Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) Harrisonovci sa rozviedli ako dvaja rozumní ľudia, bez asistencie právnikov a nedôstojných súdnych ťahaníc. Napriek tomu ich dve deti, roztomilý Ben (Liam Aiken) a dospievajúca Anna (Jena Malone), len ťažko znášajú otcovu novú sympatickú priateľku Isabel Kellyovú (Julia Roberts). Je mladá, atraktívna, má zaujímavé povolanie módnej fotografky, ale napriek všetkej svojej úprimne mienenej snahe zostáva v očiach detí predovšetkým zlou macochou, ktorá rozbila manželstvo ich rodičov. Len veľmi pomaly, po malých krôčikoch si Isabel získava dôveru a úctu detí. Luke ju konečne požiada o ruku, no Jackie celú situáciu zamotá odhalením svojho temného tajomstva - má nevyliečiteľnú rakovinu, zomiera... Od tejto chvíle dve celkom rozdielne ženy k sebe opatrne hľadajú cestu a zodpovedná Jackie pomáha bohémskej Isabel zaujať miesto milujúcej a milovanej matky jej dvoch detí... (TV Markíza)

Lencha

Tohle drama mě vždy zaručeně rozbrečí. Všichni nesnáší Isabel a ve finále, když se provalí, že má Jackie rakovinu, tak nabírá film nový obrátky a Isabel prostě musí zapadnout do rodiny, aby se mohla postarat o děti, až tu Jackie nebude. Scéna, kdy dává Jackie dětem dárky, dceři deku s fotkama a synovi kouzelnickej plášť (pokud se nepletu), ta je hrozně dojemná. Ať je to rodinný a sladký a co já vím ještě, pro mě 4 hvězdy:-) ()

Streeper

Opět jeden z filmů, který mě neuvěřitelně dojal a u kterého jsem nedokázala udržet slzy, je to rodinné drama plné sentimentálních scén, ale díky skvělým hereckým výkonům a krásné Julii Roberts a Susan Sarandon film za podívání stojí. I když je tam pár scén, které se mi zdáli příliš zdlouhavé a tím nudné, ale jinak hezký film, který vás chytne za srdce. ()

Orlau32

Těšila jsem se na Ed HARRISE a Susan SARANDONOVOU, ale že to bude taková "poučná" červená knihovna, to jsem opravdu nečekala. Vůbec si nedovedu představit situaci v rodině, kde dochází milenka bývalého manžela za dětmi a vlastní matka ji bere jako nějakou "aupair". A takových hloupých situací je tam více. Hlavně prostořeká holka, které nikdo nedá přes hubu. No vydržela jsem to, ale DVD si nekoupím. ( A Ed Harris tam má roličku, kerou by mohl zahrát i začínající herec). ()

Sdoom

V tomhle filmu je sice hodně patosu, ale díky výborné Susan Sarandon a mladičké Jeně Malone se v něm děj nikdy úplně neutopí (až teda na úplný závěr, který je i přes daná fakta na můj vkus příliš optimistický). Nevadila mi tu ani Julia Roberts, tohle je určitě jedna z jejích lepších rolí. Na jedno sváteční odpoledne docela pohodová dramedie. (HD, orig.) ()

Lynn

Tenhle film byl byl možná i za 4* (omluvte moji slabost pro Julii Roberts), ale to by nesmělo být všechno tak povrchně načrtnuté a ihned odbyté. Sotva má jít nějaký problém (nepřátelství dětí vůči nové nastávající jejich otce, nevraživost ex-manželky a její nemoc atp.) víc do hloubky, scénáristé před ním utečnou a rychle ho vyřeší. K tomu všemu ještě většinou jde o happyendovské řešení. Najde se zde i pár dobrých scén (když se obě sokyně hádají, jestli bylo správné naučit dcerku "nemravným" výrazům, aby mohla pořádně shodit playboye třídy), ale těch je až příliš málo. Takže v celkovém součtu klasický americký doják, jak jinak než dobře končící. Na to jsou tři hvězdičky tak akorát. ()

• Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)
  • Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)