

LuiCJ

Harry Potter a Tajomná komnata. Druhý diel čarodejníckej série tentokrát v temnejšom šate. To isté sa týka aj knižky. Harry Potter je jedná z mála sérií kde sa film veľmi dôveryhodne pridŕža predlohy. Aj keď rozdielov sa tu nájde veľa, väčšinou (rovnako aj v prvom diele) ide o nie veľmi relevantné udalosti, ktoré nijako výrazne nemenia dej. Povedal by som, že tento diel je ešte viac temnejší a desivejší než prvý. Fantasy vizuálne efekty sú na lepšej úrovni a taktiež sa mi páči ako tvorcovia spracovali Baziliska. Obrovská animatronická príšera mi v niektorých scénach pripomínala Star Wars. Je zaujímavé sledovať ako sa každým dielom zlepšuje technické spracovanie filmu. Mysteriozita a napätie tiež pribúda a celkovo scénar je dobre vystavaný. Postavy a dobrodružstvo, ktoré zažívajú tiež perfektne sedia do snímku. Film patrí medzi obľúbené diela v nejednej rodine a to isté aj ostartné časti. Ľudia po celom svete si Harryho obľúbili vďaka spracovaniu a nenáročnému príbehu aj keď hlavnú myšlienku treba trochu nájsť. Chris Columbus s tímom tvorcov odviedol výbornú prácu. ()

Hpatrik

Celkově o něco slabší než kámen mudrců. Zbytečně zdlouhavé a roztahané, a samotné finále, tedy konfrontace se záporákem, je ještě slabší než v jedničce. Já jsem ale nikdy nepatřil do cílové skupiny, knihy jsem nečetl a ani mě nezajímaly, a tohle ani zdaleka není (zatím) fantasy pro dospělé. ()

NiaWolf

,,Pane profesore, Váš pták...nemohl jsem nic dělat, prostě začal hořet" ,,Přišel jeho čas Harry.." • ,,Proč pavouci? Proč se nemůžeme držet třeba motýlů?" ()

geek.ondra

Co se týče vizuálu i atmosféry tak do toho Columbus konečně víc šlápnul. Sice je to na můj vkus pořád dost křiklavý ale i tak je to super fantasy. 7/10 ()

rublik05

Tajemnou komnatu mám odjakživa moc rád. Je podstatně temnější a děsivější než jednička, avšak pořád se podařilo zachovat jistý rodinný nádech a pohodovou atmosféru. Příběh je výborně napsaný, krásně se podařilo skloubit humor, odlehčenější scénky a ty vážnější, děj ani na chvíli nenudí a je plný zajímavých situací. Delší stopáž vůbec ničemu nevadí, ba naopak jsem si ke konci říkal, že bych klidně ještě nějaký čas v Bradavicích strávil. Filmařsky se opět jedná o prvotřídní práci, hudba geniálně podtrhuje celkovou atmosféru, absolutně nemám co vytknout. Nejvíc na mě zapůsobilo drsné finále, ale také mimořádně dojemný závěr. Vynikající pokračování. 10/10. ()

JamesConnorG

Tajemnou Komnatu mám stejně rád, jako Kámen Mudrců. Možná se pro někoho může druhý díl zdát jako slabší, oproti jedničce, tak to chápu, ale já si jak jedničku, tak dvojku užil stejně tak na stejné úrovní. Co můžu ale říci je, že čtení Tajemné Komnaty, jsem si náramně užil a vzpomínám na to dodnes velice rád. 85% ()

hrumsrt

Už je to pěkných pár let, co jsem druhý díl, tedy Tajemnou komnatu, viděl poprvé, ale ten film u mě ani po letech neztrácí. Na pokračování jsme v českých kinech nemuseli čekat ani rok, vlastně se k vám mohlo dostat DVD prvního filmu a o pár týdnů později jste si to už plánovali do kin na další díl. Joanne Rowlingová nezahálela a druhá kniha dorazila hned rok po té první, což taky mohlo už při tvorbě prvního filmu jasně napovědět, s čím si tvůrci budou muset následně poradit. Nikdy nebyla diskuse o tom, zda na film dojdou diváci, či zda se zaplatí, jelikož fanouškovská základna už tehdy byla dostatečně silná.. S Tajemnou komnatou to mám trošku jinak, protože jsme doma tenhle díl dlouhou dobu neměli, a to až tak, že jsme měli všech ostatních 7 DVD, ale tohle scházelo.. Proto jsem si druhý díl musel pořád dokola půjčovat a mám ho tak především spojený s dobou nemocí... Kromě rozděleného sedmého dílu, tak první a druhý film jsou si jediné ze série nejvíce podobné. Chris Columbus zkrátka vnímal Harryho jako pohádku pro děti. Ta nejtěžší práce už je za námi, hlavní casting je vybraný a každý, kdo se k sérii dostane jen musí nabrat dobrého scénáristu, aby mu dokázal z knížky vybrat srozumitelný scénář, který zkrátí příběh do zhruba 150ti minutového aktu a přesto neodebere nic podstatného. Samotná druhá knížka mi nepřijde zase tak moc lepší.. Stálé obsazení tak jen doplňuje Zlatoslav Lockhart a především, pro sérii později důležitější, Lucius Malfoy. V případě Zlatoslava Lockharta se zhostil role Kenneth Branagh, který dokazuje, že je skvělý nejen režisér ale i herec a dost možná jeho postava je znakem druhého filmu. V pořadí již druhý učitel obrany proti černé magii, který započal tradici, že s každým dílem série přijde zase nový. Postava Lockharta je možná pro někoho spíše otravná, ale nelze mu upřít vtip a nakonec i vyvolává hned několik otázek k zamyšlení, jako třeba etické problémy s použitím paměťových kouzel, či samotný proces jeho angažování do pozice učitele.. Oproti tomu druhý zmíněný, tedy Lucius Malfoy v podání Jasona Isaacse je možná jednou z nejlepších postav celé série. Především v těch dílech série, kdy jeho Lucius dostává v příběhu větší roli, tak se jasně ukazuje jaké charizma sebou herec nese. Zde slouží jako taková náhrada za Snapeovu postavu, která nemá takový prostor, ale defakto fungují velmi podobně.. Co považuji za vůbec dobrý krok v rámci celé série je postupné krácení prázdninového úvodu, kdy zkrátka Dursleyovi mě tolik netáhnou.. Ovšem nakonec ten největší důvod, proč dostává Tajemná komnata tolika pochvaly je její příběh. Mysteriózní mytologie samotných Bradavic, která se snaží uvědomit si, že divák je o rok starší, a tak mu naděluje o něco méně pohádkovější příběh, který funguje především po svojí až detektivní stránce, a dokonce se několikrát nebojí lehce přitvrdit. Sice pořád připomíná spíše pohádkové motivy a Columbus nezapomíná v čem tkvělo kouzlo jeho předchozího filmu, a tak například nešetří osvědčenými hudebními motivy či poutavým famfrpálem. Ovšem třeba v rámci struktury příběhu jeho opakování již udělaného je malinko ku škodě. Ano, z velké části za tohle může i samotná předloha, kdy si Rowlingová tehdy možná myslela, že může na podobném receptu dojít k stejným chutím.. Proto nechybí třeba pro jedničku naprosto typické falešné podezírání, které o rok dříve odnesl Snape, tady jsme měli uvěřit, že dvanáctiletý arogantní Drako vraždí mudly přímo uvnitř hradu. Nejen, že tahle premise už ze sebe samé moc nefunguje, ale především jsme dvakrát ve stejné řece.. S podezříváním Draca si tvůrci vyzkoušeli jednu z nejlepších linek celého filmu, tedy použití mnoholičného lektvaru, kde z těch jeho dvou goril poprvé a naposled v rámci filmové série stane něco víc než jen herecké křoví.. Ještě unikátní je Tajemná komnata v tom, že jde o jediný případ v rámci série, kdy z ústředního trojlístku je na dlouhou dobu jen mužské duo, které sice úplně netratí, ale absence dynamiky mezi Ronem a Hermionou je nakonec znát.. Ještě jednu pro tenhle díl typickou postavu jsem vynechal, Dobbyho. V jeho případě jde o postavičku, kterou vnímám hodně rozporuplně, jelikož mě po většinu filmu otravuje, ale nakonec s ním se pojí ten nekrásnější moment druhého filmu ("Pán dal Dobbymu ponožku.").. V podstatě druhý film dělá všechno dobře, ale to nemusí každému stačit a při poměrně rozmáchlé stopáži už divákovi pro samotné finále nezbývá moc sil, i proto je možná nakonec asi i nejslabší v rámci všech filmů.. Tajemná komnata je povedená jinak uchopená šablona předchozího filmu, která pořád zvládá upoutat a přijít s pár novými prvky, ale spíš bych se podíval na kterýkoli jiný díl ze série.. "Zatracenej pták, ten Errol!" 85% () (menej) (viac)

Threepwood

Natočené o tochu líp než jednička,příběh je stejně špatný jako v knize což pokládám za největší chybu filmů.Radcliffe je pořád hrozný herec. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)